22. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  13.12.2015 ob 17.30  | Prenos: Kanal A

0 : 5

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Smej Simon (1. pomoč), Anželj Borut (2. pomoč) , Sagrković Asmir (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 0

0'
  Dober večer iz Kopra, kjer se jesenski del sezone končuje s tekmo Luka Koper – Maribor. #KOPMAR
0'
  Ekipi sta dolgoletni tekmici, znani tudi po prestopih številnih nogometašev. Med tednom sta se v Maribor preselila še Rahmanović in Palčič, tako da je sedaj v vijoličastem dresu že 12 nogometašev, ki so pred tem nosili rumeno-modri dres Kopra: Handanović, Obradović, Mejač, Viler, Filipović, Vršič, Mertelj, Mendy, Volaš in Rajčević. Štirje izmed njih so »otroci Bonifike.«
0'
  Koprčani imajo letos ugodno bilanco domačih tekem z Mariborom, saj so dobili tako prvenstveni obračun 4. kroga, kot tudi tekmo za superpokal. Vijoličasti so jim vrnili z izdatno zmago v Ljudskem vrtu v 13. krogu.
0'
  Koper v zadnji jesenski krog po domačem porazu s Celjem (1:2), Maribor je s 6:0 odpravil Krško. #KOPMAR
0'
  Maribor bo v vsakem primeru ostal na 2. mestu za Olimpijo, Koper lahko ob zanje najmanj ugodnem razpletu prezimi na predzadnjem mestu, ne more pa višje od šestega mesta, na katerem je po 21. krogih.
0'
  Nekaj statističnih podatkov: Bilanca Maribora je 11-7-3, koprska pa 6-4-11. #KOPMAR
0'
  Maribor ima za Olimpijo drugi najuspešnejši napad, (50 doseženih zadetkov), za Zavrčem in Celjem ima Koper tretjo najslabšo obrambo z 32 – imi prejetimi zadetki.
0'
  Maribor je v gosteh tretja ekipa z bilanco 5-3-2. Koper je na domači lestvici na 7. mestu z razmerjem 3-3-5. #KOPMAR
0'
  Maribor je od 16. kroga na drugem mestu, Koper je bil največ časa na osmem, v 18. krogu se je prebil na šesto.
0'
  Najboljši koprski strelec je Štromajer s šestimi zadetki. Dosegel ga je tudi v 4. krogu na zadnji medsebojni tekmi na Bonifiki, ko je bilo 2:1 (Štromajer, Galešić; Vršič).
0'
  Prvi strelec Maribora je Tavares z desetimi zadetki. Dvakrat je zadel v 13. krogu, ko je Maribor v Ljudskem vrtu odpravil Koper s 4:0.
0'
  Kaznovan je samo en nogometaš, igralec Kopra Patrik Posavac. V primerjavi z zadnjo medsebojno tekmo v Ljudskem vrtu, je Koper kar brez deseterice igralcev, ki so bili takrat na razpolago takratnemu trenerju Okčiću.
0'
  Maribor: Handanović, Janža, Šuler, Filipović, Sallalich, Tavares, Ibraimi, Bajde, Kabha, Stojanović in Mertelj. #KOPMAR
0'
  Luka Koper: Kahlina, Andrejašić, Gal, Vekić, Štulac, Pavić, Memolla, Požrl, Štromajer, Anđelković, Gabrć. #KOPMAR
0'
  Glavni sodnik bo Dejan Balažič. Vodil bo 8. letošnjo, oziroma skupno 59. prvoligaško tekmo. #KOPMAR
0'
  Dejan Balažič je sodil tudi 5. julija letos na tekmi za superpokal med Koprom in Mariborom, ki se je končala z 0:0, oziroma z zmago Kopra s 3:2 po enajstmetrovkah.
0'
  Minuli teden je bila izpeljana skupščina koprskega kluba, na kateri je novi predsednik postal Valter Valenčič. #KOPMAR
0'
  Še vreme: v Kopru je oblačen večer s temperaturo 9º celzija. #KOPMAR
0'
  Ekipi prihajata na igrišče, zadnja tekma zadnjega kroga se začenja.
0'
  S sredine začenja Koper.
1'
1'
  Agim Ibraimi v prepovedanem položaju.
3'
  Streljal je Petar Stojanovič, a mimo vrat.
3'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jaka Štromajer. Utrpel ga je Aleš Mertelj.
4'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Jan Andrejašič. Utrpel ga je Erik Janža.
6'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Mislav Anđelkovič.
7'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Vekič. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
8'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Kristijan Kahlina.
9'
  Streljal je Marwan Kabha, a mimo vrat.
9'
  Jaka Štromajer v prepovedanem položaju.
9'
  Po podaji Stojanoviča je Kabha pred golom v padcu žogo preusmeril mimo gola.
14'
  Luka Koper ima udarec iz kota.
15'
  Streljal je Luka Vekič, a mimo vrat.
15'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Drago Gabrič. Utrpel ga je Erik Janža.
16'
  GOOOL! Zadel je Gregor Bajde!
17'
  Stojanovič je podal z desne, žoga se je od Paviča odbila v stativo, na žogo je pritekel Bajde in zadel za 0:1. #KOPDOM
19'
25'
25'
  Sintayehu Sallalich v prepovedanem položaju.
26'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Igor Gal. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
26'
28'
29'
29'
  Gregor Bajde v prepovedanem položaju.
30'
31'
  GOOOL! Zadel je Agim Ibraimi!
32'
  Vratar Kahlina je žogo poklonil Ibraimiju, ki je z roba kazenskega proora zanesljivo zadel za 0:2. #KOPMAR
33'
34'
  GOOOL! Zadel je Sintayehu Sallalich!
35'
  Po globinski podaji Filipovića v napada je sam proti vratom krenil Sallalich in preigral Kahlino za 0:3. #KOPMAR
37'
  Petar Stojanovič v prepovedanem položaju.
38'
  Menjava: iz igre Marko Šuler, v igro Abel Gigli.
39'
40'
42'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Leo Štulac. Utrpel ga je Agim Ibraimi.
43'
45'
  Stojanovič je žogo podal v prazen prostor, Ibraimi je vtekel in zanesljivo z nizkim strelom matiral Kahlino. 0:4. #KOPMAR
45+2'
45+2'
  Suverena simultanka Maribora. #KOPMAR
46'
46'
  Menjava: iz igre Drago Gabrič, v igro Haris Dedič.
48'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Agim Ibraimi.
49'
49'
  Streljal je Gregor Bajde, a mimo vrat.
50'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Mertelj. Utrpel ga je Mislav Anđelkovič.
50'
51'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Rok Požrl.
52'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sintayehu Sallalich.
53'
  Na Bonifiki zanimiv paradoks: v drugem polčsu je na tribunah manj gledalcev, kot v prvem. #KOPMAR
53'
54'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Bajde. Utrpel ga je Luka Vekič.
59'
  V drugem polčasu bomo očitno gledali nezanimiv nogomet.
61'
62'
62'
63'
  Po odbiti žogi je močno udaril Sallalich, vratar Kahlina je žogo izbil v kot.
66'
67'
68'
68'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Petar Stojanovič.
69'
  Menjava: iz igre Luka Vekič, v igro Žiga Kljun.
70'
  Menjava: iz igre Gregor Bajde, v igro Jean-Philippe Mendy.
71'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je Jan Andrejašič.
71'
  Streljal je Sintayehu Sallalich, a mimo vrat.
72'
76'
  Streljal je Leo Štulac, a mimo vrat.
77'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares.
77'
78'
  Streljal je Antonio Pavič, a mimo vrat.
79'
80'
81'
  Menjava: iz igre Agim Ibraimi, v igro Damjan Bohar.
84'
  Streljal je Jean-Philippe Mendy, a mimo vrat.
86'
  Menjava: iz igre Mislav Anđelkovič, v igro Aleksander Maslič.
88'
88'
89'
90'
  GOOOL! Zadel je Jean-Philippe Mendy!
90+1'
  Po diagonalni podaji je Mandy z leve strani matiral Kahlino za končnih 0:5. #KOPMAR