13. krog |  Celje, Arena Petrol |  15.10.2014 ob 17.00  | Prenos: Arena TV

1 : 1

Sodniki: Žganec Mitja (glavni sodnik), Povšnar Dejan (1. pomoč), Podobnik Mitja (2. pomoč) , Antič Mihael (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 3

0'
  Lep pozdrav iz Celja.#CEvKP
0'
  Arena Petrol je prizorišče tekme 13. kroga slovenskega državnega prvenstva med Celjem in Koprom.#CEvKP
0'
  Bomo videli kateri ekipi se je bolj prilegel reprezntančni odmor. Tokrat bomo videli dvoboj sosedov na lestvici. Celjani imajo na 5. mestu 5 točk prednosti pred današnjim nasprotnikom, ki zaseda 6. mesto.
0'
  Imamo že začetni postavi.#CEvKP
0'
  Celje: Kotnik, Vrhovec, Klemenčič, Ahmedi, Sunny, Miškić, Jakolić, Žitko, Lovrečič, Oršić in Vidmajer.#CEvKP
0'
  Koper: Hasić, Gregorič, Šme, Guberac, Žibert, Ivetić, Štulac, Črnigoj, Hadžić, Štromajer in Pučko.#CEvKP
0'
  V domačem taboru ima tokrat prepoved nastopa Benjamin Verbič.
0'
  Celjani so v Novem mestu podaljšali niz neporaženosti na deset prvenstvenih tekem, čeprav so odigrali verjetno celo eno slabših tekem v sezoni. Trener Simon Rožman je na Dolenjskem pogrešal predvsem prispevek organizatorja igre Blaža Vrhovca, ki je mesto na kazenski klopi odstopil Benjaminu Verbiču. Celjskega trenerja veseli tudi povratek po poškodbi Igorja Jugoviča, ki bo v nadaljevanju sezone še zaostril konkurenco v zvezni vrsti celjskega prvoligaša. Celjani so sicer reprezentančni premor namenili krajšim pripravam v sosednji Hrvaški, kjer so izkoristili dobre pogoje za regeneracijo in krepitev ekipnega duha.
0'
  Matic Kotnik ima največ zaslug za celjsko točko iz Novega mesta, saj je nogometašem Krke ubranil strel iz bele točke in preprečil še nekaj nevarnih poizkusov. 24-letnik je morda celo prvo vratarsko ime med prvoligaško konkurenco v sezoni, saj je na dosedanjih dvanajstih ligaških tekmah največje število obramb (62) podkrepil z najvišjim odstotkom ubranjenih strelov (91,17%).
0'
  Koprčani tokrat ne morejo računati na usluge Denisa Haliloviča, ki ima prepoved nastopa.
0'
  Koprčani so se z zmago na primorskem derbiju uspeli otresti zunanjega pritiska in si kupili potrebnega miru za nemoteno delo med reprezentančnim premorom. Slednjega so prekinili s pripravljalno tekmo s Chievom iz Verone, na kateri so pustili dober vtis kljub porazu. Ne glede na vse, pa trenutni položaj na prvenstveni lestvici še zdaleč ne zadovoljuje ambicij obalnega prvoligaša, ki cilja na uvrstitev v evropske pokale. Točkovni manko bo potrebno čim hitreje nadomestiti, saj je razkorak med najuspešnejšimi ekipami prvenstva in zasledovalci iz kroga v krog večji. Nujna se zdi že zmaga na Areni Petrol, saj se bodo morali Primorci v nasprotnem primeru verjetno sprijazniti z mrzlo zimo v spodnjem delu razpredelnice.
0'
  Koprčani ne poznajo neodločenega rezultata na zadnjih štirinajstih prvenstvenih tekmah, kar je najdaljši niz med vsemi. Na drugi strani pa se s trenutno najdaljšim nizom brez poraza ponašajo Celjani, ki niso izgubili na zadnjih desetih prvenstvenih tekmah. V obeh kategorijah sicer pripadata absolutna rekorda Domžalčanom, ki so v preteklosti nanizali kar 32 tekem brez poraza oziroma 25 tekem brez neodločenega rezultata.
0'
  Celjani niso uspeli premagati Kopra pred domačimi gledalci že več kot tri leta oziroma od julija 2011, ko sta za zmago Štajercev zadela Roman Bezjak in Ivan Firer. Na omenjeni tekmi se je sicer Matic Kotnik prvič predstavil gledalcem na Areni Petrol.
1'
2'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Ivica Guberac.
3'
  Streljal je Ivica Guberac, a mimo vrat.
3'
  Gostujoči kapetan Guberac je sprožil s kakšnih 30-ih metrov, vendar je bil premalo natančen.
6'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Ivica Guberac.
8'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Valon Ahmedi. Utrpel ga je Denis Šme.
8'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Leo Štulac. Utrpel ga je Valon Ahmedi.
9'
  Luka Koper ima udarec iz kota.
10'
  Streljal je Domen Črnigoj, a mimo vrat.
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Anej Lovrečič.
11'
  Strel Lovrečiča z razdalje, vendar prešibko za vratarja Hasića.
11'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Tilen Klemenčič. Utrpel ga je Jaka Štromajer.
12'
  Urban Žibert v prepovedanem položaju.
13'
13'
  Matej Pučko v prepovedanem položaju.
14'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Vrhovec. Utrpel ga je Miha Gregorič.
15'
17'
  Celje ima udarec iz kota.
18'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Perica Ivetič. Utrpel ga je Valon Ahmedi.
18'
  Perica Ivetič je dobil rumeni karton.
18'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Valon Ahmedi. Utrpel ga je Ivica Guberac.
19'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Jakolič. Utrpel ga je Perica Ivetič.
25'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
25'
  Ivica Guberac je dobil rumeni karton.
29'
  Streljal je Anej Lovrečič, a mimo vrat.
30'
  Strel Lovrečiča s kakšnih 25-ih metrov, a je bil nenatančen.
30'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Miškič. Utrpel ga je Urban Žibert.
32'
  Še naprej zelo malo priložnosti.
35'
36'
  Tokrat je Črnigoj prišel do strela s kakšnih 20-ih metrov, a je žoga spet zletela mimo gola.
37'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mislav Oršič.
38'
  Videli smo eno lepših akcij doslej. Miškić je zaposlil Oršića, ki je prišel do strela, a je bil vratar Hasić dovolj zanesljiv.
38'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Šme. Utrpel ga je Valon Ahmedi.
38'
  Denis Šme je dobil rumeni karton.
39'
40'
  Oršić je streljal s prostega udarca s kakšnih 25-ih metrov, vratar Hasić je imel nekaj malega težav, vendar je na koncu žogo uspel ukrotiti.
41'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Šme. Utrpel ga je Blaž Vrhovec.
42'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Leo Štulac. Utrpel ga je Anej Lovrečič.
42'
  Streljal je Matic Žitko, a mimo vrat.
44'
  Ahmedi je s prostega udarca poslal žogo v sredino, kjer je branilec Žitko prišel do strela z glavo, a je bil za odtenek prekratek. To je bila lepa priložnost za Celjane.
44'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Jakolič. Utrpel ga je Ivica Guberac.
44'
  GOOOL! Zadel je Danijel Miškič!
45+1'
  Odličen predložek Oršića z desne strani v kazenski prostor, kjer je osamljeni Miškić z glavo premagal vratarja Hasića.
45+1'
  Še minuta dodatka.
45+2'
46'
47'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Hadžič. Utrpel ga je Anej Lovrečič.
48'
49'
  Streljal je Sunny Ogbemudia Omoregie, a mimo vrat.
49'
  Ahmedi je s prostega udarca poslal dolgo žogo v kazenski prostor, kjer je Sunny na drugi vratnici prišel do strela z glavo in zadel prečko.
50'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Urban Žibert.
51'
  Žibert je v celjskem kazenskem prostoru poskušal z atraktivnim zaključkom, vendar je bil strel prešibak za vratarja Kotnika.
53'
  GOOOL! Zadel je Matej Pučko!
56'
  Lepa akcija gostov, ki je prinesla izenačenje. Gregorič je v kazenskem prostoru podal do Pučka, ki je s kakšnih 11-ih metrov sprožil na prvo in premagal vratarja Kotnika.
57'
61'
  Koper je v drugem polčasu boljši nasprotnik.
61'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Sunny Ogbemudia Omoregie. Utrpel ga je Damir Hadžič.
62'
64'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Urban Žibert. Utrpel ga je Valon Ahmedi.
64'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Valon Ahmedi.
64'
66'
67'
  Po izenačenju Kopra ni bilo več pravih priložnosti.
68'
68'
69'
69'
  Menjava: iz igre Jaka Štromajer, v igro Nenad Srečkovič.
72'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Anej Lovrečič. Utrpel ga je Leo Štulac.
72'
  Anej Lovrečič je dobil rumeni karton.
74'
  Menjava: iz igre Anej Lovrečič, v igro Andraž Žurej.
75'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Andraž Žurej.
75'
78'
  Najprej je v kazenskem prostoru nasprotnika poskušal Sunny, potem pa se je žoga odbila do Žureja, vendar je dobro reagiral Šme in žogo poslal v kot.
79'
79'
  Menjava: iz igre Domen Črnigoj, v igro Ante Mitrovič.
80'
82'
  Po napaki Vidmajerja je do žoge prišel Mitrović, vednar si je dal predolgo podajo in na koncu ostal brez zaključnega strela, do žoge pa je prišel vratar Kotnik.
84'
  Menjava: iz igre Danijel Miškič, v igro Igor Jugovič.
87'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac. Utrpel ga je Tilen Klemenčič.
88'
89'
  Andraž Žurej v prepovedanem položaju.
90'
90+1'
  Ahmedi je lepo našel Sunnyja, ki je streljal z roba kazenskega prostora, vendar je žogo poslal mimo leve vratnice. To je bil lepa priložnost za Celjane.
90+1'
  Še dve minuti dodatka.
90+3'
90+3'
90+3'
  Celjani še naprej ostajajo neporaženi, Koper pa je danes odigral prvi remi v letošnjem prvenstvu.