21. krog |  Nova Gorica, Športni park |  04.03.2015 ob 15.00

1 : 2

Sodniki: Obrenović Rade (glavni sodnik), Kovačič Andraž (1. pomoč), Pospeh Tomislav (2. pomoč) , Pavlič Franci (4. sodnik) , Sagrković Asmir (5. sodnik) , Perić Dragoslav (6. sodnik)
Delegat: Gustinčič Iztok
Št. gledalcev: 300

Kopru primorski derbi

Gorica - Luka Koper 1:2 (1:2)

* Športni park, gledalcev 400, sodniki: Obrenović (Ljubljana), Kovačič (Preserje) in Pospeh (Petrovče).
* Strelci: 0:1 Enow (9.), 0:2 Črnigoj (37.), 1:2 Taider (39.).
* Gorica: Gallinetta, Enow, Vetrih (od 63. Martinović), Palumbo, Taider, Eleke, Napoli, Džuzdanović (od 80. Osuji), Ruggiero, Caputo, Slivka.
* Luka Koper: Simčič, Hadžić, Blažič, Palčič, Guberac, Halilović, Štulac, Črnigoj (od 78. Hadžibulić), Tomić, Lotrič, Pučko (od 68. Peshevski).
* Rumeni kartoni: Napoli, Vetrih, Slivka; Črnigoj, Guberac.

Koprčani, ki so v te delu prvenstvu prvič igrali, saj so nedeljsko tekmo zaradi viroze v taboru Celja preložili na naslednjo sredo, v zadnjem času še naprej ostajajo nerešljiva uganka za Novogoričane. Potem ko so zadnje štiri prvenstvene tekme proti Gorici dobili z 1:0, so danes dodali novo zmago v ta niz.

Koprčani so povedli že v deveti minuti, ko je Domen Črnigoj prodrl po levi strani, podal v kazenski prostor, kjer je Solomon Enow žogo nespretno spravil v lastno mrežo.

Prednost so podvojili v 37. minuti, ko so izvedli hiter protinapad, v katerem je Mitja Lotrič žogo podal do Črnigoja, ta pa je z nizkim strelom premagal Alberta Gallinetto.

Novogoričani so zaostanek znižali v 39. minuti. Po kotu je najprej poskusil Blessing Eleke, nato se je žoga večkrat odbila, na koncu pa jo je v mrežo z glavo pospravil Nabil Taider.

Tudi v drugem polčasu so bili malce bolj konkretni Koprčani, Mitja Lotrič in Matej Pučko sta v 58. in 68. minuti bila premalo natančna, neuspešna sta bila tudi Leo Štulac in Sead Hadžibulić, tako kot ob koncu tekme povratnik v moštvo Gorice Dino Martinović.

Gorica bo v 23. krogu v nedeljo gostila Radomlje, Koper pa bo dan prej gostoval v Zavrču.