14. krog |  Nova Gorica, Špornti Park |  23.10.2010 ob 18.00

Hit Gorica

2 : 2

Sodniki: Tratnjek Andrej (glavni sodnik), Vukan Robert (1. pomoč), Karmel Vidko (2. pomoč) , Habjanič Sašo (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz novogoriškega Športnega parka, kjer se bosta pomerila primorska rivala Hit Gorica in Luka Koper.
0'
  Ekipi bosta medsebojno tekmo še četrtič zapored odigrali v Športnem parku, že naslednjič bodo Koprčani igrali doma.
0'
  Koprčani so dobili zadnja tri srečanja, zadnja novogoriška zmga sega v sezono 2008/09, ko je v 29. krogu za 1:0 zadel Galešič.
0'
  V domačem taboru ni poškodovanih Rakuščka in Stojanoviča, v koprskem manjkata Jukan in Nebojša Kovačevič.
0'
  V Novo Gorico se je ponovno vrnil nekdanji trener Hita Gorice Primož Gliha, tokrat na klopi Kopra. Novogoričane je vodil do marca 2009, ko ga je nasledil Miran Srebrnič.
0'
1'
  Ekipi igrata 52. medsebojno tekmo. Razmerje je 21-14-16 v korist Hita Gorice.
11'
  Pri strel na tekmi; z razdalje je sprožil Galešič, a je Hasič žogo zanesljivo ujel.
12'
  Obetaven napad Velikonje, ki je priigral samo aut.
12'
  Menjava: iz igre Amir Karič, v igro Marko Grižonič.
17'
  GOOOL! Zadel je Milan Osterc!
18'
  Z desne je ostro pred vrata podal Aljaž Struna, Osterc je na drugi vratnici žogo zanesljivo preusmeril v mrežo.
24'
  Še naprej nezanimiva nogometna tekma, brez strelov proti vratom.
29'
  Kris Jogan je streljal iz obrata, vendar ni bil natančen.
30'
  Milan Osterc je dosegel tretji gol v koprskem dresu, skupaj pa že 87. na slovenskih prvoligaških igriščih.
33'
  Enes Handanagič je dobil rumeni karton.
33'
  Handanagič je pritestiral zaradi sodniške odločitve.
36'
  Po hitrem protinapadu so gostje priigrali kot.
40'
  S preigravanjem je Osterc prišel do strela, a Simčič ni imel težav z obrambo.
43'
  Po obetavni akciji je do strela prišel Jelenič, a je Simčič žogo uspešno odbil.
44'
  Novogoričani so več pri žogi, Koprčani bolj nevarni.
45'
  3 min. sodniškega dodatka. Prav v trenutku, ko se je podaljšek začel, je imel izjemno priložnost Velikonja, a je z okrog 13 metrov streljal mimo koprskih vrat.
45+3'
45+3'
  Koprčani so bili torej v 1. polčasu bolj konkretni, medtem ko v domačem taboru ni bilo igralca, ki bi priigral uspešen strel proti vratom.
45+3'
  Tekma je zaenkrat pod prvoligaškim povprečjem, ampak pred nami je še drugi polčas, v katerem pričakujemo vsaj več strelov proti vratom.
45'
47'
  Že takoj prva priložnost gostov; po podaji v kazenski prostor je iz prve streljal Jelenič in žogo poslal preko gola.
50'
  Velikonja je poskusil s škarjicami, vendar je bil strel preskromen za Hasiča.
53'
  GOOOL! Zadel je Enes Demirovič!
54'
  DEmirovič je kronal domačo pobudo s strelom z okrog 27 metrov. Žoga se je od leve stative odbila v koprsko mrežo.
58'
  Kristijan Polovanec je dobil rumeni karton.
58'
  Polovanec je na sredini igrišča podrl Jogana.
61'
  GOOOL! Zadel je Kris Jogan!
61'
  Kurtič je podal z leve strani, Jogan pa je žogo iz prve poslal v daljši kot koprskih vrat.
62'
  Menjava: iz igre Danijel Marčeta, v igro Mitja Brulc.
63'
  Novogoriška ofenziva v drugem polčasu se je obrestovala. Preobrat in obet, da bo neugodna tradicija srečanj s Koprčani končana.
74'
  Menjava: iz igre Admir Kršič, v igro Aris Zarifovič.
77'
79'
  Ponovitev akcije iz 18. minute: Struna je podal z desne, Osterc pa z glavo še enkrat matiral Simčiča. Lep zadetek!!
81'
  Menjava: iz igre Sandi Arčon, v igro Dejan Žigon.
83'
  Menjava: iz igre Davor Bubanja, v igro Dino Stančič.
87'
  Obetaven napad Hita Gorice, ki je priigrala podajo iz kota.
88'
  Menjava: iz igre Enes Demirovič, v igro Miha Mevlja.
89'
  Po podaji iz kota je Zarifovič z glavo streljal v prečnik. Izjemna priložnost!!
90'
  Popolna domača ofenziva na začetku triminutnega sodniškega dodatka.
90+3'
90+3'
  Drugi polčas je bil bolj zanimiv od prvega, mož odločitve pa nazadnje Milan Osterc, ki je dvakrat zadel z glavo.
90+3'
  Na 52. tekmi med Hitom Gorico in Koprom še 15 remi.
90+3'
  To je vse za nocoj, nasvidenje v soboto na odprtju novega stadiona na Bonifiki, ko se bosta na prvi uradni tekmi pomerila Koper in Olimpija.