30. krog |  Zavrč, Športni park Zavrč |  26.04.2014 ob 20.00

Zavrč

5 : 1

Triglav Kranj

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Povšnar Dejan (1. pomoč), Mikača Goran (2. pomoč) , Tošeski Boris (4. sodnik)
Delegat: Kovačič Alojz
Št. gledalcev: 600

Petarda Zavrča v mreži Triglava

Zavrč - Triglav 5:1 (1:0)

* Športni park, gledalcev 650, sodniki: Balažič (Ljubljana), Povšnar (Zagorje ob Savi) in Mikača (Višnja Gora).
* Strelci: 1:0 Golubar (44.), 2:0 Golubar (65.), 3:0 Smrekar (70.), 3:1 Grvala (84.), 4:1 Smrekar (86.), 5:1 Smrekar (90.).
* Zavrč: Fink, S. Čeh, Sambolec, Murko, Dugolin, Šafarić, Težak (od 77. Kurbus), Kelenc (od 72. Brlečić), Golubar, Kokol (od 53. Fuček), Smrekar.
* Triglav: Curanović, Klemenčič, Diallo, Šiljeg, Bojić, Krcić, Poljanec (od 72. Grvala), Udovič (od 82. Marinković), Palibrk, Redžić (od 66. Poplatnik), Majcen.
* Rumeni kartoni: S. Čeh, Smrekar; Klemenčič, Diallo, Poljanec, Grvala.
* Rdeč karton: /.

Zavrčani so resda na zadnji medsebojni tekmi s Triglavom marca v Kranju izgubili z 1:3. A jeseni so proti njim dosegli dve zmagi, zadnjo medsebojno tekmo pa so danes prav tako zanesljivo odločili v svoj prid. Trikrat se je med strelce vpisal Matija Smrekar, ki je tako Zavrč približal četrtouvrščeni Gorici na zgolj dve točki. Triglav je po tem porazu vsaj začasno spet zdrsnil na rep razpredelnice.

Prvo lepšo priložnost na tekmi so zapravili domači, ko je Karlo Težak iz bližine žogo poslal malo mimo želenega cilja. Nato je dvakrat poskusil Uroš Palibrk, a je bil prvič premalo natančen, drugič pa je Gregor Fink njegov poskus obranil. V 31. minuti je Miha Kokol streljal preveč po sredini vrat, Darjan Curanović pa tudi po poskusu Dorisa Kelenca ni imel veliko dela.

Zato pa so domači malo pred koncem polčasa le prišli do vodilnega zadetka. Matija Smrekar je preigraval v kazenskem prostoru, nato žogo podal do Josipa Golubarja, ki je iz bližine zadel za 1:0.

Isti igralec je imel lepo priložnost za povišanje vodstva v uvodu drugega polčasa, ko se je znašel sam pred kranjskim vratarjem, eden izmed branilcev pa je še pravočasno pritekel in blokiral strel. Golubar pa je bil spretnejši in natančnejši v 65. minuti, ko je poskrbel za Zavrčevo podvojitev prednosti. Težak je žogo poslal za gostujočo obrambo, Golubar pa nato spretno zadel.

Gorenjci so vse upe po ugodnem razpletu izgubili v 70. minuti. Josip Fuček se je lepo otresel svojega čuvaja in streljal proti vratom, vratar gostov je žogo odbil, a le do Matije Smrekarja, ki je zadel za 3:0.

V 75. minuti se je na drugi strani sam pred Finkom znašel Luka Majcen, a je bil domači vratar uspešnejši. Gosti so znižali zaostanek v 84. minuti, ko je bil Ernest Grvala najspretnejši pred vrati domačih. Za piko na i domači zmagi pa je še z dvema goloma v zaključku tekme poskrbel Smrekar. Najprej je v 86. minuti zadel z natančnim strelom z roba kazenskega prostora, nato pa je v mrežo pospravil še žogo po Fučkovem strelu.

Zavrč bo v 31. krogu prihodnjo soboto gostoval v Novi Gorici, Triglav pa bo dan pozneje gostil Velenjčane.