31. krog |  Nova Gorica, Športni park Nova Gorica |  05.05.2019 ob 16.15  | Prenos: TV Slovenija 2

1 : 3

Sodniki: Sagrković Asmir (glavni sodnik), Kovačič Andraž (1. pomoč), Kordež Grega (2. pomoč) , Kos Blaž (4. sodnik)

Neposredni prenos: TV Slovenija 2

Stadion: Športni park Nova Gorica, kapaciteta 3.100 sedežev (povprečen obisk: 593 gledalcev)

- odrasli: 8 evrov
- otroci od 14. leta, dijaki, študenti, upokojenci, ženske: 6 evrov
- otroci od 7. do 14. leta: 4 evre
- na dan tekme: 10, 8 in 5 evrov

GORICA:

Močno oslabljeni Goričani so v Kranju prešerno proslavili prigarano točko. Primorci so po vodstvu gostiteljev dolgo pritiskali na vrata Triglava, a je Darjan Curanović s soigralci napade odbijal vse do sodniškega dodatka in 93. minute, ko je silovito udaril Jaka Kolenc. Otrok Gorice je v 107. tekmi zabil šele tretji prvoligaški zadetek, slavje po golu pa je znova pokazalo, da Goričani v boju za obstanek dihajo kot eno. Točka v gorenjski prestolnici je izredno pomembna tudi zaradi izostanka nosilcev igre, saj so zaradi prepovedi igranja manjkali Bede Amarachi Osuji, Andrija Filipović in Jani Curk, bolezen pa je v posteljo položila tudi kapetana Žigo Lipuščka. Branilec je imel v preteklosti že težave s težjo boleznijo, Kolman pa bo lahko že v nedeljo računal na v četrtek kaznovano trojico. Lahko Goričani prekinejo točkovni post na tekmah z Mariborom?

Saša Kolman je moral zaradi navedenih izostankov pošteno prevetriti podobo začetne enajsterice. Mesto v njej je znova dobil tudi Etien Velikonja, ki sicer ni uspel ponoviti dosežka s tekme proti Celju, ko je zabil dva gola, je pa z nekaj potezami nakazal, da je še vedno izjemno neugoden za nasprotne branilce. Šempetrčan bo po šestih zadetkih v nadaljevanju prvenstva nabrušen tudi v spopadu z Mariborom, v dresu katerega je preživel dve leti in pol in hitro postal ljubljenec vijoličastih pristašev.

Nobeno presenečenje ni, da je statistika medsebojnih dvobojev na strani Maribora, pogled na zadnje izide pa razkriva, da bodo Štajerci v nedeljo lovili že osmo zaporedno zmago na prvoligaških tekmah z Gorico. Še daljši je mariborski niz neporaženosti, sinje-modri so na zadnjih desetih tekmah iztržili vsega točko, zadnjo zmago pa so slavili v začetku sezone 2016/17. Maribor je v Novi Gorici klonil z 2:1, ob avtogolu Marka Šulerja je v polno meril še Miran Burgić.

MARIBOR:

Prepoved nastopa: Aleks Pihler in Jasmin Mešanović

Maribor je po porazu Olimpije še bližje naslovu državnega prvaka, nov korak k potrditvi pa lahko storijo že v nedeljo. Štajerci bodo v 31. krogu Prve lige Telekom Slovenije gostovali v Novi Gorici, pri nasprotniku, ki lovi prepotrebne točke za izognitev igranju dodatnih kvalifikacij za obstanek v prvoligaški konkurenci. Maribor bo nadaljevanje serije brez poraza lovil brez pomoči kaznovanih Aleksa Pihlerja in Jasmina Mešanovića, ki je zaslužen za zadnjo točko. Kidričani so v Ljudskem vrtu povedli ob koncu prvega polčasa, gostitelji pa so zaostanek po golu bivše vijolice Štora lovili vse do 80. minute. V nedeljo se v moštvo vrača Dare Vršič, že v sredo je mesto na klopi zasedel povratnik po poškodbi Mitja Viler, Darko Milanič pa bo lahko po tekmi počitka računal tudi na Martina Milca. Bo to prebudilo tudi mariborski napad?

Darko Milanič, trener Maribora: »Ne glede na razplet in vse, kar se je dogajalo, se že usmerjamo naprej. Gremo v naslednjo tekmo z novo energijo. Naredili bomo vse, da prinesemo iz Nove Gorice tri točke pred derbijem v Ljudskem vrtu.«

Darko Milanič po remiju s Kidričani ni bil pretirano zadovoljen s predstavo svoje ekipe, Maribor pa tudi po zaslugi nogometašev Aluminija ni našel pravega ritma in dinamike v svoji igri. Amir Dervišević je v konico napada sicer poslal nekaj uporabnih podaj, a to ni bilo dovolj za preobrat. Prav Dervišević je deset minut pred koncem tekme v kazenskem prostoru gostov našel Jasmina Mešanovića, ki je izničil prednost gostov, Ljubljančan v vijoličastem pa je vpisal že 15. asistenco sezone. Tako kot Maribor proti naslovu državnega prvaka, tudi Dervišević drvi proti kroni najboljšega podajalca lige.

V Mariboru so po s štajerskem dvoboju z Aluminijem že pričeli z odštevanjem do derbija z Olimpijo. Zmaji bodo v Ljudskem vrtu gostovali prihodnjo soboto, preprost izračun pa pravi, da lahko nogometaši Maribora prav v 32. krogu prvenstva potrdijo naslov državnega prvaka. Petnajsta zvezdica je blizu, zadnji derbi sezone pa bo zagotovo odločal ob pogoju, če Mariborčani dobijo tekmo v Novi Gorici, ob uspehu Olimpije na tekmi s Triglavom bi razlika ostala 11 točk. Petnajsta zvezdica bi bila potrjena z zmago na derbiju, o ostalih možnih scenarij pa pred derbijem.