2. krog |  Lendava, Športni park |  25.07.2009 ob 18.00

Nafta

2 : 2

CM Celje

Sodniki: Tošeski Boris (glavni sodnik), Stančin Marko (1. pomoč), Rojko Gregor (2. pomoč) , Balažič Dejan (4. sodnik)
1 Rdeči kartoni 0

0'
  Lep pozdrav iz lendavskega Športnega parka, kjer se bo domača Nafta prvič v novi sezoni predstavila domačemu občinstvu, njihov nasprotnik pa je MIK CM Celje.
0'
  To je enaindvajseta medsebojna prvenstvena tekma Nafte in Celja, malenkost uspešnejši pa so bili doslej Lendavčani, ki so dobili osem tekem, medtem ko so po šestkrat remizirali in izgubili.
0'
  Zanimiv je tudi podatek, da Celjani še nikoli niso slavili v Prekmurju, pet tekem so izgubili, petkrat pa ni bilo zmagovalca.
0'
  Na klopi obeh moštev bosta danes le pomočnika trenerjev, pri domačih Bojan Malačič, pri gostih pa Damijan Romih.
0'
  Pri domačih bodo v tej sezoni prvič zaigrali Aleš Luk, ki je odslužil kazen, v prvi postavi pa so še Amel Mujakovič, Jozsef Sebök in Bela Koplarovics, ki so dobili mednarodne certifikate.
0'
  V vrstah gostov ni obeh Argentincev Šarića in Sacripantija, ki sta začasno suspendirana s strani kluba.
0'
6'
  Tekmo sodi Boris Tošeski (Medvode), s pomočnikoma Marko Stančinom (Ljubljana) in Gregorjem Rojkom (Logatec). Četrti sodnik je Dejan Balažic (Ljubljana), delegat pa Jožef Kamenšek (Maribor).
10'
  Obetavneje so tekmo pričeli Celjani, Nafta pa je nevarna predvsem iz protinapadov.
10'
  GOOOL! Zadel je Bela Koplarovics!
12'
  Madžarski novinec v dresu Nafte je streljal s kakšnih enajstih metrov, vratar Mujčinović je bil brez moči.
24'
  Sebök je poslal lep predložek z desne strani, Bakarič pa je žogo izpred Mujakoviča poslal v kot.
25'
  V zadnjih minutah Celjani niso bili najbolj zbrani v svojem kazenskem prostoru, vendar se rezultat ni spremenil.
28'
  Igra postaja vse bolj živčna s številnimi prekrški.
29'
  Strel Gobca s petintridesetih metrov, lahek plen za vratarja Luka.
31'
  Nevaren strel Seböka, ki pa je zadel le celjskega branilca.
33'
  Prosti strel za Celjane z dvajsetih metrov, izvajal ga je Gobec, vratar Luk pa je s skrajnimi močmi odbil v prečnik.
37'
  GOOOL! Zadel je Slaviša Dvorančič!
38'
  V naletu je bil Urbanč, ki je podal lep predložek, kjer je Dvorančič mojstersko sprejel žogo in premagal Luka.
39'
  GOOOL! Zadel je Darijo Biščan!
40'
  Po prostem strelu Gobca s kakkšnih tridesetih metrov je žogo v kazenskem prostoru prejel Biščan, ki je s pomočjo vratnice dosegel zadetek.
44'
  Nova priložnost za Celjane, Biščan je lepo zaposlil Dvorančiča v kazenskem prostoru domačih, slednji pa ni najbolje reagiaral ter žogo udaril mimo vrat.
45'
45'
46'
  Menjava: iz igre Bela Koplarovics, v igro Rok Buzeti.
47'
  Prosti strel za Nafto, izvaja Mujakovič.
48'
  Njegov predložek izbija celjska obramba nazaj v polje.
53'
  Menjava: iz igre Vedran Vinko, v igro Peter Gerenčer.
56'
  Vassiljev z levega roba kazenskega prostora podal v sredino Buzetiju, ki pa žoge ni najboljše sprejel in udaril mimo vrat.
60'
  Prosti strel za Nafto s 25 metrov izvajal Vassiljev, Mujčinovič izbija v kot.
63'
  Pobudo na terenu prevzemajo Celjani.
69'
  Igra na terenu se je umirila.
73'
Poškodba
  Trk Cabana in Močiča, prvi nadaljeval z igro, drugega pa bo celjska klop menjala.
74'
  Poskus Buzetija mimo vrat.
74'
  Menjava: iz igre Marijo Močič, v igro Peter Stojanovič.
77'
  Menjava: iz igre Amel Mujakovič, v igro Emil Miljković .
79'
  Dosejen prepovedan položaj za Celjane, kljub dvignjeni zastavici je Dvorančič streljal na vrata ter ostal nekaznovan.
82'
  GOOOL! Zadel je Jozsef Sebök!
82'
  Jozsef Sebök je dobil rumeni karton, ker je pri proslavljanju zadetka slekel dres.
83'
  Prvi poskus Gerenčerja je Mujčinoič ukrotil, odbito žogo pa je v vrata poslal Sebök.
84'
  Peter Stojanovič je dobil rumeni karton.
85'
  Sebök centriral pred vrata Celjanov, Mujčinovič je bil hitrejši od Miljkovića.
89'
  Bojan Matjašec je dobil rumeni karton zaradi ugovarjanja.
90+1'
  Menjava: iz igre Rok Štraus, v igro Matej Centrih.
90+2'
Rdeči karton
  Stjepan Caban dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča. Izključitev si je prislužil zaradi prekrška s hrbta.
90+4'
90+4'
  To je vse za danes iz Lendave, vabljeni k spremljanju tekem v živo spet jutri, ko bodo na sporedu še preostale tri tekme drugega kroga. Lep pozdrav.