1. krog |  Celje, Arena Petrol |  17.07.2010 ob 20.15

CM Celje

0 : 1

Sodniki: Habjanič Sašo (glavni sodnik), Žekš Zoran (1. pomoč), Gabor Jožef (2. pomoč) , Tratnjek Andrej (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 2

0'
  Lepo pozdravljeni iz Celja!
0'
  Na celjski Areni Petrol se bosta v drugi tekmi prvega kroga nove sezone pomerili ekipi CM Celja in Domžal.
0'
  Celjani so lansko sezono končali na petem mestu in tako za las zgrešili nastop v Evropi, Domžalčani pa so na koncu zasedli šele osmo mesto.
0'
  Nekdanji dvakratni državni prvaki so po lanskem razočaranju letos spet ambiciozno sestavili moštvo in zato sodijo v ožji krog favoritov za naslov državnega prvaka. V klub se je vrnil kapetan Luka Elsner(Austria Kärnten), vrnil se je še en nekdanji Domžalčan Ivan Knezovič (Solin), prišli pa so še Nedzbedin Selimi (Rudar Velenje), Lucas Horvat (Interblock), Jernej Smukavec (Interblock) in Nace Kosmač (Primorje). Klub so zapustili Mitja Zatkovič, Janez Perme, Jani Šturm, Alen Vučkič (Olimpija), Adnan Bešič (Olimpija), Željko Filipovič (Koper), Dalibor Stojanovič (Gorica) in David Sviben.
0'
  Tudi Celjani so doživeli kar nekaj sprememb. Klub so zapustili Slaviša Dvorančič (Nafta), Boris Bjelkanović, Marlon Schwantes in Anej Lovrečič (Olimpija), medtem ko so moštvo okrepili Amel Mujakovič (Nafta), Klemen Medved (Drava), Gorazd Zajc (Drava), Gregor Fink (Drava) ter Simon Klun (Koper).
0'
  Obe ekipi sta trdno odločeni, da uspešno začneta novo sezono, zato bo otvoritvena tekma še toliko bolj pomembna.
0'
1'
  Prvi so s sredine igrišča krenili Domžalčani, ki igrajo v modrih dresih, medtem ko Celjani igrajo v beli športni opremi.
1'
  Streljal je Rajko Rep, a mimo vrat.
2'
  Na drugi strani se je v kazenskem prostoru Celja sam za trenutek znašel Juninho, ki pa je izgubil žogo.
3'
  Streljal je Wilson Xavier Junior, a mimo vrat.
3'
  Najlepša priložnost na srečanju. Juninho je dobil lepo globinsko podajo kakšnih 30 metrov stran od vrat Celja. Povsem sam neoviran je šel proti kazenskemu prostoru, kjer mu je nasproti prišel vratar Mujčinovič. Brazilec se je odločil za lob, a je žoga zletela ob desni vratnici.
6'
  Izjemno odprta in dinamična tekma, ki je že postregla s tremi lepimi priložnostmi in dvema streloma (noben pa ni šel v kazenski prostor).
7'
  Lepa podaja proti Bazjaku, vendar je kapetan Domžalčanov Elsner razčistil situacijo pred kazenskim prostorom.
10'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Gobec. Dobil ga je Amer Krcič.
11'
  Prosti strel za Domžale kakih 25 metrov stran od gola.
11'
  Streljal je Marko Drevenšek, a mimo vrat.
11'
  Amer Krcič v prepovedanem položaju.
12'
14'
  Lepa kombinacia Domžal, ki jo je začel Juninho, ki je podal do Pekiča, ta pa je lepo nastavil žogo za strel Drevenška, ki pa je spet meril nekoliko previsoko.
15'
  Apatič je prodrl po levi in lepo podal na drugo stran, žoga je preletela tako celjsko obrambo kot vratarja, vendar je bil Krcič na drugi strani nekoliko prekratek za žogo.
18'
  Celjani sedaj poskušajo z dolgimi podajami priti do priložnosti, a so bile zaenkrat vse podaje premočne.
19'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damir Pekič.
21'
  Odlična akcija nekdanjega celjskega nogometaša Pekiča, ki je izigral obrambo, prišel do strela s kakih petih metrov, a je steljal po sredini vrat, kjer je bil dobro postavljen celjski čuvaj mreže, ki je strel obranil.
21'
  Tempo je medtem nekoliko padel, Domžalčani pa so povsem prevzeli pobudo.
22'
  Celjani poskušajo s protinapadi. Enega takšnih so izvedli ravnokar, a je na konceu Bezjak preslabo podal na drugo stran do Repa, ki žoge ni uspel ujeti.
23'
  Še ena hitra akcija Celjanov, tokrat je do predolge žoge prišel vratar Brljak.
24'
  Še ena globinska podaja Celjanov, iz vrat je stekel Vidmar in žogo odbil na varno.
24'
  CM Celje ima udarec iz kota.
25'
  Kot izvaja Medved...
25'
  Oster predložek, ki ga je Brljak zanesljivo izboksal.
25'
  Roman Bezjak je dobil rumeni karton.
28'
  Bezjak je podal do Repa, kjer pa ga je pravilno s telesom zaustavil Vidovič.
29'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Brezič. Dobil ga je Dalibor Teinovič.
30'
  Streljal je Ivan Knezovič, a mimo vrat.
30'
  S prostega strela je podal Drvenšek, Knezovič pa je zglavo streljal čez gol.
31'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Dobil ga je Marijo Močič.
31'
  Ivan Knezovič je dobil rumeni karton.
33'
  Knezovič je nevarno z nogo v glavo zadel Močič in zato dobil rumeni karton, Celjani pa so izvedli prosti strel, ki pa ni prinesel nevarnosti.
33'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Amel Mujakovič. Dobil ga je Dalibor Teinovič.
34'
  Streljal je Damir Pekič, a mimo vrat.
35'
  Nebo nad Celjem se je povsem zatemnilo, začelo je grmeti, že nekaj časa pa se tudi neprestano močno bliska. Dežja zaenkrat še ni, tako da ozračje ostaja izjemno soparno in težko za igro.
36'
  Po desni strani je lepo prodrl Bakarič, ki je podal v kazenski prostor, kjer pa so Domžalčani žogo izbili.
36'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Pekič. Dobil ga je Amel Mujakovič.
38'
  Domžalčani so izpeljali lepo akcijo po kateri je Juninho podal žogo do Pekiča, ki je želel zaključiti s 'škarjicami', vendar je ob tem zadel Mujakoviča, ki je prišel na pomoč branilcem.
38'
  Marijo Močič v prepovedanem položaju.
40'
  Kombinirala sta Rep in Bezjak, toda žogo jima je odvzel Hanžič.
41'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Roman Bezjak.
42'
42'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Klemen Medved.
43'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Amer Krcič.
44'
  Rajko Rep v prepovedanem položaju.
45'
Podaljšek
  Minuta sodnikovega podaljška.
45+1'
  Domžale ima udarec iz kota.
45+1'
45+1'
45+1'
  Zaključek prvega polčasa je bil 'bombastičen'. Najprej dve priložnosti Celja. Najprej je Bezjakov strel iz neposredne bližine Brljak odbil v kot, po katerem pa je po odbiti žogi do strela prišel Medved. Tudi tokrat se je izkazal Brljak. Na drugi strani je Krcič takoj dobil imenitno podajo, kjer se je sam znašel pred celjskim vratarjem Mujčinovičem, ki pa je pravočasno zapustil svoja vrata ter tako svojo mrežo ohranil nedotaknjeno.
45+1'
  Menjava: iz igre Amer Krcič, v igro Jernej Smukavec.
45'
46'
  Drugi polčas so iz sredine začeli Celjani, ki so storili redko videno napaka - napačno izvajanje sredine (žoga ni šla najrej naprej).
48'
  Prvo akcijo v drugem polčasu so izvedli Celjani. Medved je podal visoko žogo, v skoku pa je bil Bakarič za las prenizek.
48'
48'
50'
  Fenomenalna akcija Celja! Brezič je podalodlično žogo v globino do Bezjaka, ki se je na treh metrih sam znašel pred vratarjem Brljakom, ki je s konicami prstov žogo preusmeril v kot.
51'
  Jernej Smukavec v prepovedanem položaju.
52'
53'
  Dve lepi podaji proti izjemno hitremu Smukavcu, ki pa je bil obakrat nekoliko prezgodenj in se je obakrat znašel v offsidu.
55'
  Celjani so v zadnjh trenutkih Celjane povsem pritisnili pred njihov gol.
58'
  V duelu brez žoge sta trčila Gobec (Celje) in Smukavec (Domžale). Oba sta morala poiskati zdravniško pomoč, a sta že pripravljena za vrnitev nazaj v igro.
59'
  Pri Domžalčanih se obeta nova zamenjava. Razlog je bržkone slaba igra gostov v zadnjih minutah.
61'
  Po dolgem času izvedena akcija gostov, ki pa se je končala s slabim predložkom.
62'
  Menjava: iz igre Marko Drevenšek, v igro Lucas Mario Horvat.
62'
  To je prvi uradni nastop Lucasa Horvata za Domžale.
64'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jovan Vidovič. Dobil ga je Roman Bezjak.
65'
  Prosti strel za Celje z velike razdalje. Rep je poslal predložek, brez učinka.
66'
  Globinska podaja za Pekiča, vendar je bil vratar Mujčinovič hitrejši od nekdanjega soigralca.
66'
67'
  Roman Bezjak v prepovedanem položaju.
68'
69'
  Streljal je Jernej Smukavec, a mimo vrat.
70'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jernej Smukavec. Dobil ga je Boris Mijatovič.
71'
  Menjava: iz igre Klemen Medved, v igro Dejan Purišič.
72'
  Smukavec je lepo preigraval, vendar je bilo ob njem preveč Celjanov, tako da so mu ti odvzeli žogo.
74'
  Rep je krenil v protinapad, vendar je nato sabo podal do Bezjaka in žoga je bila izgubljena.
75'
  Luka Elsner je z desne podal pred vrata, kjer je žogo prišla na drugo vratnico, kjer je bil sam Pekič, ki pa je bil za kakšen centimeter prekratek za žogo.
75'
  Streljal je Roman Bezjak, a mimo vrat.
76'
  Menjava: iz igre Marijo Močič, v igro Rok Štraus.
79'
80'
  Podaja Domžalčanov v celjski kazenski prostor, kjer je šel Mujčinovič iz vrat, Pekič pa je zgrešil povsem prazna vrata.
80'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Jovan Vidovič. Dobil ga je Rajko Rep.
81'
  Celjani so hitro izvedli prosti strel, toda presenečenje ni uspelo, saj so bili gostje dovolj prisebni.
82'
  Streljal je Luka Elsner, a mimo vrat.
84'
  Prenos igre na desno, kjer je Elsner potegnil v kazenski prostor, streljal nekoliko nenatančno, vendar se je Mujčinovič s konicami prstov dotaknil žoge.
84'
84'
  Streljal je Jovan Vidovič, a mimo vrat.
85'
  Še en predložek. Vidovič je bil najvišji v skoku in za z glavo za milimeter zgrešil vrata, potem ko je bil Mujčinovič že premagan.
86'
  GOOOL! Zadel je Jernej Smukavec!
86'
  Menjava: iz igre Saša Bakarič, v igro Denis Popovič.
88'
  Odlična podaja Hanžica in hitri Smukavec se je na drugi vratnici sam znašel sam pred praznim golom in žogo zabil pod prečko.
88'
  Wilson Xavier Junior je dobil rumeni karton.
88'
89'
  Menjava: iz igre Damir Pekič, v igro Darko Zec.
90'
  Štravs je dvakrat poskušal s strelom. Najprej je izsili kot, ko mu je nekdo izmed Domžalčanov podstavil nogo. Pred nekaj trenutki pa nekoliko slabši strel.
90'
90'
Podaljšek
  Štiri minute sodnikovega podaljška.
90+1'
90+2'
  Celjani z dolgo žogo poskuajo priti do priložnosti. Ne gre...
90+3'
  Hanžič in Horvat zadržujeta žogo na celjski polovici.
90+3'
  Celjani so prišli do žoge, Domžalčani izbijajo v avt.
90+3'
90+3'
  Prva zmaga v novi sezoni v prvem krogu za Domžale, ki bodo letos spet krojile sam vrh prve slovenske nogometne lige.