24. krog |  Velenje, Mestni Stadion ob jezeru |  06.03.2010 ob 14.15

Rudar

3 : 1

CM Celje

Sodniki: Gostenčnik Gregor (glavni sodnik), Rajh Marjan (1. pomoč), Bezjak Janez (2. pomoč) , Habjanič Sašo (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz mrzlega Velenja.
0'
  Čakamo na začetek srečanja 24. kroga Prve slovenske lige med 5. uvrščenim Rudarjem, ki ima dve točki prednosti pred Celjem, ki zaseda 6. mesto na prvenstveni lestvici.
0'
  Danes bodo Celjani poskušali prvič v letošnji sezoni premagati Velenjčane, ki so v Velenju v 6. krogu slavili z 2:0, v Celju (15.krog) pa kar s 4:0.
0'
  Domači trener Marijan Pušnik na današnjem srečanju ne more računati na kaznovana Miho Goloba in Nikolo Tolimirja. Poškodovana pa sta Marko Kuolsi in Darijo Torbič.
0'
  Gostje tokrat nimajo kaznovanih igralcev. Zaradi bolezni pa manjka izkušeni Danijel Brezič.
0'
  Ekipi sta pravkar prišli na travnato podlago.
0'
0'
  Začela se je uvodna tekma 24. kroga.
3'
  Prva priložnost za domače, poskušal je Selimi, brez težav za vratarja Mujčinoviča.
5'
  V naslednji akciji so zpretili Celjani, poskušal je Bezjak, na pravem mestu je bil Cipot, ki je žogo izbil v kot.
7'
  Prosti udarec za domače, prekršek Gobca nad Trifkovičem na robu kazenskega prosotra. Po podaji Kronavetra, Rudar ni prišel do zaključnega strela.
9'
  GOOOL! Zadel je David Tomažič Šeruga!
10'
  Po podaji De Moraesa iz desne strani je prišel do strela Tomažič-Šeruga in premagal celjskega vratarja.
15'
  Izjemna priložnost za Celje. Po podaji Štrausa je Bezjak zadel prečko velenjskega gola.
18'
  V zadnjih trenutkih se prebujajo celjski nogometaši, ki postajajo vse nevarnejši.
24'
  Prosti udarec Kronavetra je zletel visoko preko celjskega gola.
25'
  V zadnjih minuath je nekoliko padel ritem igre.
26'
  Rudar ima na voljo 2. kot na srečanju. Po podaji Trifkoviča Velenjčani niso prišli do priložnosti.
27'
  Priložnost Trifkoviča, izkazal se je celjski vratar.
28'
  GOOOL! Zadel je Nedzbedin Selimi!
29'
  Po podaji s kota Kronavetra je bil najvišji v kazenski prostoru Selimi, ki je premagal vratarja Mujčinoviča.
36'
  Prosti udarec za goste. Razdalja, okoli 20. metrov. Nevaren poskus Gobca, odlična obramba Bobana Saviča.
36'
  GOOOL! Zadel je Anej Lovrečič!
39'
  Združenje je dobil rumeni karton.
39'
  Nedzbedin Selimi je dobil rumeni karton.
39'
  Selimi je prejel rumeni karton zaradi nevarne igre nad celjskim vratarjem.
42'
  Iz prostega strela poskušal Kronaveter, preko vrat Mujčinoviča.
45'
  Bezjak se je nenadoma odločil za strel od daleč in skoraj presenetil vratarja Saviča.
45'
  Še 2. minuti sodniškega dodatka.
45+2'
  Dedič prodor po desni strani, njegov strel pa je bil prešibak za Mujčinoviča. Nato je poskušal še Trifkovič, znova se je izkazal celjski vratar.
45+2'
45+2'
  Videli smo zelo pestro dogajanje v 1. polčasu, polno priložnosti tako enih kot drugih. Dober obet za drugi del srečanja.
45+2'
  Ekipi sta se že vrnili iz slačilnic.
45'
45'
  Menjava: iz igre Nedzbedin Selimi, v igro Marian Tomčak.
45'
  Menjava: iz igre Rok Štraus, v igro Rajko Rep.
50'
  Do priložnosti so prišli domači. De Mores je po samostojni akciji po levi strani prehitel celjsko obrambo, na koncu pa ni uspel premgati Mujčinoviča.
51'
  Strel Lovrečiča preko gola.
54'
  Ponovno so zapretili Celjani, ob poskusu Močiča se je izkazal vratar Savič.
58'
  Strel Tomčaka mimo celjskega gola.
61'
  Menjava: iz igre Marijo Močič, v igro Dejan Purišič.
66'
  Prosti strel Kronavetra s kakšnih 25-ih metrov, čeprav se je žoga odbila od živega zidu pa je bil vratar Mujčinovič zanesljiv.
67'
  Menjava: iz igre Damjan Trifkovič, v igro Alem Mujakovič.
70'
  V zadnjih trenutkih pritiskajo Celjani, ki poskušajo priti do izenačenja. Rudar pa čaka na svoje priložnosti preko protinapadov.
70'
  Menjava: iz igre Anej Lovrečič, v igro Slaviša Dvorančič.
75'
  V zadnji minutah bolj malo priložnosti, Celjani so več pri žogo, a ne pridejo do pravih strelov.
76'
  Prosti udarec za Celjane, razdalja 25. metrov. Dejan Urbanč pa je meril previsoko.
78'
  Poskus Andželkoviča, iztržil je le kot.
83'
  Po podaji Metelke je poskušal Tomčak, strel pa je bil prešibak za vratarja Mujčinoviča.
86'
  Po podaji Bezjaka je Purišič za las zgrešil gol Rudarja.
87'
  Dejan Urbanč je dobil rumeni karton.
90'
  Menjava: iz igre Rok Kronaveter, v igro Boštjan Jelečevič.
90'
  GOOOL! Zadel je Alem Mujakovič!
90+2'
  Marian Tomčak je prestregel žogo, podal do De Moraesa, ki je nato našel Mujakoviča, ta pa je premagal celjskega vratarja.
90+3'
  3. minute sodniškega dodatka.
90+5'
90+5'
  Velenjčani so prišli do prve zmage v spomladanskem delu prvenstva in prve na domačih tleh od 12. septembra lani. Celjani pa ostajajo brez osvojene točke v spomladanskem delu prvenstva.