1. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  17.07.2015 ob 20.15

1 : 1

Zavrč

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Smej Simon (2. pomoč) , Habjanič Sašo (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 0

0'
  Dragi ljubitelji nogometa, lepo pozdravljeni iz Ljudskega vrta, kjer bosta novo sezono ob 20.15 otvorili moštvi Maribora ter Zavrča.
0'
  Prve evropske preizkušnje naših predstavnikov so že za nami, od danes naprej pa bo pestro še na domači prvoligaški sceni, kjer ne manjka izzivalcev, ki želijo s prestola vreči vladarja slovenskih prvoligaških zelenic, to je ekipa iz Maribora.
0'
  Sicer je branilec naslova Maribor z evropsko premiero ter slovenskim superpokalom že pošteno zakorakal v sezono, medtem ko bo to za goste iz Zavrča še le prva uradna tekma te sezone.
0'

0'
  Kljub težko priborjene zmage v evropskem obračunu z Astano ter ogorčenega boja v slovenskem superpokalu, pri vijoličastih o utrujenosti še ne moremo govoriti. Sta pa tekmi gotovo pustili določene posledice. A so na drugi strani mariborski nogometaši, za razliko od Haložanov, že v tekmovalnem ritmu.
0'
  Na drugi strani bodo gostje stavili na svežino ter veliko motiviranost ob vstopu v novo sezono.
0'
  Štajerci poleti niso veliko spreminjali igralne zasedbe, ki je postala močnejša le za Marwana Kabho in Abela Giglija. Ljudski vrt pa zaenkrat tudi še ni zapustil nobeden ključni člen lanske šampionske zasedbe. Ante Šimundža se bo tako še naprej lahko zanašal na izkušnje in uigranost nogometašev, ki pa jim misli precej bežijo na evropsko tekmovanje. A tega so v mariborskem taboru že vajeni.
0'
  Če bo eden glavnih adutov Maribora uigranost, pa to gotovo ne velja za ekipo Zavrča, ki se je znova soočila s pravo kadrovsko revolucijo in s tem ostala zvesta že znani klubski politiki.
0'
  Od »stare« završke zasedbe je ostalo devet igralcev, precej večje število pa je tistih, ki bodo prvič oblekli dres haloškega prvoligaša. To seveda še zdaleč ne vzbuja dvomov v konkurenčnost Zavrča, ki je v svoje gnezdo zvabil nekaj izjemno zanimivih igralcev. Zlatan Muslimovič, Filip Škvorc, Dejan Glavica, Marko Nunič, Aleks Pihler, Etto... A pri nekaterih se je zakompliciralo z registracijo, tako da nekdanjega zvezdnika zagrebškega Dinama danes še ne bomo videli.
0'
  Zgolj na klopi za rezervne igralce pa bo tudi nekdanji bosanski reprezentant Zlatan Muslimovič, ki za največje napore še ni nared. S svojo novo ekipo je začel trenirati še le v ponedeljek.
0'
  Pa poglejmo za kakšni enajsterici sta se odločila trenerja...
0'
  Maribor: Handanovič, Viler, Gigli, Rajčevič, Mejač, Bohar, Kabha, Filipovič, Vršič, Zahovič, Volaš. #MBvZA
0'
  Zavrč: Picak, Antič, Datkovič, Rogač, Novoselec, Pihler, Cvek, Polič, Matjašič, Glavica, Zorko. #MBvZA
0'
  Zaradi lažjih poškodb bosta pri vijoličastih manjkala Tavares ter Stojanovič. Do srede naj bi bila že nared. #MBvZA
0'
  Kot zanimivost dodajmo še, da so Mariborčani z uspešnim nastopanjem v evropskih pokalih vidno napredovali na klubski lestvici evropske nogometne zveze, kjer so po novem uvrščeni na visoko 84. mesto. Ta položaj vijoličaste uvršča pred vse klube iz nekdanje Jugoslavije, za slovenskimi prvaki pa so se znašla tudi nekatera atraktivna imena, kot recimo Swansea, Lokomotiva Moskva, Fulham, Feyenord, Freiburg, Guingamp, West Ham, Sampdoria in drugi.
0'
  Glavni sodnik današnjega obračuna je Bojan Mertik, ob pomoči Roberta Vukana Simona Smeja ter Saša Habjaniča.
1'
2'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Glavica. Utrpel ga je Mitja Viler.
2'
3'
  Zavrč ima udarec iz kota.
4'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Lovro Cvek.
6'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Polič. Utrpel ga je Dare Vršič.
7'
  Za zdaj le uvodno tipanje obeh moštev brez pravih priložnosti...
8'
  Maribor ima udarec iz kota.
10'
  GOOOL! Po veliki napaki Mejača, je prvi gol v letošnjem državnem prvenstvu dosegel Jure Matjašič, ki takšnega darila ni zapravil! Po dolgi podaji Cveka, je Mejač s prsmi žogo le podal do Matjašiča, ki je neoviran premagala nemočnega Handanoviča.
14'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Viler. Utrpel ga je Dejan Glavica.
15'
  Pravi projektil iz "prve" Mitje Vilerja, je vratar Picak še uspel odbiti nazaj v polje.
17'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Dare Vršič. Utrpel ga je Dejan Polič.
17'
17'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastijan Antič. Utrpel ga je Damjan Bohar.
20'
  Rok Zorko je meril z roba kazenskega prostora, a je bil za malo nenatančen.
21'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Rok Zorko.
22'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Abel Gigli. Utrpel ga je Rok Zorko.
24'
27'
  Po izjemni dolgi podaji Novoselca je v domačem kazenskem prostoru najvišje skočil Dejan Polič, ki pa je z glavo povsem neoviran meril mimo vrat.
30'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Zahovič. Utrpel ga je Sebastijan Antič.
31'
  Rajčevič še je v zadnjem trenutku blokiral strel Glavice, ki se je znašel v imenitni priložnosti. Zavrč ima udarec iz kota.
32'
  Menjava: iz igre Aleš Mejač, v igro Agim Ibraimi.
34'
  S to menjavo je pri Mariboru mesto bočnega branilca sedaj prevzel Bohar, Ibraimi pa je zavzel njegovo prejšnje mesto povsem na desni strani zvezne linije.
36'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Dejan Glavica.
36'
  Željko Filipovič je dobil rumeni karton.
38'
  Aleks Pihler se je nenadoma s kakšnih 30. metrov odločil za strel, vratar Handanović pa je žogo s skrajnimi močmi še izbil v kot.
38'
39'
  GOOOL! Ko so se gostje že morda preveč sprostili, so vijoličasti izvedli odlično akcijo v režiji Mitje Vilerja, Daliborja Volaša ter Luke Zahoviča! Slednji je natančno podajo Volaša pred vrata s konicami prstov preusmeril v završko mrežo.
45'
45'
  Po podaji Ibraimija iz kota, je najvišje skočil novinec Abel Gigli, vratar Picak pa mu je z bravurozno obrambo preprečil prvenec v vijoličasti majici.
45'
45+2'
45+2'
  Povsem enakovreden prvi polčas v katerem so večji del morda celo prevladovali gostje, ki pa so se ob koncu preveč sprostili, kar pa so izkušeni Mariborčani nemudoma kaznovali z izenačujočim zadetkom. Tik ob koncu pa bi lahko prešli celo do popolnega preobrata, a je vratar Picak z bravurozno obrambo Gigliju preprečil prvenec v vijoličasti majici.
46'
46'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Novoselec. Utrpel ga je Luka Zahovič.
47'
  Trenerja po novih menjavah za zdaj še nista posegla...
48'
  Dare Vršič, je z roba kazenskega prostora meril mimo vrat.
50'
  Akcijo Vršič, Volaš, Kabha, je slednji zaključil s strelom po sredini vrat, ki je bil lahek plen za zanesljivega vratarja Picaka.
51'
53'
  Luka Zahovič v prepovedanem položaju.
56'
  V drugem delu gospodarijo na igrišču vijoličasti, ki pa kljub pritisku do resnejših poskusov ne pridejo.
56'
  Streljal je Ivan Novoselec, a je grdo zgrešil domača vrata.
56'
  Dalibor Volaš v prepovedanem položaju.
57'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Lovro Cvek. Utrpel ga je Dare Vršič.
57'
59'
59'
  Aleksander Rajčevič je po podaji Filipoviča močno sprožil, eden od branilcev Zavrča pa je žogo še uspel pravočasno preusmerti v kot...
59'
60'
60'
  Močan pritisk Maribora. Gostje so povsem zbiti v svoj kazenski prostor.
62'
62'
  Slab poskus Agima Ibraimija z razdalje.
63'
65'
  Menjava: iz igre Rok Zorko, v igro Zlatan Muslimovič.
70'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Zlatan Muslimovič. Utrpel ga je Aleksander Rajčevič.
70'
  Menjava: iz igre Dare Vršič, v igro Sintayehu Sallalich.
74'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Polič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
74'
  Sintayehu Sallalich je močno sprožil v gostujočem kazenskem prostoru, gostujoči vratar pa je žogo še uspel izbit v nov kot za Maribor.
75'
76'
  Menjava: iz igre Dejan Glavica, v igro Luka Muženjak.
77'
  Menjava: iz igre Jure Matjašič, v igro Filip Škvorc.
77'
  Menjava: iz igre Željko Filipovič, v igro Jean-Philippe Mendy.
78'
  V zaključek obračuna se Mariborčani podajajo s tremi napadalci.
79'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Zahovič. Utrpel ga je Dejan Polič.
80'
80'
  Odbitek Škvorca je proti vratom preusmeril Luka Muženjak, a se je Handanovič izkazal z novo obrambo.
81'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Polič.
82'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Sintayehu Sallalich. Utrpel ga je Lovro Cvek.
82'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Filip Škvorc. Utrpel ga je Marwan Kabha.
89'
  Mariborčani vršijo vse večji pritisk na vrata Zavrča, ki pa se uspešno brani.
90+1'
  Še dve minuti sodniškega dodatka.
90+1'
90+2'
  Bodo gostje vzdržali?
90+2'
  Ob popolni ofenzivi domačih bi kaj kmalu v protinapadu Cvek sam prišel pred Handanoviča, a se je Mendy še pravočasno vrnil in preprečil "katastrofo" domačih...
90+2'
90+3'
90+3'
  V drugem delu so vijoličasti močno pritiskali in le redko so Zavrčani prišli na nasprotno polovico. A brez uspeha. Borbeni ter trdoživi Haložani so uspeli odbiti prav vse napade Maribora. Sicer pa nam je uvodna tekma novega državnega prvenstva postregla z razburljivim ter dinamičnim obračunom, v katerem smo videli kopico izvrstnih potez nogometašev obeh moštev. Naj bo to vabilo za še množičnejše obiske tekem prve slovenske nogometne lige!