20. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  26.02.2011 ob 14.00  | Prenos: Šport TV

Rudar

2 : 4

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Podgornik Janez (1. pomoč), Pavlič Franci (2. pomoč) , Drečnik Davor (4. sodnik)
5 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz mrzlega Velenja.
0'
  Na Mestnem stadionu ob jezeru čakamo na začetek zelo zanimivega obračuna 20. kroga Prve lige med Rudarjem in Mariborom.
0'
  To bo prva tekma za varovance Darka MIlaniča po skoraj treh mesecih odmora, medtem, ko je Rudar v torek že odigral zaostalo srečanje 19. kroga v gosteh pri Olimpiji in iztržil remi (2:2).
0'
  Mariborčani so favoriti za zmago na današnjem srečanju, kot vodilna ekipa prvenstva in kot edino moštvo, ki letos še ni okusilo poraza. Rudar trenutno zaseda 4. mesto na lestvici s 25-imi točkami.
0'
  To je tretji medsebojni obračun teh dveh ekiup v letošnjem prvenstvu. Tekma v Velenju se je končala z izidom 0:0. Vijolice pa so s 3:1 slavile na Ljudskem vrtu.
0'
  Mariborsko ekipo je zapustilo kar nekaj igralcev med zimskim prestopnim rokom, zato pa so dobili tudi nove okrepitve. Danes bosta tako v prvi postavi začela Jovan Vidovič in Etien Velikonja.
0'
  Čez 5. minut se bo srečanje tudi začelo.
0'
0'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Grbič.
0'
  Rudar ima udarec iz kota.
1'
  Strel Grbiča iz neposredne bližine, dobro je reagiral Radan ter žogo izbil v kot.
1'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Jovan Vidovič. Dobil ga je Mirza Mešič.
2'
2'
  Domači so dobro začeli, že 2. kot za Rudar.
3'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Amel Mujakovič. Dobil ga je Timotej Dodlek.
3'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Dobil ga je Aleš Jeseničnik.
4'
6'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Grbič. Dobil ga je Mitja Viler.
8'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Uroš Korun.
9'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Dobil ga je Nenad Novakovič.
11'
  Začetek srečanja je bil zelo živahen, sedaj se je igra nekoliko umirila.
12'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Cvijanovič.
13'
  Nevarno so gostje pletli mrežo, najprej je nekajkrat poskušal s streli Velikonja, nato pa je sprožil Cvijanovič, a je bil vratar Jahič na mestu.
13'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Cvijanovič. Dobil ga je Boštjan Jelečevič.
15'
  Streljal je Rok Roj, a mimo vrat.
15'
  Roj je poskušal s strelom od daleč, žoga je zletela visoko preko gola Maribora.
15'
  GOOOL! Zadel je Marcos Morales Tavares!
17'
  Po podaji Mitje Vilerja, ki je pravzapreav poskušal s strelom, pa se je žoga odbila do Koruna, nato pa je Tavareš iz neposredne bližinje uspel premagati Jahiča.
17'
20'
21'
  Cipot je žogo izbil v prvi kot za Maribor.
21'
22'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Marcos Morales Tavares.
23'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Etien Velikonja. Dobil ga je Fabijan Cipot.
23'
  Streljal je Dejan Mezga, a mimo vrat.
24'
  Lepa akcija Maribora. Po podaji Cvijanoviča je s strelom zaključil nevarni Mezga, za las mimo desne vratnice Jahiča.
24'
  Denis Grbič je dobil rumeni karton.
26'
  Dragan Čadikovski v prepovedanem položaju.
28'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Jeseničnik. Dobil ga je Aleš Majer.
28'
  Aleš Jeseničnik je dobil rumeni karton.
29'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mitja Viler.
29'
  Viler je streljal iz prostega udarca, brez težav za Jahiča.
32'
  V teh trenutkih nekoliko boljša igra domačih.
32'
  Streljal je Amel Mujakovič, a mimo vrat.
33'
33'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Amel Mujakovič. Dobil ga je Aleš Majer.
34'
  Amel Mujakovič je dobil rumeni karton.
38'
  Streljal je Mitja Viler, a mimo vrat.
39'
  Dobra, samostojna akcija Vilerja, ki je nato streljal od daleč mimo gola.
39'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mirza Mešič.
39'
  Na drugi strani je takoj vrnil Mešič, a je bil zanesljiv vratar Radan.
43'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Roj. Dobil ga je Goran Cvijanovič.
43'
  GOOOL! Zadel je Amel Mujakovič!
45+1'
  Po podaji Grbiča, izjemen gol Amel Mujakoviča, s kakšnih 20-ih metrov je zadel v prečko nato pa je žoga končala za hrbtom vratarja Radana.
45+1'
45'
47'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Dobil ga je Mirza Mešič.
48'
  Aleš Mertelj je dobil rumeni karton.
49'
  Maribor je po pričakovanjih odločno začel drugi del obračuna.
50'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Korun. Dobil ga je Etien Velikonja.
50'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jovan Vidovič.
51'
  Po podaji Mertlja je z glavo zgrešil Vidovič.
52'
  Enajstmetrovka za Maribor.
52'
Gol (11m)
  GOOOL! Dejan Mezga je zadel enajstmetrovko!
53'
  Novakovič je v kazenskem prostoru po mnenju sodnik igral z roko.
54'
55'
  GOOOL! Zadel je Etien Velikonja!
56'
  Po podaji Tavaresa se je sam pred vratarjem Jahičem znašel Velikonja, ki je nato zadel za 3:1.
57'
58'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Dodlek. Dobil ga je Amel Mujakovič.
58'
  Fabijan Cipot je dobil rumeni karton.
58'
  Menjava: iz igre Uroš Korun, v igro Nikola Tolimir.
59'
63'
  Po podaji Mujakoviča iz prostega udarca je Novakovič iz neposredne bližine zadel vratnico.
63'
  Streljal je Nenad Novakovič, a mimo vrat.
63'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Jeseničnik. Dobil ga je Etien Velikonja.
64'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dragan Čadikovski.
65'
  Menjava: iz igre Denis Grbič, v igro Damjan Trifkovič.
68'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Dobil ga je Aleš Jeseničnik.
68'
  GOOOL! Zadel je Dragan Čadikovski!
69'
  Natančna, dolga podaja Jeseničnika do Čadikovskega, ki je z glavo premagal Radana.
71'
  Uradni napovedovalec je gol Rudarja pripisal Jeseničniku, ampak, Čadikovski je z glavo malce preusmeril smer žogi.
72'
73'
  Menjava: iz igre Goran Cvijanovič, v igro Rajko Rep.
75'
  Prosti strel za Rudar. Majer je igral z roko.
76'
  Streljal je Etien Velikonja, a mimo vrat.
78'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Dobil ga je Rok Roj.
79'
  Menjava: iz igre Rok Roj, v igro Rajko Rotman.
79'
  Menjava: iz igre Etien Velikonja, v igro Robert Berič.
82'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Mezga. Dobil ga je Amel Mujakovič.
83'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Fabijan Cipot. Dobil ga je Rajko Rep.
83'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Fabijan Cipot je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
85'
  Menjava: iz igre Aleš Mertelj, v igro Željko Filipovič.
87'
  GOOOL! Zadel je Dejan Mezga!
88'
  Odličen strel s kakšnih 25-ih metrov Dejana Mezge, ki je z golom nadgradil današnjo odlično predstavo.
90'
  Še 3. minute dodatne igre bomo videli v Velenju.
90+1'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Čadikovski. Dobil ga je Željko Filipovič.
90+3'
90+3'
  Videli smo zelo zanimivo srečanje in doživeli kar 6 golov.
90+3'
  Maribor tudi po 20-ih tekmah ostaja neporažen, to je že njihova 14. zmaga v prvenstvu. Rudar pa je doživel 7. poraz v letošnjem prvenstvu.