22. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  09.12.2009 ob 17.00

2 : 1

Olimpija

Sodniki: Čeferin Darko (glavni sodnik), Šinkovec Anton (1. pomoč), Žunič Matej (2. pomoč) , Perić Dragoslav (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz Ljudskega vrta, kjer čakamo na večni derbi med Mariborom in Olimpijo.
0'
  Po dolgem času bomo spremljali tudi obračun na tribunah, saj so na stadionu tudi Green Dragonsi.
0'
  Sicer pa so vijoličasti v vlogi favoritov, saj so v letošnji sezoni Olimpijo premagali že trikrat, dvakrat v prvenstvu in enkrat v pokalu.
0'
1'
  Domačini igrajo v tradicionalnih vijoličastih majicah, gostje pa v belih majicah ter hlačkah.
2'
  Uvodni minuti pripadata domačinom, ki so začeli plesti mrežo okrog vratarja Oblaka.
3'
  GOOOL! Zadel je Vito Plut! Uvodni pritisk se je domačinom izplačal. Plut je prejel žogo na robu kazenskega prostora se lepo otresel svojega čuvaja ter žogo z roba kazenskega prostora poslal v desni spodnji kot gola vratarja Oblaka.
7'
  Še ena lepa proložnost za Maribor. Po desni strani je pobegnil Tavares, vendar se mu nato ni posrečil predložek pred vrata.
8'
  Nova velika priložnost za vijoličaste. Po predložku z desne strani je Plut z glavo poslal proti stičišču vratnice in prečke. In ko so vsi že videli žogo v mreži je Oblak s panterskim skokom strel zaustavil.
10'
  Na tribunah se je zaenkrat zbralo okrog 2500 gledalcev, obe navijaški skupini navijata športno.
13'
  Četa domačega stratega Darka Milaniča igra zaenkrat zelo suvereno. Milanič sicer ni imel težav s sestavo začetne enajsterice. Na igrišče je poslala podobno ekipo, kot v zadnjih krogih, najboljši strelec Maribora Dragan Jelič je ponovno le na klopi.
16'
  Trener zmajev je imel več težav s sestavo ekipe. Manjkata kaznovana Cvijanovič ter Pokorn, gostje pa verjetno najbolj pogrešajo poškodovanega Sebastjana Cimerotiča.
16'
  Po uvodnem pritisku domačih se je igra malce umirila, še vedno so aktivnejši domačini.
19'
  GOOOL! Zadel je Joao Gabrijel Da Silva! Gostje so na hitro izid izenačili. Po kotu z desne strani je bil najvišji v skoku Da Silva, žoga je zadela Džiniča spremenila smer in končala v golu.
20'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares! Mariborčani so takoj vrnili udarec. Plut je streljal z roba kazenskega prostora, žoga je srečno prišla do Tavaresa, ki mu ni bilo težko matirati Oblaka.
23'
  Elvedin Džinič je dobil rumeni karton.
24'
  Poskus gostov s precejšnje razdalje, streljal je Roj, vendar je žoga zletela precej mimo vrat.
27'
  V zadnjih minutah v Ljudskem vrtu ni večjih razburjenj, vijoličasti zanesljivo držijo prednost.
32'
  Gostje postajajo iz minute v minuto aktivnejši, vendar zaenkrat še niso resneje ogrozili domačega gola.
34'
  Poskus Roja s prostega strela. Razdalja je bila precejšnja in Ranilovič ni imel veliko dela.
38'
  Po dolgem času ponovno dobra akcija domačih. Po dvojni podaji je globoko v kazenskem prostoru prišel do strela Mejač in le z las zgrešil desni spodnji kot vrat Olimpije.
39'
  Armin Bačinovič je dobil rumeni karton.
43'
  Spremljamo zanimivo tekmo, v obeh taborih se trudijo priti do nove priložnosti...
44'
  Še minuta rednega dela, bomo videli za koliko bo glavni sodnik podaljšal prvi polčas.
44'
Podaljšek
  Podaljšek bo dolg minuto.
45+1'
45+1'
  Menjava: iz igre Miha Šporar, v igro Erik Salkič.
45'
50'
  Zanimiv začetek drugega polčasa, vijoličasti so aktivnejši.
51'
  Tekma je prekinjena, saj so domači navijači travnato površino "posejali" s pirotehniko.
54'
  Tekma se nadaljuje...
58'
  Ljubljančani bodo še drugič menjali, ob robu igrišča je že pripravljen Filipovič.
58'
  Menjava: iz igre David Kašnik, v igro Željko Filipovič.
59'
  Gostujoči strateg Robert Pevnik seveda ni zadovoljen s potekom tekme, ali je z menjavami zadel v polno?
59'
  Leonardo Bonifacio je dobil rumeni karton.
61'
  Vijoličasti so po prekinitvi aktivnejši, vendar še niso uspeli resneje ogroziti Oblaka.
65'
  Tekma je spet prekinjena, tokrat so pirotehniko na igrišče zmetali Green Dragonsi.
65'
  Gasilci so hitro opravili svoje delo in tekma se že nadaljuje.
70'
  Še vedno čakamo na prvo pravo priložnost v drugem polčasu...
70'
  Menjava: iz igre Dejan Školnik, v igro Dejan Mezga.
71'
  Darko Milanič krepi igro na sredini igrišča...
76'
  Menjava: iz igre Enes Rujovič, v igro Sait Idrizi.
77'
  V zadnjih minutah so aktivnejši gostje, a izrazite priložnosti za gol si še niso priigrali.
79'
  Nevaren predložek Aljančiča pred gol, ki je le za las zgrešil gol.
79'
  Menjava: iz igre Vito Plut, v igro Dragan Jelič.
81'
  Pobeg Mejača po desni strani, nato pa domači nogometaš poskušal s strelom praktično iz mrtvega kota, Oblak brani.
84'
  Menjava: iz igre Aleš Mejač, v igro Marko Popovič.
86'
  Rene Mihelič je dobil rumeni karton.
86'
  Gostom se iz minute v minuto bolj mudi, domačini zaenkrat zanesljivo držijo minimalno prednost.
89'
  Vijoličastim se več nikamor ne mudi, poskušajo "ukrasti" čim več časa.
90+1'
Podaljšek
  Še 8 minut sodnikovega podaljška, tekma je bila v drugem polčasu 2 x prekinjena zaradi pirotehnike...
90+3'
  Spremljamo pritisk Olimpije, domačini se krčevito branijo.
90+5'
  Po dolgem času priložnost za Olimpijo. Na robu kazenskega prostora je do strela prišel Filipovič, vendar grdo zgrešil gol.
90+7'
  Lepa akcija Maribora. Mezga je pobegnil po levi strani ter s kakšnih 12-tih metrov močno streljal precej z leve strani. Oblak brani.
90+8'
90+8'
  Zaslužena zmaga Maribora, ki je bil danes za odtenek boljši nasprotnik. Tako so v tej sezoni že četrtič zmagali v večnem derbiju, drugič v Ljudskem vrtu.