13. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  17.10.2009 ob 15.00

1 : 1

HIT Gorica

Sodniki: Tošeski Boris (glavni sodnik), Kokolj Andrej (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč) , Horvat Tomislav (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 3

0'
  Lep pozdrav iz Kopra, kjer bomo v sončnem jesenskem popoldnevu spremljali primorski derbi med Luko Koper in Hitom Gorico.
0'
  Ekipi bosta odigrali 48. prvenstveno tekmo, 25 - tič se bosta pomerili na Bonifiki.
0'
  Razmerje moči je zelo zanimivo, saj sta bili ekipi v zaključku lanske sezone na nasprotnih mestih lestvice, v novi sezoni je slika obrnjena; Koper je na 1. mestu, Novogoričani so zadnji.
0'
  Vladan Mladenovič je v Koper prispel brez poškodovanega Mitje Piriha in Admirja Kršiča ter kaznovanega Grega Balažica. V koprski ekipi ni še vedno poškodovanega Andraža Strune in Saše Božičića, ki ni med osemnajsterico izbrancev Nedžada Okčića, Nebojša Kovačevič ima štiri kartone.
0'
  Tudi tokrtna tekma na Bonifiki se bo začela ob skromno zasedenih tribunah, zaenkrat je le okrog 200 gledalcev.
0'
  Vse je pripravljeno za začetek tekme.
0'
3'
  Ostrerc je sprožil z okrog 20 metrov in žogo poslal mimo desne stative koprskih vrat.
4'
  Po prostem strelu Pavlina je pred vrati z glavo poskusil Handanagič in preusmeril mimo vrat.
8'
  Po kotu, ki ga je izvedel Pavlin, je Handangič sprožil z glavo in s posredovanjem vratarja zadel prečnik goriških vrat. Na odbito žogo je krenil Karič in tudi on zatresel prečnik gostujočih vrat.
9'
  Galešič je sprožil z roba kazenskega prostora in le za pol metra zgrešil prečnik koprskih vrat.
12'
  Karič je izvedel prosti strel, vratar je žogo izbil v kot.
15'
  Po silovitem uvodnem naletu se je igra nekoliko umirila, tako da sta vratarja zaenkrat brez dela.
17'
  Karič je s prostega strela presenetl goriškega vratarja, ki je zastal na črti, a je zgrešl vrata.
23'
  Goran Galešič je dobil rumeni karton. Na sredini igrišča je podrl Kariča.
27'
  Guberac je sprožil z razdalje in zadel prečnik goriških vrat.
31'
  Velikonja se je pri poskusu posredovnja poškodoval. Z igrišča so ga odnesli na nosilih.
34'
  Gorazd Gorinšek je dobil rumeni karton. Za dres je potegnil Pavlina.
36'
  Velikonja si je huje poškodoval koleno in odhaja v bolnišnico.
36'
  Menjava: iz igre Etien Velikonja, v igro Amedej Vetrih.
38'
  Škarabot je sprožil z razdalje in za malo zgrešil koprska vrata.
45'
  Minuta sodniškega dodatka.
45'
45'
  Po zelo obetavnem uvodu je tekma v nadaljevanju izgubila dinamiko, dogajnje pa je zaznamovala poškodba Velikonje, ki mu je ob poskusu, da bi zaustavil visoko žogo "obrnilo" koleno.
45'
47'
  Velikonja ni bil odpeljan v bolnišnico, ampak ga je dr. Kruh pregledal v klubski ambulanti. Po prvih ocenah je staknil hujšo poškodbo.
49'
  Ekipi sta v drugi polčas krenili brez sprememb v začetnih enajstericah.
50'
  GOOOL! Zadel je Milan Osterc!
52'
  Kakšen gol: Milan Osterc je dobil žogo na svoji polovici in jo popeljal pred vrata ter iz neposredne bližine premagal Neneziča. Izjemen zadetek!!!!!
55'
  Samostojni prodor Galešiča, ki je sam prišel pred Neneziča, a ga je koprski vratar ukanil in žogo dobesedno ujel.
57'
  Bojan Đukič je dobil rumeni karton.
57'
  GOOOL! Zadel je Dalibor Radujko!
58'
  Karič je podal s prostega strela z leve strani, Radujko je iz neposredne bližine zadel z glavo.
60'
  Menjava: iz igre Ivica Guberac, v igro Kristijan Polovanec.
63'
  Ostrec je s prostega strela žogo poslal le za pol metra preko koprskih vrat.
68'
  Struna je krenil v kazenski prostor, kjer ga je oviral Đukić, sodnik Tošeski je pustil, da se je igra nadaljevala.
69'
  Obetaven protinapad Kopra, ki ga je nazadnje zaustavil Žilić.
71'
  Kristijan Polovanec je dobil rumeni karton. ko je zaustavil obetaven protinapad Galešiča.
72'
  Menjava: iz igre Goran Galešič, v igro Dejan Žigon.
76'
  Viler je nenadoma streljal z okrog 20 metrov, Žilić je žogo odbil, Pavlin pa je bil premalo spreten in je z glavo streljal mimo gola.
76'
  Menjava: iz igre Amir Karič, v igro Patrik Ipavec. Karič je igrišče zapustil izven prostora za menjave in jezno slekel koprski dres.
86'
  Dalibor Radujko je dobil rumeni karton. Sodnik ga je kaznoval,ker je igral brez ščitnikov.
89'
  Po kotu, ki ga je izvedel Pavlin, so Novogoričani žogo v gneči izbili z golove črte.
90'
  Štiri minute sodniškega dodatka.
90+1'
  Menjava: iz igre Amedej Vetrih, v igro Aris Zarifovič.
90+4'
  Tik pred koncem tekme je Viler z močnim diagonalnim strelom zadel okvir novogoriških vrat.
90+4'
90+4'
  Koprčani ostajajo nepremagani tudi po primorskem derbiju, Novogoričani še vedno čakajo na novo zmago; nazadnje so slavli 31. julija v Domžalah (1:4).
90+4'
  Derbi je imel nekaj vrhuncev, pomemben pa je podatek, da na igrišču ni bilo takšne razlike, kot jo kaže pogled na prvenstveno lestvico, kjer sta ekipi zadržali svoji poziciji; Koprčani ostajajo na vrhu, Hit Gorica je še vedno zadnja.
90+4'
  Žal se je na derbiju poškodoval Velikonja; kako hudo, bo pokazal šele podrobnejši zdravniški pregled.
90+4'
  To je vse za danes z Bonifike. Lep pozdrav in veliko užitkov ob spremljanju preostalih tekem 13. kroga.