9. krog |  Ptuj, Mestni stadion Ptuj |  20.09.2009 ob 16.00

Labod Drava

0 : 3

Olimpija

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Tompa Marjan (1. pomoč), Kepe Štefan (2. pomoč) , Tratnjek Andrej (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav z mestnega stadiona na Ptuju, kjer čakamo na začetek obračuna med domačo Labod Dravo ter ljubljansko Olimpijo.
0'
  Domačini bodo nastopili v najmočnejši zasedbi, pri gostih pa manjka le kaznovani Agim Ibraimi.
0'
  Ekipi prihajata na igrišče, domačini bodo nastopili v tradicionalnih modrih dresih, gostje pa v belih majicah ter zelenih hlačkah.
0'
  S centra bodo krenili gostje.
0'
3'
  Prvi strel na gol. Z 18-tih m je poskušal De Sousa. Oblak je bil na mestu.
3'
8'
  Začetno otipavanje, igra poteka predvsem na sredini igrišča.
10'
  Lepa kombinacija gostov, ki jo po predložku v kazenski prostor zaključi Kašnik, žoga zleti mimo vrat.
11'
  Prva velika priložnost za Labod Dravo. Dolga podaja v globino do Zajca, ki se znajde sam pred Oblakom, a zgreši gol.
14'
  Hiter prodor Oguja, ki žogo z desne strani poda nazaj na rob kazenskega prostora, strelja De Sousa in za las zgreši gol.
16'
  Nova priložnost na Ptuju tokrat pred vrati domačih. Strel Salkiča z 15 metrov, malce z desne strani, preko gola.
18'
  Preigravanje Semlerja na robu kazenskega prostora, precej z desne strani, nato strel preko gola Olimpije.
20'
  Napaka v domači obrambi, v kazenskem prostoru pride do strela Cimirotič, ki pa meri slabo.
22'
  Gorazd Zajc je dobil rumeni karton.
25'
  Šele sedaj so na stadion prišli tudi najzvestejši navijači gostov Green Dragonsi.
25'
  Joao Gabrijel Da Silva je dobil rumeni karton.
29'
  Prodor Salkiča po desni strani podaja v sredino do Cimirotiča, ki s kakšnih 12-tih metrov le za las zgreši levi spodnji kot vratarja Bratuška.
29'
  Menjava: iz igre Joao Gabrijel Da Silva, v igro Željko Filipovič.
32'
  Nova dolga podaja domačih v prazen prostor do Zajca, ki takoj strelja, Oblak s skrajnimi močmi odbija žogo.
35'
  Prosti strel Kronavetra z 22-tih metrov, točno v vratarja Oblaka.
38'
  Podaja Zajca z desne strani v kazenski prostor zmajev. Strelja Ekpoki vendar zadene le Oblaka.
40'
  GOOOL! Zadel je Sebastjan Cimirotič! Lep prodor Škerjanca po desni strani, podaja v sredino do Cimirotiča, ki se oslobodi svojega čuvaja ter z 10-tiih metrov rutinirano zadene desni spodnji kot domačega gola.
44'
  GOOOL! Zadel je Rok Roj! Hitra akcija zmajev, Cimirotič poda na levo stran do Roja, ki z roba kazenskega prostora z močnim strelom zadene levi kot vratarja Bratuška.
45'
46'
Podaljšek
  Še minuta sodnikovega podaljška...
46'
48'
  Drugi polčas so za odtenek podjetneje začeli gostje, ki branijo prednost dveh golov.
49'
  Strel Kronavetra s 25-tih metrov, Oblak brani.
51'
  Dve priložnosti za goste najprej Cimerotič, nato pa še Pokorn, ki se malce z desne strani znajde sam pred Bratuškom, a strelja za las mimo gola.
53'
  Popolna prevlada zmajev, žvižgi s tribun...
53'
  Strel Tignja z roba kazenskega prostora, brani Bratušek.
54'
  Še ena velika priložnost za goste. Tokrat je streljal Salkič, Bratušek brani.
54'
  Menjava: iz igre Sebastjan Cimirotič, v igro Enes Rujovič.
55'
  Menjava: iz igre Abdulrazak Mohammed Ekpoki, v igro Klemen Medved.
56'
  Slalom Rujoviča, ki se je poigral z obrambo domačih nato pa strel z leve strani s kakšnih 14-tih metrov točno v Bratuška, ki komaj ukroti žogo.
59'
  Menjava: iz igre Tonči Žilič, v igro Marko Balažic.
59'
  Stel Prejaca s 25-tih metrov mimo desne vratnice.
60'
  GOOOL! Zadel je Senad Tiganj! Hitra akcija gostov, prepih v domači obrambi, kar izkoristi Tiganj, ki z roba kazenskega prostora z močnim strelom še tretjič premaga Bratuška.
65'
  Menjava: iz igre Senad Tiganj, v igro Anto Pejič.
69'
  Nova velika priložnost za ljubljančane. Najprej je s kakšnih 12-tih metrov vratarja Bratuška nastreljal Pejič, nato je zapretil še Rujovič.
69'
  Menjava: iz igre Doris Kelenc, v igro Denis Perger.
73'
  Po dolgem času priložnost za domače. Nenadoma je streljal Ogu, s panterskim strelom pa žogo ukrotil Oblak.
74'
  Poskus Semlerja z 14-tih metrov malce z desne strani, za las mimo gola.
82'
  Igra se je umirila, gostje zanesljivo držijo visoko prednost.
85'
  Strel Semlerja z 25-tih metrov, brez težav za Oblaka.
88'
  Na Ptuju je že nekaj časa vse jasno, gledalci že počasi zapuščajo stadion.
90'
Podaljšek
  Še tri minute sodnikovega podaljška.
90+2'
90+2'
  Zaslužena zmaga gostov, ki so potrebovali le 60 minut, da so zlomili odpor danes zelo slabe Labod Drave.