27. krog |  Kranj, Športni center Kranj |  13.04.2019 ob 14.30  | Prenos: Planet 2

Triglav Kranj

0 : 4

Rudar Velenje

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Vidali Manuel (1. pomoč), Habibović Adis (2. pomoč) , Glažar Roman (4. sodnik)
Delegat: Setnikar Gojko
Št. gledalcev: 300

Visok poraz Triglava proti Rudarju

Triglav - Rudar 0:4 (0:2)

* Športni center, sodniki: Jug, Vidali in Habibović.
* Strelci: 0:1 Škoflek (13.), 0:2 Škoflek (42.), 0:3 Tučić (51.), 0:4 Kumer (90./avtogol).
* Triglav: Arko, Kumer, Mlakar, Rogelj, Arh Česen, Mertelj, E. Kryeziu, Tijanić, Udovič (od 46. Žurga), Majcen, Crnov (od 63. Svraka).
* Rudar: Pridigar, Tomašević, Pušaver, Bolha (od 75. Pušnik), Krefl, Ćosić, Hrubik, Črnčič (od 60. Kobiljar), Radić, Škoflek (od 74. Li), Tučić.
* Rumeni kartoni: Kumer, Rogelj, Arh Česen, Majcen, Mlakar; Hrubik.
* Rdeči karton: Arh Česen (68.).

V Kranju sta se srečali ekipi, ki sta v prejšnjem krogu doživeli visoka poraza. Velenjčani so proti Celjanom izgubili z 0:3, Kranjčani pa so se iz Domžal vrnili s pol ducata zadetkov v mreži. V pomembnem obračunu v boju za izognitev predzadnjemu (in zadnjemu) mestu so bili boljši knapi, ki so še tretjič v sezoni premagali Gorenjce, hkrati pa vpisali svojo prvo zmago po štirih tekmah.

Triglav, ki je v zadnjih krogih neprepoznaven in po novem z najslabšo obrambo lige, je doživel tretji zaporedni in četrti poraz na zadnjih petih tekmah. Tako ni več na sedmem mestu, tega jim je prevzel prav današnji tekmec.

Velenjčani, ki so igrali brez kaznovanega Damjana Trifkovića, so po mirnejšem začetku povedli v 13. minuti, ko je Žiga Škoflek dobil žogo na desnem robu kazenskega prostora, nato pa prodiral proti sredini, od koder je tudi tudi sprožil, žoga pa se je od leve vratnice odbila čez golovo črto.

V teh trenutkih je bil nekoliko aktivnejši in konkretnejši Rudar, pozneje pa je pobudo prevzel Triglav, ki pa z izjemo 39. minute, ko je najprej Gašper Udovič s približno desetih metrov žogo usmeril proti vratom, nato pa jo je pred golovo črto zgrešil David Tijanić, tako da so jo gosti izbili, in 40. minute, ko je prešibko z glavo meril Žan Kumer, prav nevaren ni bil.

Knapi pa so bili nevarni še v 35. minuti, ko je Dominik Radić sam stekel proti kazenskemu prostoru, v zadnjem trenutku pa mu je žogo izbil Kumer. V trenutkih kranjske premoči pa so gosti podvojili prednost, v 42. minuti so izpeljali protinapad, na koncu je Milan Tučić podal z leve, na drugi vratnici pa je žogo v mrežo pospravil Škoflek za svoj šesti gol sezone.

Nov žebelj v Triglavovo krsto je zabil Tučić, potem ko je v 51. minuti unovčil dolgo podajo Leona Črnčiča za svoj deseti gol sezone. Tudi v naslednjih trenutkih so bili nevarnejši gosti, imeli nekaj polpriložnosti, v 68. minuti pa je na njihov mlin steklo še malce več vode, saj je bil po drugem rumenem kartonu izključen Kristjan Arh Česen.

Kranjčani so v 70. minuti sicer prišli do novega strela, toda Marko pridigar ni imel težkega dela po poskusu Muramerja Svrake od daleč. Velenjčani so nato bolj ali manj le še nadzorovali potek tekme, imeli še nekaj obetavnih akcij, že v sodniškem dodatku pa je za še slabši dan Triglava poskrbel Kumer, ki je po kotu in strelu Roberta Pušaverja žogo preusmeril v svojo mrežo.

Kranjčani bodo v 28. krogu v soboto gostili Muro, Velenjčani pa bodo gostovali v Mariboru.