10. krog |  Ptuj, Mestni stadion Ptuj |  24.09.2014 ob 16.00  | Prenos: Arena TV

Zavrč

0 : 0

Celje

Sodniki: Sagrković Asmir (glavni sodnik), Rojko Gregor (1. pomoč), Povšnar Dejan (2. pomoč) , Antič Mihael (4. sodnik)
Delegat: Kovačič Alojz
Št. gledalcev: 200

Pred tekmo: Zavrč – Celje

Prva liga Telekom Slovenije, 10. krog

24.9.2014 ob 16.00 ZAVRČ – CELJE

Neposredni prenos: Arena TV

Štadion: Mestni stadion Ptuj, kapaciteta 3.000 sedežev (povprečen obisk 767 gledalcev)

- odrasli: 7 eur
- otroci in mladostniki: 5 eur

ZAVRČ:

Prepoved nastopa: /

Zavrčani so se proti Gorici osredotočili na branjenje svojih vrat in v nameri tudi uspeli, saj je Marko Ranilovič z nekaterimi vrhunskimi obrambami še četrtič v sezoni ohranil nedotaknjeno mrežo. Uspešno defenzivno delo ekipe pa ni uspelo zakriti težav v konici napada, ki se spopada z 204 minute dolgim strelskim postom. Željko Orehovec je na zadnjem obračunu preizkusil uigranost Ivana Antoleka z Dinom Kresingerjem, ki pa je opazno pogrešal spretnega Karla Težaka. Po prestani kazni se v kader vrača Lovro Cvek, medtem ko je Doris Kelenc nekoliko padel v formi in izgubil zasidrano mesto v udarni enajsterici Zavrča.

Marko Ranilovič je bil junak nedeljske tekme z Gorico, saj je nekaj dobrih posredovanj nadgradil z vrhunsko reakcijo v zadnji minuti sodnikovega podaljška, ko se je znašel iz oči v oči z nasprotnim napadalcem. Z Ranilovičevimi kvalitetami so dobro seznanjeni tudi Celjani, ki se še dobro spominjajo uvodne tekme sezone, ko je vratar Zavrča v zadnji minuti obračuna ubranil enajstmetrovko Benjaminu Verbiču.

Zavrč in Celje se bosta 22. in 29. oktobra pomerila tudi v četrtfinalu pokalnega tekmovanja. Zanimivo je, da sta se oba kluba pod okriljem Pokala Slovenije srečala že v minuli sezoni, ko so bili v 2. krogu uspešnejši Celjani, ki so na Areni Petrol slavili kar s 4:0. V prvenstvu je precej uspešnejši Zavrč, ki je dobil kar štiri od petih medsebojnih tekem.

Dani zadetki Zavrča po položajih po 9. krogu:

CELJE:

Prepoved nastopa: Marko Jakolič

Sedem tekem dolga prvenstvena serija neporaženosti Celja je proti Rudarju dobila zasuk v obliki tri kroge dolgega niza neodločenih rezultatov. Vroči Celjani so se tako nekoliko ohladili, kar lahko pripišemo tudi utrujenosti najbolj izpostavljenih posameznikov oziroma padcu učinkovitosti napadalcev. Celjski strateg od nogometašev zahteva boj za vsako žogo in agresivno pokrivanje nasprotnika, kar lahko na dolg rok pripelje do pomanjkanja svežine. Omenjeni filozofiji nogometne igre načeloma ni naklonjen niti ritem dvojnih obveznosti, v katerem bi rumeno-modrim še kako prav prišla poškodovana Gregor Bajde in Igor Jugovič. Kljub temu pa se varovanci Simona Rožmana odpravljajo na Ptuj po nove tri točke, saj imajo z Zavrčani še nekatere neporavnane račune.

Sunny Omoregie, napadalec NK Celje: »Nedvomno je Zavrč kakovostno moštvo, kar potrjuje tudi njihov položaj na lestvici. Čaka nas težka tekma, zato bomo morali nedvomno dati vse od sebe. Na prvenstvenih obračunih smo v zadnjem obdobju dosegli tri zaporedne remije, tako da je prišel čas, da znova pričnemo s serijo zmag.«

Sunny Ogbemudia Omoregie je klasičen napadalec, ki se na sleherni tekmi znajde v številnih priložnostih za zadetek. 25-letni Nigerijec se je vpisal med strelce tudi proti Rudarju, ko je v zaključku obračuna zapravil še eno imenitno priložnost za zmago. Sunny je v letošnji sezoni dosegel že šest golov, tri v prvenstvu, tri v pokalnem tekmovanju.

Celjani so zaenkrat najuspešnejše moštvo prvenstva, če upoštevamo zgolj prvih petinštirideset minut tekem. Če bi tekme trajale le petinštirideset minut, bi Celjani bili na vrhu z devetnajstimi osvojenimi točkami, medtem ko so varovanci Simona Rožmana po uspešnosti v drugih polčasih šele na petem mestu med konkurenco (12 točk). Zavrč je na obeh lestvicah šesti.