36. krog |  Domžale, Športni park |  16.05.2010 ob 17.00

2 : 2

CM Celje

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Kogej Milan (1. pomoč), Karmel Vidko (2. pomoč) , Mežnar Tadej (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 2

0'
  Ljubiteljice in ljubitelji slovenskega nogometa, pozdravljeni. Zadnji krog sezone PrveLige je pred vrati. Tukaj boste lahko spremljali potek tekme med Domžalami in CM Celjem.
0'
  Tekma ima za ekipi povsem drugačen pomen. Če bodo Domžalčani ne glede na končni razplet sezono zaključili na osmem mestu, pa se Celjani potegujejo za nastope v ligi Evropa, ki je sicer na dosegu roke za pet moštev.
0'
  Škarje in platno sta v njihovih rokah. Če zmagajo, si bodo zagotovili kvalifikacije za ligo Evropa. Remi jim zadostuje, če Nafta in Olimpija ne bi zmagali. Kvalifikacije bi si zagotovili tudi v primeru poraza, zmage Gorice in remija ter poraza Nafte in Olimpije.
0'
  Še nekaj statistike.
0'
  Nocojšnja tekmeca sta se do danes v prvi ligi pomerila kar 41-krat. Sedemnajst zmag je odšlo v Domžale, enajst v Celje, 13-krat pa se je tekma končala brez zmagovalca.
0'
  V Športnem parku v Domžalah so osemkrat zmagali Domžalčani, petkrat pa Celjani. Šestkrat sta ekipi remizirali.
0'
  V tej sezoni so dvakrat zmagali Celjani, enkrat Domžalčani.
0'
  Celjani so, zanimivo, Domžalčanom v tej sezoni zadali najvišji poraz na domačem igrišču. Novembra so jih premagali s kar 5:1.
0'
  Proti stadionu že pelje avtobus najbolj glasnih celjskih navijačev Celjskih grofov, ki bodo svoje nogometaše bodrili v borbi za kvalifikacije v ligo Evropa.
0'
  Nogometaši in sodniška trojica so že na zelenici.
0'
0'
  Prvi napad za Celjane.
1'
  Prekršek Breziča, nekdanjega nogometaša Domžal nad Teinovičem na sredini igrišča.
1'
  Apatič je slabo podal do Pekiča in žoga je končala v avtu.
2'
  Zdaj prekršek Anđelkoviča nad Permetom. Žoga v nogah Domžalčanov. Obe ekipi zaenkrat igrata zelo previdno.
4'
  Gobec in Hanžič sta tekla za žogo na polovici Domžalčanov. Hanžič je padel, sodnik Vinčić pa je dosodil prekršek v napadu.
4'
  Zdaj je Bjelkanović razčistil globinsko podajo Permetu in žogo poslal z igrišča.
5'
  Zdaj podaja Topiča v sredino kazenskega prostora in Domžalčani bodo izvedli kot.
6'
  Zatkovič je zdaj poizkusil s strelom od daleč, a je močno zgrešil vrata Mujčinovića.
8'
  Še en lep poizkus zdaj Zatkoviča po kombinaciji s Permetom. Ta mu je s hrbtom obrnjen proti vratom nastavil žogo, Zatkovič pa je streljal s sredine kazenskega prostora.
10'
  Tam Anđelković ni znal ustaviti podaje Brljaka v kazenski prostor Mujčinovića in malo je manjkalo, da bi se do žoge prikopal Perme, ki mu ne bi bilo težko zaključiti.
13'
  Gobec je s prostega strela z oddaljenosti 35 metrov ustrelil naravnost proti golu, akcija se je končala z lažjo poškodbo Teinovića, ki so ga odnesli z igrišča.
13'
  Teinović je sicer trčil z enim od nogometašev Celja.
15'
  Prva konkretnejša priložnost za Celjane. Bezjak je lepo podal na drugo stran igrišča, kjer je stal Gobec in se odločil za strel z roba kazenskega prostora, žoga pa je zletela proti atletski stezi.
18'
  Obetavna akcija Domžalčanov, vendar Juninho ni uspel oddati žoge v kazenskem prostor. Na mestu so bili celjski branilci.
19'
  Nekaj nepovezane igre obeh moštev.
21'
  Bezjak je z malo manj kot sredine igrišča poizkusil presenetiti Brljaka, vendar je povsem zgrešil.
22'
  Zdaj pa prva žoga v okvir vrat. Perme je meril iz kazenskega prostora naravnost v Mujčinovića, ki je bil dobro postavljen.
23'
  Apatič redno uhaja nogometašem celja po levi strani in nato poizkuša s predložki v kazenski prostor.
23'
  GOOOL! Zadel je Janez Perme!
24'
  Apatiču je uspelo prodreti po levi strani, oddal je visoko žogo do Permeta, ki je z glavo v visokem loku prefinjeno ukanil Mujčinovića.
24'
  Šesti gol Permeta v tej sezoni.
28'
  Topić je v napadalni akciji podrl Breziča, žoga za Celjane, ki imajo pobudo.
31'
  Pred kazenskim prostorom se je do žoge prebil Juninho, vendar je sodnik spet dosodil prekršek v napadu.
33'
  Apatič se je lepo znebil dveh nogometašev Celja, sprejel je žogo, nakazal prodor v eno stran, nato pa potegnil po drugi, nakar ga je podrl eden od Celjanov. Apatič danes zelo razpoložen za igro.
34'
  Drevenšek je z glavo razčistil kot Celjanov.
37'
  Zatkovič je spet sprožil po tleh, Mujčinović pa je brez težav ujel žogo.
38'
  Celjani sicer poizkušajo napadati, vendar jim nikakor ne uspe streljati na gol.
39'
  Zdaj nevarno v kazenskem prostoru Domžal, eden od nogometašev je žogo po kotu izbil s črte.
40'
  Zdaj še strel Gobca z 18 metrov, a je žoga končala mimo vrat.
43'
  Drevenšek je izvedel kot. Povsem brez nevarnosti za Celjane.
45'
  Urbanč je podal v kazenski prostor proti Duspari, ta pa ni bil dovolj hiter in posredoval je Brljak.
45+1'
45+1'
  Menjava: iz igre Boris Bjelkanovič, v igro Marijo Močič.
45+1'
  Menjava: iz igre Dejan Purišič, v igro Anej Lovrečič.
45'
47'
  Zdaj je Brljak nerodo posredoval. Spodrsnilo mu je in skoraj bi se do žoge dokopal Bezjak.
47'
  Danijel Brezič je dobil rumeni karton.
47'
  Brezić je na sredini igrišča grdo podrl Juninha.
48'
  Kakša priložnost za Celjane! Bezjak sedmih metrov ni uspel zadeti.
49'
  Zdaj pa še ena priložnost, Duspara je sprožil iz kazenskega prostora, nekdo od Domžalčanov pa je izbil na golovi črti.
49'
Gol (11m)
  GOOOL! Zadel je Rok Hanžič!
52'
  Teinoviča je v kazenskem prostoru podrl Lovrečič in sodnik je pokazal na belo točko. Hanžič v desno, Mujčinovič v levo stran vrat.
57'
  Lovrečič je s strani igrišča podal v kazenski prostor na glavo Duspare, ki je bil malce prekratek, da bi bolj natančno zaključil.
59'
  Celjani poizkušajo z napadi, Domžalčani pa čakajo na protinapade.
60'
  Močič je streljal na gol in priboril kot, ki pa ga Celjani niso izkoristili. Brljak je ujel žogo.
61'
  Menjava: iz igre Janez Perme, v igro Jani Šturm.
62'
  Brezič je streljal z oddaljenosti 18 metrov, njegov strel pa je končal preko gola.
65'
  Gobec je poizkušal s predložkom v kazenski prostor in priboril kot.
65'
  Vidović je nespretno posredoval. Zgrešil je žogo, a je razčistil eden od soigralcev.
66'
  Še enkrat Gobec v kazenski prostor iz prostega strela. Celjani imajo pobudo.
66'
  Brezić spet od daleč, a visoko preko gola.
69'
  Celjani so še vedno konkretnejši, vendar jim nikakor ne uspe zadnja podaja in uspešen strel na gol.
70'
  Močič je podal v kazenski prostor, kjer se je ob sprejemu zapletel Bezjak.
71'
  Celjani nikakor ne morejo predreti 'bunkerja' Domžal, ki je skoncentriran v kazenskem prostoru Braljaka.
72'
  Menjava: iz igre Domagoj Duspara, v igro Slaviša Dvorančič.
73'
  Rep je izvedel prosti strel z oddaljenosti 35 metrov. Streljal je proti golu in priigral kot.
73'
  Lovrečič je podal oziroma streljal z leve strani igrišča. Žoga je letela v visokem loku in Brljak se je moral pošteno potruditi, da jo je izbil v kot.
74'
  Prekršek nad Močičem.
74'
  Menjava: iz igre Damir Pekič, v igro Matic Seferovič.
75'
  GOOOL! Zadel je Sebastjan Gobec!
75'
  Gobec je izvedel prosti strel po prekršku nad Močičem. Podal je kazenski prostor, žoga pa je odskočila in presenetila Brljaka.
77'
  Celjani še naprej pritiskajo! Dvorančič je bil v položaju, ko bi lahko streljal, a so posredovali domžalski branilci.
78'
  Nekaj zmede v kazenskem prostoru, naposled pa žoga za Domžalčane. Anđelković se je namreč znašel v prepovedanem položaju.
79'
  GOOOL! Zadel je Roman Bezjak!
79'
  Anđelković je izjemno slabo streljal na vrata, žoga se je odbila do Bezjaka, ta pa jo je brez oklevanja potisnil v gol!
80'
  Zdaj na Domžalskem športnem parku gorijo bakle Celjskih grofov.
82'
  Menjava: iz igre Marko Drevenšek, v igro Darko Zec.
83'
  Zdaj Celjani poizkušajo z dolgimi podajami preskočiti sredino igrišča. V napad se je preselil Anđelković, na katerega je namenjena večina visokih žog.
84'
  Slaviša Dvorančič je dobil rumeni karton.
87'
  Anđelković je lepo podal do Dvorančiča v kazenskem prostoru, ta pa je zgrešil nemogoče!
88'
  Na drugi strani je Šturm priigral kot za Domžale.
89'
  Celjski gol za zmago in tekmovanje v ligi Evropa ves čas visi v zraku.
90'
  Celjani morajo nujno doseči gol in zmagati, saj Olimpija proti Dravi vodi z 2:0.
90'
  Zdaj strel Urbanča iz neposredne bližine mimo gola!!!
90+3'
90+3'
  Remi Celjanom torej ni zadostoval za kvalifikacije za ligo Evropa, saj jim na roko niso šli rezultati z ostalih tekem, Domžalčani pa so sezono zaključili brez domače zmage nad varovanci Milana Džuručića.