18. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  22.11.2014 ob 16.00  | Prenos: Planet

4 : 0

Luka Koper

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Ajdovec Rafael (2. pomoč) , Obrenović Rade (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 1

0'
  Dragi ljubitelji nogometa, lepo pozdravljeni iz Ljudskega vrta, kjer se bosta ob 16. uri med seboj pomerili ekipi Maribora ter Kopra.
0'
  Zeleice slovenskih nogometnih prvoligašev so ponovno oživele, potem ko so v minulem tednu mirovale zaradi reprezentančnega premora.
0'
  Tako so se "utrujeni" nogometaši Maribora vendarle lahko nekoliko osvežili, saj se jim je naporen ritem najbolj poznal prav v domačem prvenstvu.
0'
  A tudi ta odmor je bil najkrajši prav za vijoličaste, ki so med tednom že odigrali zaostalo tekmo četrtfinala slovenskega pokala, ko so v Novem mestu z 2:1 odpravili Krko. Pa tudi sicer je precejšenj del mariborske zasedbe aktivno sodeloval na reprezentančni akciji.
0'
  Od premora pa so si veliko obetali tudi "kanarčki". Trener Alen Ščulac je želel predvsem nekoliko umiriti to, za njih, izredno turbolentno jesen. Menjava trenerja ter prevetritev igralskega kadra je vsekakor pustila posledice v slačilnici Koperčanov. Kar dokazuje tudi pogled na prvenstveno razpredelnico, kjer zasedajo še le sedmo mesto.
0'
  Jim pa v dani situaciji ne gre najbolj na roko niti današnje gostovanje v Mariboru, saj so tukaj doslej zmagali vsega štiri krat. Primorci so zadnjič premagali državne prvake v gosteh davnega avgusta 2009.
0'
  Domačim pa danes ne bo mogel pomagati najučinkovitejši napadalec lige, Luka Zahovič, ki bo danes odslužil kazen rdečega kartona. Pordečel je namreč v 16. krogu na tekmi proti Domžalam.
0'
  Pa poglejmo, kateri enajsterici bosta danes trenerja poslala na zelenico...
0'
  Maribor: Handanovič, Viler, Arghus, Rajčevič, Stojanovič, Bohar, Vršič, Filipovič, Sallalich, Mendy, Tavares. #MBvKP
0'
  Koper: Hasič, Gregorič, Blažič, Šme, Srečkovič, Štulac, Guberac, Pučko, Lotrič, Črnigoj, Štromajer. #MBvKP
0'
  Sodniška trojka prihaja iz Kranja. Glavni sodnik bo Nejc Kajtazovič, kateremu bosta pomagala Matej Žunič in Rafael Ajdovec. Naloge četrtega sodnika bo opravljal Rade Obrenovič.
0'
  Nogometaši obeh ekip so že na igrišču...
1'
4'
  Izjemna podaja Tavaresa do Boharja, ki je sam krenil proti gostujočim vratom. Na žalost gledalcev pa se je v nadaljevanju preveč obotavljal, tako da je bil prisiljen podati nazaj do Vršiča, ki pa je nastreljal koperskega branilca.
4'
  Streljal je Mitja Lotrič, a mimo vrat.
7'
  Streljal je Jean-Philippe Mendy, a mimo vrat.
7'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Nenad Srečkovič. Utrpel ga je Petar Stojanovič.
8'
  Nenadoma se je za strel od daleč odločil Mitja Lotrič, njegov poskus pa je Handanovič ukrotil s precejšnjimi težavami.
11'
  Maribor ima udarec iz kota.
12'
  GOOOL! Vršič je podal iz kota, kjer je Mendy ob Gregoriču najvišje skočil ter podal do Tavaresa, ki je iz bližine poslal žogo za morda nekoliko neodločnega Hasiča.
15'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Utrpel ga je Domen Črnigoj.
20'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Lotrič. Utrpel ga je Petar Stojanovič.
20'
  Mitja Lotrič je dobil rumeni karton.
22'
  Odlična podaja Vilerja do osamljenega Marcosa Tavaresa, ki je žogo slabo zadel ter jo poslal visoko čez gostujoča vrata.
24'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Ivica Guberac.
25'
  Streljal je Domen Črnigoj, a mimo vrat.
25'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Rajčevič. Utrpel ga je Jaka Štromajer.
27'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leo Štulac. Utrpel ga je Mitja Viler.
30'
  GOOOL! Po podaji Tavaresa si je Jean-Philippe Mendy odlično izboril prostor med tremi gostujočimi branilci ter neubranljivo zadel!
31'
33'
35'
  Blažič je v zadnjem trenutku posredoval pred Vršičem, ki je podajo Mendyja moral le še pretvoriti v zadetek.
36'
37'
38'
  GOOOL! Učinkovita akcija branilcev, v kateri je Rajčevič asistiral Arghusu, ki je žogo zabil v koperska vrata!
40'
  Streljal je Damjan Bohar, a mimo vrat.
45+1'
  Še minuta sodniškega dodatka.
45+1'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Nenad Srečkovič.
45+2'
45+2'
  V odličnem prvem polčasu so vijoličasti povsem nadiagrali goste s Primorske. Svojo premoč so kronali kar s tremi zadetki, kaj lahko pa bi še kakšna žoga končala za hrbtom vratarja Hasiča.
45+2'
  Menjava: iz igre Mitja Viler, v igro Aleš Mejač.
46'
46'
  Streljal je Ivica Guberac, a mimo vrat.
48'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojanovič. Utrpel ga je Mitja Lotrič.
50'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Mitja Lotrič.
51'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mejač. Utrpel ga je Ivica Guberac.
51'
  Luka Koper ima udarec iz kota.
51'
  Po podaji iz kota je najvišje skočil Matej Pučko, Handanovič pa se je izkazal z imenitno obrambo.
53'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Domen Črnigoj. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
53'
  Streljal je Željko Filipovič, a mimo vrat.
53'
54'
  Streljal je Sintayehu Sallalich, a mimo vrat.
55'
56'
56'
  Petar Stojanovič je dobil rumeni karton.
57'
  Streljal je Jaka Štromajer, a mimo vrat.
58'
  Jaka Štromajer je po podaji Črnigoja nevarno zapretil, Handanovič pa je zabeležil novo izjemno obrambo.
59'
61'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Bohar. Utrpel ga je Ivica Guberac.
62'
62'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
64'
66'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Agim Ibraimi.
67'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleš Mejač, vendar je meril naravnost v naročje Hasiča.
69'
70'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Utrpel ga je Jaka Štromajer.
70'
  Menjava: iz igre Mitja Lotrič, v igro Urban Žibert.
72'
  Jean-Philippe Mendy se je po podaji Vršiča sam znašel pred vratarjem Hasičem, ki pa je s požrtvovalnim skokom pod noge preprečil nov zadetek domačih..
73'
73'
  Poskusil je Aleš Mejač, koperski vratar pa se je ponovno izkazal.
73'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi, Hasič brez težav lovi.
75'
77'
  Kombinacijo Ibraimija ter Sallalicha je slednji zaključil, gostujoči branilec pa je še pravočasno posredoval.
78'
  Znova je nevarno zapretil Sintayehu Sallalich, Hasič pa znova rešuje svojo moštvo.
78'
80'
  Streljal je Agim Ibraimi, žoga pa je le za malo zgrešila cilj
81'
  Streljal je Aleš Mejač, a mimo vrat.
81'
  Menjava: iz igre Domen Črnigoj, v igro Timotej Mate.
82'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac. Utrpel ga je Soares Bordignon Arghus.
83'
  Menjava: iz igre Jean-Philippe Mendy, v igro David Biton.
87'
87'
  Sintayehu Sallalich se je poigral z gostujočimi branilci ter si tako pripravil odlično pozicijo za strel, a je kljub temu meril preko vrat.
89'
  GOOOL! Po podaji Ibraimija je David Biton le še kronal visoko zmago domačih ter tako dosegel prvi gol v vijoličasti majici!
90+1'
  Menjava: iz igre Leo Štulac, v igro Nik Mršič.
90+2'
  Streljal je Agim Ibraimi, a mimo vrat.
90+2'
90+3'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jaka Štromajer, njegov strel pa je zaustavilaa vratnica.
90+3'
90+3'
  Mariborski nogometaši so v drugem delu le še mirno dokončali delo iz prvega polčasa. Igraje so si sicer pripravili precej priložnosti za povišanje že tako viskega vodstva, a zadeli so "zgolj" enkrat za končnih 4:0. Nevarni so občasno bili tudi Koperčani, katerim je častni zadetek vselej preprečil odlični vratar Handanovič. Odlična popotnica za Lizbono!