2. krog |  Nova Gorica, Športni park |  26.07.2009 ob 20.00

HIT Gorica

1 : 2

Olimpija

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Zirnstein Robert (1. pomoč), Patarić Dejan (2. pomoč) , Ponis Roberto (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 2

0'
  Ljubiteljice in ljubitelji nogometa, lep pozdrav iz novogoriškega športnega parka, kjer ćakamo na začetek tekme med Hitom Gorico in Olimpijo.
0'
  Za nami je lepa, sončna nedelja, večerni termin pa ponuja takorekoč optimalne pogoje za nogometno predstavo. Olimpija je bila vselej magnet za gledalce, tako da je pričakovati nekoliko večji obisk kot običajno.
0'
  Novogoričani so v 1.krogu v gosteh premagali Maribor, v četrtek pa so izpadli iz evropskega tekmovanja, saj jih je finski Lahti premagal s skupnim izidom 2:1.
0'
  Olimpija se v športni park vrača po štirih letih; nazadnje je tu gostovala 24. aprila 2005, ko je Hit Gorica slavila z 2:0. Zadetka sta dosegla Ranič in Birsa.
0'
  Zadnjo zmago je Olimpija v Novi Gorici priigrala 13. aprila 2003, ko je bilo 2:3, za Hit Gorico je zadel Mladen Kovačevič, za Ljubljančane pa Kmetec in Jusufbegovič.
0'
  Ekipi bosta nocoj odigrali 44. tekmo. Novogoričani imajo 21 zmag, Ljubljančani pa 13, 9 tekem se je končalo z remijem. Gol razlika je 74:58 v korist Hita Gorice.
0'
  V sedanji Olimpiji sta dva nogometaša, ki sta že igrala v Novi Gorici in sicer Mladen Rudonja in Željko Mitrakovič, edini Nogometaš Hita Gorice, ki je v svoji karieri nosil dres Olimpije pa je Milan Osterc.
0'
  Na srečanju pa danes ni Mladena Rudonje, ki obenem praznuje tudi svoj rojstni dan.
0'
6'
  Prekršek Rujoviča nad Kršičem, slednji mora na nosilih z igrišča.
9'
  Škarabot zaradi bolečine v nogi na nosilih iz igrišča.
10'
  Menjava: iz igre Matija Škarabot, v igro Goran Cvijanovič.
11'
  Kot kaže je poškodba Škarabota resna, zato je moral Miran Srebrnič poseči po prvi menjavi.
12'
  Še vedno brez prave priložnosti enih in drugih nogometašev. Igra poteka med obema kazenskima prostoroma.
16'
  Prvi poizkus za domače. Kršič je podal v kazenski prostor, kjer je Velikonja poizkušal z glavo, vendar se je žoga od igralcev Olimpije odbila v prvi kot za Novogoričane.
19'
  Prva priložnost za goste, vendar je poizkus Ibraimija s prostega strela prelahek plen za domačega vratarja Simčiča.
21'
  Salkič je lepo našel Cimerotiča, ta pa strelja previsoko čez novogoriška vrata.
22'
  Kot kaže soparno vreme slabo vpliva na igro, zato so srečanje prekinili za dovoljeno minuto.
25'
  Strel Kršiča po tleh z velike razdalje, vendar brez večjih težav za vratarja Oblaka.
30'
  Lepa priložnost Novogoriškega Cvijanoviča z razdalje, vendar je žoga visoko obšla gostujoča vrata.
32'
  Ponovno lepa piložnost za Novogoričane. Osterc je lepo našel Galešiča na robu kazenskega prostora, ta pa je nenatančno meril in poslal žogo čez Oblakova vrata.
35'
  Poizkus Rujoviča z razdalje, vendar je bil tudi slednji, tako kot njegovi predhodniki premalo natančen.
38'
  Prosti strel z leve strani za domače. Demirovič je lepo žogo poslal v kazenski prostor, kjer so gostje nevaren predložek izbili v kot.
42'
  Nevarni strel Ibraimija z desne strani kazenskega prostora. Novogoriški vratar Simčič je izbil žogo v kot.
45'
  Še 2. minuti sodniškega podaljška.
45'
47'
47'
  Prva priložnost za domače v drugem delu. Goran Cvijanovi je po udarcu s prostega strela poizkušal premagati Oblaka, vendar je slednji njegov strel zaustavil.
50'
  GOOOL! Zadel je Goran Galešič!
52'
  Galešič je dobil žogo na robu kazenskega prostora. Po strelu je slednja preletela goste in končala v mreži.
53'
  Še en poizkus Novogoričanov. Lepo podajo v kazenski prostor je izkoristil Osterc, vendar je Oblak z zadnjimi močmi strel le uspel zaustaviti.
58'
  Pritisk domačih se je nadaljeval. Lepo priložnost si je ustvaril Velikonja, vendar je žoga po strelu šla mimo gostujočih vrat.
59'
  Rok Roj je dobil rumeni karton. Nepravilno je oviral Cvijanoviča.
61'
  Prosti strel za Novogoričane z roba kazenskega prostora. Kršič je spožil močan strel na vrata Oblaka, vendar je slednji njegov strel v slogu velikih vratarjev izbil izpred svojih vrat.
62'
  Menjava: iz igre Rok Roj, v igro Senad Tiganj.
64'
  Danjel Rakušček je dobil rumeni karton.
67'
  Ponovno je do nevarnega strela na gostujoča vrata prišel Velikonja, ki se je ob tem poškodoval, saj se je zapletel z ljubljanskim igralcem Bonifaciem. Slednji se je ob tem huje poškodoval in je moral na nosilih iz igrišča.
69'
  Menjava: iz igre Leonardo Bonifacio, v igro Miha Šporar.
73'
  Poizkus Cimerotiča po udarcu s prostega strela. Nenatančen strel pa je končal prek vrat domačega vratarja Vasje Simčiča.
74'
  GOOOL! Zadel je Senad Tiganj!
75'
  Salkič je pobegnil po desni strani in podal uporabno žogo v kazenski prostor. Tam se je nabolje znašel Tiganj in s strelom z glavo rezultat izenačil.
78'
  Menjava: iz igre Milan Osterc, v igro Sandi Arčon.
81'
  Menjava: iz igre Enes Rujovič, v igro Almir Rahmanovič.
82'
  GOOOL! Zadel je Sebastjan Cimirotič!
83'
  Cimerotič je v svojem slogu preigral Novogoriško obrambo na čelu z vratarjem Simčičem in nato streljal na prazna vrata, ter tako popeljal goste v vodstvo.
85'
  Menjava: iz igre Gorazd Gorinšek, v igro Miha Gregorič.
87'
  Po zadetku je sledil pritisk Novogoričanov. Velikonja je v kazenskem prostoru streljal, vendar mu je tudi ta strel vratar Oblak ubranil.
88'
  Še eno priložnost so si priigrali domači. Do strela je prišel Galešiča, vendar je tudi tega vratar Oblak preusmeril v kot.
90'
  Še 4. minute sodniškega podaljška.
90'
  Vsem skupaj hvala za pozornost in nasvidenje prihodnji konec tedna, ko bodo na sporedu tekme 3. kroga.
90+1'
  Agim Ibraimi je dobil rumeni karton, zaradi nešportnega odbijanja žoge po že odpiskanem prekršku.
90+3'
  Cimerotič bi po tem, ko je ponovno pobegnil domači obrambi lahko zvišal prednost, vendar je meril nenatančno.