2. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  30.07.2023 ob 17.30  | Prenos: Sportklub 1

1 : 1

Bravo Kostel

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Mežnar Matic (1. pomoč), Kužnik Marjan (2. pomoč) , Šabanagić Denis (4. sodnik) , Borošak Alen (5. sodnik) , Mertik Bojan (6. sodnik)

DOMŽALE

Stanje duha v domžalskem taboru pred tekmo z Muro ni bilo idealno. Temu je botroval presenetljiv in vsekakor prezgoden izpad iz kvalifikacij za UEFA Evropsko konferenčno ligo, ki se je zgodil le dva dni pred vedno zahtevnim obračunom s Sobočani. In res, po slabe pol ure igre se je zdelo, da si rumena družina po slovesu od Evrope še ni opomogla, nato pa so se gostitelji ob dveh golih prednosti preveč sprostili. Kakšne četrt ure pred koncem so varovanci Simona Rožmana izid poravnali in se pognali v lov na popoln preobrat, do katerega so globoko v sodnikovem dodatku tudi prišli. Uspeh bodo skušali znova optimistični Domžalčani nadgraditi v nedeljo, ko prihaja Bravo.

Svojo ekipo je s prvoligaškim prvencem med žive vrnil Edin Julardžija. Hrvaški vezist, za katerega to sicer ni bila prva uradna tekma v rumenem (priložnost je dobil na obeh tekmah z Balzanom), je sprožil z roba kazenskega prostora in nekako našel spodnji kot vrat Klemna Mihelaka. Za izenačenje je – prav tako s prvencem – poskrbel Gašper Černe, delo pa je dokončal kar prekmurski vratar, ki je zatresel lastno mrežo.

Od prvoligaških zelenic se poslavlja legenda domžalskega nogometa. Slobodan Vuk, rekorder po številu zadetkov (67) in nastopov (271) v rumenem, je postal član Doba. Napadalec je večino kariere preživel ob Kamniški Bistrici (najprej v dresu Kamnika, šele nato je oblekel rumeno), vmes pa se je za eno leto preselil tudi na Norveško. »Od leta 2010 pa vse do danes sem tukaj preživel veliko lepih trenutkov. Bili so tudi manj lepi, a to je šport.«

BRAVO

Bravo se je še tretjič zapored v prvem krogu nove sezone pomeril z novincem. Tokrat je nežnejšo uverturo, ki mu jo je naklonil žreb, sploh prvič tudi izkoristil. Po sanjskem začetku (za zadetek so potrebovali le nekaj sekund) so Šiškarji pobudo prepustili gostom iz Rogaške Slatine, ki so bili podjetnejši, a precej manj učinkovit tekmec. Sredi drugega polčasa so domačini vodstvo podvojili in tekmo pripeljali do konca. Z zrelostjo, ki so jo v obračunu prikazali njegovi varovanci, je bil po koncu zadovoljen tudi Aleš Arnol. Strateg Brava bo moral svojo ekipo do nedelje pripraviti na povsem drugačen izziv: rumeno-modre čaka gostovanje ob Kamniški Bistrici.

Prvo ime pomembne zmage nad Rogaško je zagotovo Matija Kavčič. Primorcu lahko pripišemo precej zaslug za prvi zadetek, ko je Luko Štora v ogenj poslal s svoje polovice, pri drugem pa je predložek nekdanjega člana Gorice proti Poplatniku sicer podaljšal eden od gostujočih nogometašev, a nič zato. Z dvema asistencama se je Kavčič približal svojemu lanskoletnemu uspehu, ko je podal trikrat. Bo razpoložen tudi v Domžalah?

Šiškarji so sredino popoldne izkoristili za preizkus moči: udarili so se z italijanskim prvoligašem Laziom. Rimski orli so upravičili status favorita in Slovence ugnali z 2:0. Pod oba zadetka se je podpisal Ciro Immobile, ki je bil v 29. minuti natančen z bele točke, sredi drugega polčasa pa je zabil tudi iz igre. "Po tekmi sem še bolj prepričan, da so tovrstna srečanja koristna. Naš cilj je bil izboljšati igro v tretjini pred našim golom. Večji del tekme smo se kakovostno branili in opravljali vse dogovorjene naloge, ob tem pa smo po osvojenih žogah hitro zapretili," je bil zadovoljen Arnol.