1. krog |  Nova Gorica, ćportni park Nova Gorica |  16.07.2010 ob 20.00

4 : 1

Primorje

Sodniki: Perič Dragoslav (glavni sodnik), ćinkovec Anton (1. pomoč), Rojko Gregor (2. pomoč) , Čeferin Darko (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 3

0'
  V novogoriškem Športnem parku se s tekmo Koper-Primorje začenja jubilejna 20. prvoligaška sezona.
0'
  Državni prvaki gostijo povratnika v prvoligaško konkurenco, ekipo ajdovskega Primorja. Čeprav bo tekma bo tekma odigrana v večernem terminu, pa je na Goriškem izjemno soparno, saj je temperatura še vedno preko 30 stopinj.
0'
  V ekipi Kopra ni Mirana Pavlina, kar je bilo po dogodkih v Zagrebu tudi pričakovati. Ajdovci so na tekmo prišli z zelo oslabljeno zasedbo, med drugimi manjka tudi povratnik Tanjić, ki je poškodovan.
0'
  Ekipi sta doslej odigrali 44 tekem. Koper je zmagal devetkrat, Primorje triindvajsetkrat, 12 tekem pa se je končalo z remijem.
0'
  Na tribunah je zaenkrat zelo malo gledalcev, vzrok pa je tudi revijalna tekma reprezentantov Birse in Matavža, ki poteka v Biljah.
0'
  Ekipi sta zadnjo medsebojno tekmo odigrali 2. maja lani, ko so na Bonifiki Koprčani zmagali z 1:0.
0'
5'
  Nalet koprskih nogometašev, zaenkrat še brez udarca proti vratom.
6'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Graf. Dobil ga je Amir Karič.
9'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Enes Mehanovič. Dobil ga je Željko Filipovič.
10'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Nebojša Kovačevič. Dobil ga je Alen Čoralič.
11'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Enes Mehanovič. Dobil ga je Davor Bubanja.
12'
  Streljal je Kristijan Polovanec, a mimo vrat.
14'
  Primorje bo izvajala udarec iz kota.
15'
  Streljal je Saša Aleksander Živec, a mimo vrat.
19'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Čoralič. Dobil ga je Nebojša Kovačevič.
19'
  Alen Čoralič je dobil rumeni karton.
21'
  Streljal je Danijel Marčeta, a mimo vrat.
21'
  Streljal je Željko Filipovič, a mimo vrat.
21'
  Luka Koper bo izvajala udarec iz kota.
22'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Škrbina. Dobil ga je Davor Bubanja.
23'
  Luka Škrbina je dobil rumeni karton.
26'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Kristijan Polovanec. Dobil ga je Saša Aleksander Živec.
29'
  Pobuda Koprčanov, vendar brez spremembe rezultata.
31'
  GOOOL! Zadel je Mitja Brulc!
32'
  Daljša Koprska akcija, po več odbitih žogah je Brulc uspešno preusmeril žogo v mrežo.
33'
34'
  GOOOL! Zadel je Danijel Marčeta!
35'
  Marčeta z močnim udarcem zadel levi kot ajdovskih vrat. Vratar Božjak je bil brez moči.
36'
38'
  Z dvema enostavnima akcijama je Koper priigral prednost.
40'
  Streljal je Jaka Ihbeisheh, a mimo vrat.
40'
40'
  Streljal je Vladimir Ostojič, a mimo vrat.
43'
44'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Bubanja. Dobil ga je Vladimir Ostojič.
45'
  Minuta sodniškega dodatka.
45'
  Streljal je Davor Bubanja, a mimo vrat.
45'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Enes Handanagič. Dobil ga je Darko Kremenovič.
45+1'
  Streljal je Darko Kremenovič, a mimo vrat.
45+1'
45+1'
  Aktualni državni prvaki so v prvem polčasu uveljavili premoč, ki so jo okronali z dvema zadetkoma. Ajdovci so do igre prišli šele po zaostanku, vendar niso uspeli resneje zapretiti Hasiću.
45+1'
  Koper je povsem zasluženo dobil prvi polčas, igral pa toliko, kot je bilo potrebno za varno prednost.
45'
45'
  Menjava: iz igre Davor Bubanja, v igro Damir Hadžič.
46'
  Menjava: iz igre Željko Filipovič, v igro Ivica Guberac.
47'
  Koprski trener se je odločil za dve menjavi, vendar pa postavitve ni spremenil. Lokica vztraja pri začetni enajsterici.
51'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Sašo Ogrič. Dobil ga je Mitja Brulc.
51'
  Sašo Ogrič je dobil rumeni karton.
55'
57'
  Streljal je Ivica Guberac, a mimo vrat.
57'
  Menjava: iz igre Enes Mehanovič, v igro Tim Lo Duca.
58'
58'
  Močan diagonalni udarec Brulca po podaji Sesarja.
59'
  Darko Kremenovič v prepovedanem položaju.
60'
  Streljal je Alen Čoralič, a mimo vrat.
62'
64'
  Menjava: iz igre Ivan Graf, v igro Matej Šutič.
66'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Marčeta. Dobil ga je Darko Kremenovič.
69'
  Danijel Marčeta v prepovedanem položaju.
71'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Darko Kremenovič. Dobil ga je Nebojša Kovačevič.
72'
72'
  GOOOL! Zadel je Amir Karič!
73'
  Karič je preigral Božiča in žogo poslal v gol.
74'
  Menjava: iz igre Amir Karič, v igro Enej Jelenič.
75'
  GOOOL! Zadel je Darko Kremenovič!
75'
  Kremenovič je po odbiti žogi uspešno udaril in premagal Hasića.
80'
81'
82'
84'
  Menjava: iz igre Saša Aleksander Živec, v igro Nejc Vidmar.
85'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Jaka Ihbeisheh. Dobil ga je Ivan Sesar.
87'
  Primorje ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Sesar. Dobil ga je Vladimir Ostojič.
87'
  Matej Šutič v prepovedanem položaju.
88'
90'
90+1'
90+1'
  Nebojša Kovačevič je dobil rumeni karton.
90+1'
  2 minuti sodniškega dodatka.
90+1'
90+2'
90+2'
  Koprčani so zanesljivo zadržali pobudo iz 1. polčasa, ki so jo nadgradili še z dvema zadetkoma. Primorje je doseglo zgolj častni zadetek, z kaj več so bili daleč preskromni.