15. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  21.11.2015 ob 20.15  | Prenos: Kanal A

Olimpija Ljubljana

2 : 2

Sodniki: Drečnik Davor (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Povšnar Dejan (2. pomoč) , Skok Aleš (4. sodnik) , Kajtazović Nejc (5. sodnik) , Žnidaršič Andrej (6. sodnik)
Delegat: Turk Janko
Št. gledalcev: 13500

Na derbiju povratek Olimpije

Olimpija Ljubljana - Maribor 2:2 (1:2)

* Stadion Stožice, gledalcev 13.500, sodniki: Drečnik (Hrastnik), Vukan (Gornja Radgona) in Povšnar (Zagorje oba Savi).
* Strelci: 0:1 Bajde (7.), 0:2 Stojanović (21.), 1:2 Šporar (26.), 2:2 Šporar (90.).
* Olimpija: Šeliga, Fink (od 80. Čale), Klinar, Kelhar, Mitrović, Matić, Da Silva (od 57. Kronaveter), Zajc, Henty, Šporar, Ontivero (od 66. Mimoun).
* Maribor: Handanović, Šuler, Filipović, Stojanović, Gigli, Viler, Kabha, Ibraimi (od 90. Sallalich), Bajde, Vršič (od 69. Mejač), Mendy (od 78. Tavares).
* Rumeni kartoni: Da Silva, Klinar; Ibraimi, Gigli, Stojanović, Mejač.
* Rdeči karton: Stojanović (65.).

Tradicionalni ljubljansko-štajerski derbi je postregel z zanimivo predstavo, v kateri sta se ekipi na koncu razšli z delitvijo točk. Obe ekipi sta napovedovali boj za zmago, gosti so bili blizu nje, saj so vodili vse do sodniškega dodatka, a je Andraž Šporar v izdihljajih tekme poskrbel vsaj za točko vodilne Olimpije. Ta ima tako še vedno sedem točk prednosti pred večnim tekmecem, ki je prekinil niz petih zaporednih zmag.

Mariborčani so tekmo začeli izvrstno, saj so že v sedmi minuti povedli, potem ko je iz bližine zadel Gregor Bajde po podaji Dareta Vršiča z desne strani. V 12. minuti so Ljubljančani zapravili prvo priložnost, ko je z desne strani kazenskega prostora zgrešil Ezekiel Henty.

V 21. minuti pa so Mariborčani še enkrat unovčili pobudo na igrišču, z več kot 20 metrov malce z desne strani je Aleksandra Šeligo s strelom v nasprotni kot premagal Petar Stojanović. Tri minute zatem je v kazenski prostor Maribora prodrl Henty, a je Jasmin Handanović dobro posredoval.

V 26. minuti pa je Olimpija le znižala zaostanek. Po kotu Mihe Zajca z desne strani je v kazenskem prostoru do strela prišel Andraž Šporar in z močnim strelom znižal na 1:2. V naslednjih trenutkih je bila Olimpija tista s pobudo, a brez posebnih priložnosti, v 33. minuti je Zajc meril previsoko z roba kazenskega prostora.

Le dve minuti pozneje je sam pred Šeligo prišel Vršič, a zgrešil in zapravil izjemno priložnost za goste. Na drugi strani je v 40. minuti z leve strani žogo čez gol poslal Matic Fink, to pa je bila tudi zadnja lepša priložnost v tem delu igre.

V uvodu drugega polčasa je najprej z roba kazenskega prostora zagrozil Zajc, Handanović pa je žogo odbil. V 48. minuti je Jean-Philippe Mendy iz težkega položaja z desne strani zatresel le zunanji del mreže, v 50. minuti pa je na drugi strani s prostega strela z 20 metrov Alves Coelho Da Silva zadel vratnico.

V 60. minuti so mariborski navijači z metanjem pirotehnike na igrišče poskrbeli za začasno prekinitev tekme, že pred tem so z baklo skoraj zadeli tudi Olimpijinega vratarja Šeligo. V 65. minuti pa je zaradi drugega rumenega kartona z igrišča moral Stojanović zaradi prekrška nad Hentyjem.

V 73. minuti so kljub igralcu manj nevarno zagrozili Mariborčani, po podaji Agima Ibraimija z leve strani je s strelom z glavo Mendy zatresel prečko. V 77. minuti je Rok Kronaveter z 20 metrov meril malce premalo natančno, Zajc in Martin Mimoun pa sta malce pozneje streljala preslabo za spremembo izida.

Mimoun je poskusil tudi v 85. minuti, a bil le malce premalo natančen s približno 20 metrov, Kronaveter pa je malce zatem iz ugodnega položaja grdo zgrešil. Že v sodniškem dodatku pa je domače navijače razveselil Šporar, ki je malce izven kazenskega prostora prišel do žoge in natančno udaril za 2:2. To je bil že njegov 17. zadetek v prvenstvu.

Olimpija bo naslednjo tekmo, v okviru 18. kroga, igrala v sredo doma proti Krki, Maribor pa bo na isti dan gostil Gorico.