25. krog |  Ljubljana, ŽŠD - Ljubljana |  31.03.2010 ob 16.00

Interblock

0 : 5

HIT Gorica

Sodniki: Tratnjek Andrej (glavni sodnik), Žekš Zoran (1. pomoč), Gabor Jožef (2. pomoč) , Habjanič Sašo (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 1

0'
  Spoštovano občinstvo, lep pozdrav voščim s tribune štadiona ŽAK v Ljubljani, kjer bomo spremljali obračun začelja in vrha lestvice.
0'
  Ker je v prestolnici ves dan pošteno lilo, je precejšen del igrišča prekrit z vodo. Trenutno je dež ponehal, temperatura ozračja pa je približno 10 stopinj Celzija.
0'
  Za Interblock, ki je v prejšnjem kolu s srčno igro izpulil tri točke Olimpiji, ne bosta igrala kaznovana Božič in vratar Jug. V novogoriškem moštvu suspendiranih nogometašev ni.
0'
  Tekmeca sta se v tem prvenstvu pomerila dvakrat. V prvi četrtini prvenstva je zmagal Interblock s 3:1, v drugi pa Gorica s 4:3.
0'
  Domači bodo igrali v pretežno rdečih dresih, gostje pa v za zdaj še snežno belih.
0'
1'
  Žoga se skoraj po celotnem igrišču ustavlja v lužah, zato imajo nogometaši ogromno težav. Za nameček pa se je znova ulilo...
6'
  Igra poteka izključno med obema kazenskima prostoroma.
6'
  Alen Jogan je dobil rumeni karton.
10'
  Obetaven napad domačih, ki pa ga Iličič ni uspel zaključiti s strelom.
11'
  Interblock postaja vse konkretnejši. Očitno so se domači prej adaptirali na razmočeno igrišče.
15'
  GOOOL! Zadel je Milan Osterc!
16'
  Hiter protinapad Gorice, Cvijanovič je podal do Osterca, ki je poiskal prostor za strel in zadel desni spodnji kot domačih vrat.
23'
  Imenitna priložnost za izenačenje. Berič je bil sam pred vratarjem Gorice, ta pa je strel odbil z nogo.
30'
  Znova so domači več pri žogi. V zaključku akcij pa so še vedno premalo konkretni in premalo natančni.
32'
  Gorica je imela priložnost iz protinapada. Potem, ko sta kombinirala Osterc in Demirovič, je s strelom prek vrat zaključil Mevlja
33'
  Na drugi strani je preveč okleval Iličič, tako da so gostje njegov strel blokirali.
35'
  Matic Fink je dobil rumeni karton.
36'
  Fink je brez potrebe brcnil vratarja Simčiča, ko je ta že držal žogo v svojih dlaneh. Oskrbeti ga je moral gostujoči zdravnik.
39'
  Dober diagonalni strel Cvijanoviča, žoga pa je za malenkost zletela mimo leve Trohove vratnice.
41'
  Na drugi strani nevaren poskus Horvata. Brez spremembe izida...
43'
  Skozi oblake se tu in tam pokaže sonce.
45'
Podaljšek
  Dve minuti dodatka.
45+2'
45+2'
  Zasluženo vodstvo Gorice po prvem polčasu. Edini gol je dal Osterc (njegov 15. v sezoni). Domači so imeli nekaj priložnosti za izenačenje, najlepši sta zapravila Berič in Iličič. Luže in blato so v veliki meri zaznamovali dosedanji potek obračuna.
45'
45'
  Obe moštvi nadaljujeta v istih postavah, kot sta začeli.
47'
  Drugi polčas se je začel v sončnem vremenu.
48'
  Volej Iličiča z levico je zletel visoko čez gol Gorice.
50'
  Krasna priložnost Galešiča, a se je tokrat Troha izkazal.
52'
  Horvat je povsem z desne strani zadel zunanji del mreže goriških vrat.
53'
  Goran Galešič je dobil rumeni karton.
55'
  Nevarno je s prostega strela zapretil Iličič, Simčič je ubranil, odbita žoga je prišla do Horvata, njegov strel pa so gostje blokirali.
56'
  GOOOL! Zadel je Goran Galešič!
57'
  Galešič hitrejši od vratarja Trohe in žoga se je skotalila v mrežo. Vratar domačih je obležal v kazenskem prostoru, na noge pa mu je pomagala domača zdravniška služba.
58'
  Menjava: iz igre Matija Škarabot, v igro Admir Kršič.
62'
63'
  Po podaji Kršiča z leve strani je na bližnji vratnici visoko skočil Osterc in z glavo zadel za visoko vodstvo gostov.
65'
  Menjava: iz igre Robert Berič, v igro Damir Čehič.
66'
  Menjava: iz igre Enes Demirovič, v igro Dino Martinovič.
68'
  Menjava: iz igre Jamie Lee Sheldon, v igro Luka Vrhunc.
73'
  Po seriji menjav in dveh golih se je igra precej umirila. Domači sicer poskušajo doseči vsaj častni gol, a Goričani se brez težav branijo.
74'
  Gostje prežijo na protinapade. Po podaji Osterca je streljal Cvijanovič, Troha pa je njegov strel ubranil.
75'
  Žan Cankar je dobil rumeni karton.
76'
  GOOOL! Zadel je Goran Cvijanovič!
77'
  Po podaji Široka z desne strani je z glavo zadel Cvijanovič, ki je bil pet metrov od vrat povsem neoviran.
78'
  GOOOL! Zadel je Dino Martinovič!
79'
  Cvijanovič je bil tokrat podajalec, Martinovič pa je s kakšnih 13-ih metrov s strelom po tleh zadel mrežo Trohe.
84'
  Menjava: iz igre Milan Osterc, v igro Ivan Brečevič.
90'
Podaljšek
  Dve minuti sodnikovega dodatka.
90+1'
90+1'
  Povsem zaslužena zmaga Gorice z goli Osterca, Galešiča, Martinoviča in Cvijanoviča. Interblock že dolgo ni bil nadigran kot tokrat. Mladi ljubljanski nogometaši so lahko danes lepo videli, kaj pomenijo izkušnje in znanje Osterca in Demiroviča. Pohvale tudi za novogoriško zadnjo vrsto. Lep pozdrav iz Ljubljane!