24. krog |  Krško, Matija Gubec Krško |  06.03.2016 ob 15.00  | Prenos: Siol TV 501 in tvin.si

Krško

3 : 0

Krka

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Kovačič Andraž (2. pomoč) , Ul Bojan (4. sodnik) , Žganec Mitja (5. sodnik) , Kajtazović Nejc (6. sodnik)
3 Rumeni kartoni 3

0'
  Lepo pozdravljeni iz Krškega #KRSKRK
0'
  Pred nami je prva nedeljska tekma 24. kroga, nasprotnika na stadionu Matije Gubca pa sta Krško in Krka #KRSKRK
0'
  Gre za derbi dveh lokalnih ekip, Krško na desetem mestu vendar brez zaostanka za zasledovalci in sedmouvrščeno Krko #KRSKRK
0'
  Krško se je z zmago nad Rudarjem slednjemu tudi priključil z 22-imi točkami. Prav tako je zmagala tudi Krka, ki je premagala nebogljene Domžale in se za tri točke oddaljila od nevarnih mest.
0'
  Obe ekipi sta veliko pozitivno presenečenje spomladanskega dela prvenstva, saj sta svoji preizkušnji obe ekipi opravili več kot solidno.
0'
  Danes bo to tretji lokalni derbi teh dveh nasprotnikov. Krško proti Krki še ni dosegel zmage. Na Portovalu so izgubili z 2:0, prva medsebojna tekma nasploh pa se je takrat v izjemno močnem deževju na tem stadionu končala brez zadetkov.
0'
  V Krškem je po dežju posijalo sonce tako, da so vsi pogoji za odlično nogometno predstavo. Tudi travnata zelenica je odlično pripravljena za prvo spomladansko tekmo.
0'
  Poglejmo si za kakšni enajsterici sta se odločila oba trenerja.
0'
  Krško: Zalokar, Petric, Volarič, Sikošek, Urbanč, Gregov, Čeh, Pušaver, Žinko, Đurković in Hotić #KRSKRK
0'
  Krka: Mitrović, Bogdan, Fuček, Gliha, Mojstrovič, Ejup, Kostanjšek, Marotti, Welbeck, Perić in Majcen #KRSKRK
0'
  Domači trener Tomaž Petrović je imel dve težavi pri sestavi začetne enajsterice. Kaznovana sta namreč David Poljanec in Luka Štefanac. Zato pa domače toliko bolj veseli novica, da uspeli urediti papirje za Dejana Rusiča, ki se po dveh letih premora vrača na igrišča.
0'
  Andrej Kastrevec pogreša zgolj kaznovanega Alena Vučkića. Tudi pri Krki je pravico nastopa dobil Hrvat Mario Brkljač vendar ga danes še ni v kadru.
0'
  Priložnost na klopi Krškega danes čakata dva nekdanja nogometaša Krke Luka Pavič in posojen nogometaš Maribora Martin Kramarič.
0'
  Tekmo, ki se bo pričela ob 15:00 bo sodil glavni sodnik Damir Skomina #KRSKRK
1'
1'
  Prvi so s sredine igrišča krenili nogometaši Krškega.
2'
  Krško ima udarec iz kota.
4'
  Streljal je Miha Kostanjšek, a mimo vrat.
5'
  Na zelo nevarnem položaju je Žinko izgubil žogo, Fuček je podajal v kazenski prostor kjer pa je Kostanjšek streljal mimo leve vratnice.
6'
  Streljal je Dejan Urbanč, a mimo vrat.
8'
9'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Šime Gregov.
9'
10'
  Strel Gregova z glavo je iz golove črte izbil Welbeck.
11'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Bogdan. Utrpel ga je Gregor Sikošek.
12'
  Nova nevarnost pred vrati Krke, predložek Urbanča je preletel vse v kazenskem prostoru.
12'
  Na začetku tekme ima Krško pobudo in čim prej želi priti do zadetka.
14'
14'
15'
  Pritisk Krčanov.
15'
16'
  Na drugi strani slabo izveden protinapad Krke.
16'
17'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dino Hotič.
18'
  Predložek Žinka z leve na glavo Hotića, ki je slabo zaključil.
19'
  Manjši nesporazum domačih pred vrati, ki pa se ni končal s kakšno večjo priložnostjo.
19'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Sikošek. Utrpel ga je Bruno Marotti.
20'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Leo Ejup. Utrpel ga je Tim Čeh.
21'
  Nevarnost za Krko. Prosti strel z desne strani iz dvajsetih metrov.
21'
  Streljal je Dino Hotič, a mimo vrat.
21'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Nana Addo Welbeck-Maseko. Utrpel ga je Luka Žinko.
23'
  Še naprej so nevarnejši Krčani vendar je Krka nekako vendarle zaustavila nalet domačih.
24'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Žinko. Utrpel ga je Josip Fuček.
26'
  Enis Đurkovič v prepovedanem položaju.
27'
27'
  Nova hitra akcija Krčanov, dobro je prodiral Volarič na koncu nastreljal blok Krke. Samo kot za domače.
28'
  Napadi Krškega ne pojenjajo, veliko težav za Novomeščane.
29'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Gliha. Utrpel ga je Luka Volarič.
29'
  Erik Gliha je dobil rumeni karton.
29'
30'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Pušaver. Utrpel ga je Nana Addo Welbeck-Maseko.
31'
  Tudi tokrat največ težav nasprotnikom povzroča Dino Hotić.
31'
  GOOOL! Zadel je Luka Volarič!
32'
  Vodstvo Krčanov! Znova je udaril Volarič.
32'
  Kakšno veselje na tribunah.
33'
  Tim Čeh je sprožil pravo bombo od daleč, Mitrovič je njegov strel na kratko odbil, do odbitka pa je prišel Volarič, ki je preigral vratarja in žogo pospravil v mrežo.
33'
  Zasluženo vodstvo Krčanov.
34'
  Nekaj vroče krvi med Čehom in Bogdanom, izkušeni Skomina je strasti že umiril.
35'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Enis Đurkovič. Utrpel ga je Luka Bogdan.
36'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Urbanč. Utrpel ga je Marin Perič.
38'
38'
  Deseti kot za Krško na tekmi!
39'
40'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Bruno Marotti. Utrpel ga je Enis Đurkovič.
41'
41'
41'
43'
  Streljal je Josip Fuček, a mimo vrat.
44'
  Eden izmed Krčanov je izgubil skok s Fučkom, ki se mu je odprlo ogromno prostora. Na koncu je nekoliko sebično zaključil sam in streljal mimo.
45'
45+1'
  Minuta sodniškega dodatka.
45+1'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Hotič. Utrpel ga je Denis Mojstrovič.
45+2'
45+2'
  Zasluženo vodstvo Krčanov v prvem polčasu, ki so prevladovali v vseh elementih igre. Tudi na tej drugi tekmi so dokazali, da so še naprej v odlični formi.
46'
46'
  Menjava: iz igre Erik Gliha, v igro Matej Potokar.
47'
  Miha Kostanjšek je dobil rumeni karton.
48'
48'
  GOOOL! Zadel je Dejan Urbanč!
49'
  EVROGOL Urbanča!! Po podaji s kota je žoga prišla do Urbanča, ki je streljal iz prve in žogo pospravil v mrežo s pravim evrogolom.
51'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Volarič. Utrpel ga je Leo Ejup.
51'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Hotič. Utrpel ga je Nana Addo Welbeck-Maseko.
55'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Urbanč. Utrpel ga je Nana Addo Welbeck-Maseko.
56'
  Prosti strel za Krko iz leve strani na robu kazenskega prostora.
56'
  Krka ima udarec iz kota.
57'
57'
59'
  Leo Ejup je dobil rumeni karton.
59'
  Ejup je prejel rumeni karton zaradi starta nad Sikoškom, Skomina pa je pustil prednost.
60'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Potokar. Utrpel ga je Tim Čeh.
61'
62'
63'
  GOOOL! Zadel je Enis Đurkovič!
63'
  Menjava: iz igre Luka Majcen, v igro Favour Aniekan.
65'
  Zmeda Novomeščanov v kazenskem prostoru. Gostje niso izbili žoge izpred svojih vrat, kar je učinkovito izkoristil Enis Đurković s strelom na oddaljenejšo vratnico.
65'
67'
  Krka deluje razglašeno, učinkovale niso niti menjave.
68'
  Menjava: iz igre Miha Kostanjšek, v igro Danijel Dežmar.
69'
  Krajša prekinitev z glavama sta trčila Volarič in Marotti.
72'
  Luka Žinko je dobil rumeni karton.
72'
  Tudi Žinko je prejel rumeni karton zaradi prekrška pred nekaj trenutki.
72'
  Menjava: iz igre Luka Volarič, v igro Luka Pavič.
73'
75'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Žinko. Utrpel ga je Nana Addo Welbeck-Maseko.
76'
  Krčani so po tretjem zadetku nekoliko stopili na žogo in bodo tekmo želeli mirno pripeljati do konca.
78'
78'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Šime Gregov. Utrpel ga je Marin Perič.
78'
  Šime Gregov je dobil rumeni karton.
78'
  Menjava: iz igre Robert Pušaver, v igro Marko Jakolič.
79'
80'
81'
  Streljal je Luka Žinko, a mimo vrat.
82'
  Predložek Urbanča bi skoraj izkoristil Žinko, ki je z glavo streljal za malo mimo desne vratnice Mitrovića.
83'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Dežmar.
83'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Tim Čeh.
83'
  Streljal je Marko Jakolič, a mimo vrat.
84'
  Čeh je prodiral po desni strani in morda celo stresel vratnico, blizu je bil namreč tudi vratar Mitrović. Po odbiti žogi je sprožil Jakolič vendar močno prek vrat.
85'
  Enis Đurkovič je dobil rumeni karton.
85'
  Menjava: iz igre Enis Đurkovič, v igro Martin Kramarič.
86'
  Debi Kramariča v dresu Krškega.
86'
87'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Kramarič. Utrpel ga je Matej Potokar.
88'
  Ob zaključku tekme na stadionu odlično vzdušje, ki že slavijo zmago.
90'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Dežmar. Utrpel ga je Dino Hotič.
90'
90+1'
  Iz prostega strela Hotić prek vrat.
90+1'
  Dve minuti dodatka, med tem ko domači gledalci že slavijo novo zmago.
90+1'
  Krško ima prosti strel. Prekršek je storil Bruno Marotti. Utrpel ga je Tim Čeh.
90+2'
  Vsi na igrišču si želijo, da bi Skomina čim prej označil konec tekme.
90+3'
90+3'
  Veselje na tribunah ob tretji zaporedni zmagi Krčanov.
90+3'
  Odlična tekma in zaslužena druga zaporedna spomladanska zmaga Krškega, ki je bil danes boljši v vseh pogledih in na koncu slavil visoko s tremi zadetki prednosti.
90+3'
  Prva zmaga za Krško proti lokalnim rivalom iz Novega Mesta. Z zmago so sedaj zbežali zadnjemu Kopru na tri točke prednosti. S 25 točkami so sedaj izenačeni skupaj z Rudarjem in Krko.