7. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  02.09.2023 ob 17.30  | Prenos: Sportklub 1

1 : 2

Koper

Sodniki: Matoša Martin (glavni sodnik), Kasapović Aleksandar (1. pomoč), Jamnik Jure (2. pomoč) , Šabanagić Denis (4. sodnik) , Sagrković Asmir (5. sodnik) , Kovačič Andraž (6. sodnik)
Delegat: Komel Otmar
Št. gledalcev: 500

Slavje Kopra v Domžalah

Domžale - Koper 1:2 (1:1)

Športni park, sodniki: Matoša, Kasapović, Jamnik.

* Strelci: 0:1 Barišić (4.), 1:1 Đapo (43.), 1:2 Palčič (62.).
* Domžale: Tratnik, Klemenčič (od 63. Klemenčič), Hodžić, Fazlić, Đapo, Husmani (od 79. Nwankwo), Šturm, Marasović, Repas (od 86. Offenbacher), Topalović (od 63. Pišek), Krstovski (od 63. Hasanbegović).
* Koper: Koprivec, Pabai, Palčič, Prce, Pavlović, Kočar (od 55. Tepšić), Omladič (od 77. Groznica), Ruedl (od 46. Orazov), Barišić (od 85. Hrvatin), Nkada, Osuji (od 55. Mulahusejnović).
* Rumeni kartoni: Husmani, Klemenčič, Brecl; Pavlović.

Domžalčani in Koprčani so pokazali kar dinamično predstavo, v kateri so oboji imeli svoje priložnosti, malce konkretnejši pa so bili gosti, ki so tudi prišli do nove zmage. S 15 točkami so vsaj začasno tudi vodilni v ligi. Domžale pa so doživele tretji poraz (vse z 1:2, pred tem še proti Olimpiji in Celju) ter so s petimi točkami na sedmem mestu.

Koprčani, ki so v Domžale prišli tudi z novo okrepitvijo, kazahstanskim reprezentantom Ramazanom Orazovom, so ob dokaj napadalno usmerjeni začetni postavi hitro povedli, drugi zadetek v sezoni je dosegel Maks Barišić, ko je ob neodločnem Elmedinu Fazliću zadel z diagonalnim strelom z leve strani iz bližine.

V 17. minuti so imeli domači, pri katerih v kadru še ni bilo novinca Toma Alena Tolića, izvrstno priložnost za izenačenje, ko je po po podaji z desne strani poskusil Danijel Šturm, Jan Koprivec pa je na golovi črti toliko posredoval, da je preprečil zadetek. Koprski vratar je bil na mestu tudi po Fazlićevem strelu z glavo v 19. minuti.

V 29. minuti so bili Koprčani blizu novemu zadetku, po kotu z desne strani je na drugi vratnici z glavo poskusil Matej Palčič, a zadel le nasprotno vratnico. Natančnejši pa je bil Nik Omladič v 40. minuti, ko je tik ob vratnici zadel z 18 metrov, vendar je sodnik po pregledu posnetka gol razveljavil zaradi predhodnega prekrška Bedeja Osujija.

Je pa obveljal domžalski v 43. minuti, ko je Šturmovo podajo z leve strani z lepim strelom z glavo izkoristil Jan Đapo.

V 50. minuti je Koprivec znova dobro posredoval po strelu z glavo iz bližine, tudi sicer pa so v uvodnih minutah odločneje začeli domači igralci. Je pa Koper vse bolj pogledoval proti tekmečevemu golu in v 62. minuti je po Omladičevi podaji iz kota z leve strani z glavo zadel Palčič.

Naveza Omladič - Palčič je znova zagrozila po kotu v 69. minuti, takrat pa je koprski nogometaš žogo poslal malo mimo vrat, malce pozneje pa je bil nevaren še Barišić, a je iztržil le kot. Domžalčani pa so znova zagrozili v 83. minuti, ko je Nermin Hodžić iz bližine zadel le zunanji del mreže. V zadnji akciji tekme je do strela prišel še mladi član Kopra Rene Hrvatin, vendar je bil Gašper Tratnik na mestu.

Domžale bodo v 8. krogu čez 14 dni gostovale pri Radomljah, Koper pa bo gostil Celje.