17. krog |  Koper, Mestni stadion Bonifika |  13.11.2010 ob 17.00

7 : 3

CM Celje

Sodniki: Tošeski Boris (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč) , Žganec Mitja (4. sodnik)
4 Rumeni kartoni 5

0'
  Spoštovani in spoštovane, lep pozdrav iz Kopra. Stadion Bonifika bo prizorišče večerne tekme med aktualnimi prvaki in gosgti iz Celja.
0'
  Ekipi bosta odigrali jubilejno, 50. medsebojno prvenstveno tekmo. Celjani so sicer v prvi četrtini letošnje sezone z zmago na Areni Petrol (2:1) prekinili serijo šestih zaporednih zmag Kopra.
0'
  Celjani so ena od ekip katere Koprčani niso gostili v novogoriškem Športnem parku, ki je bil njihov drugi dom v času gradnje nove Bonifike.
0'
  Ekipi sta odigrali kar 16 zaporednih medsedbojnih tekem brez remija. Celjani so nazadnje zmagali v Kopru pred skoraj natanko štirimi leti: 14. oktobra 2006 je bilo 0:2, zadela pa sta Brulc in Hadžič, igralca, ki sedaj zastopata barve Kopra.
0'
  Koper je po 16. krogih na 5. mestu, Celjani so zadnji. Razlika med ekipama je 7 točk.
0'
  Celjani imajo tri zmage, Koprčani so slavili šestkrat.
0'
  Na tribunah sta obe navijaški skupini, ki sta že poskrbeli za "popestritev", saj so prižgali nekaj bakel.
0'
  Sicer pa je vse pripravljeno za začetek tekme.
0'
3'
  Po prodoru Marčete prvi kot za Koper.
3'
  GOOOL! Zadel je Mitja Brulc!
4'
  Po kotu, ki ga je izvedel Karič, je bil v gneči pred Mujčinovičem najbolj spreten Mitja Brulc, ki je žogo iz neposredne bližine zabil v mrežo.
5'
  GOOOL! Zadel je Milan Osterc!
6'
  Po dolgi podaji Guberca je Brulc streljal z glavo in zadel stativo, odbito žogo je Osterc s silovitim udarcem zabil v gol.
8'
9'
  Po akciji Osterca je z razdelje sprožil Tomič, žoga se je na poti proti vratom zadela Brulca, spremenila smer in končala v mreži.
10'
  Celjski navijači povzročajo izgrede, saj so na igrišče spet vrgli bakle.
11'
  GOOOL! Zadel je Marijo Močič!
12'
  V gneči pred koprskimi vrati je do žoge prišel Močič in jo iz neposredne bližine z močnim strelom poslal za hrbet Suhonjiča.
18'
  Močič je prvi gostujoči strelec, ki je dosegel zadetek na novi Bonifiki.
18'
19'
  Po prostem strelu Kariča, je z glavo žogo pred vrata preusmeril Brulc, Osterc pa jo je zanesljivo podaljšal v mrežo.
22'
  GOOOL! Zadel je Sebastjan Gobec!
24'
  Gobec se je odločil za nenaden strel z okrog 25 metrov in žogo poslal v levi spodnji kot domačih vrat.
25'
  GOOOL! Zadel je Klemen Medved!
26'
  Gobec je sprožil s prostega strela, Suhonjič je žogo kratko odbil, toda le do Medveda, ki ga je z neposredne bližine zanesljivo premagal.
27'
  Ante Tomič je dobil rumeni karton.
28'
  Tomič je nepravilno zaustavil Mujakoviča.
29'
  Amel Mujakovič je dobil rumeni karton.
29'
  Mujakovič je na sredini igrišča podrl Kariča.
30'
  Izjemna akcija Celjanov: Čadikovski je prodrl po levi strani, podal pred gol, kjer je žogo v padcu zadel Brezič, a je bil le za malenkost premalo natančen.
31'
  Amir Karič je dobil rumeni karton.
31'
  Dragan Čadikovski je dobil rumeni karton.
32'
  Ivica Guberac je dobil rumeni karton.
32'
  Serija rumenih kartonov: Karič zaradi ugovarjanja, ostali zaradi prekrškov.
35'
  Klemen Medved je dobil rumeni karton.
37'
  Po prostem strelu, ki ga je izvedel Karič, je Mujčinovič žogo odbil v kot.
45'
  Dve minuti sodniškega dodatka.
45+2'
45+2'
  Izjemna serija zadetkov, toda tudi izjemna vrnitev Celjanov, ki so že zaostajali z 0:3, a ob polčasu zaostajao le še za gol.
45+2'
  OKrog 1400 gledalcev je torej lahko zadovoljnih s 1. polčasom. saj so videli nadpovprečno število zadetkov. Koprčani so že po osmih minutah vodili s 3:0.
45'
46'
  Menjava: iz igre Gorazd Zajc, v igro Bekim Kapič.
51'
  Dve kratki prekinitvi zaradi poškodb. V celjskem taboru tudi menjava.
52'
  Menjava: iz igre Marijo Močič, v igro Rok Štraus.
56'
  Zelo umirjen uvod v drugi polčas, povsem drugače kot na začetku tekme, ko je bil praktično vsak napad gol.
60'
  Po kotu je z glavo streljal Kapič, a je žogo poslal preko gola.
62'
63'
  Jelenič je prodrl po desni strani, ostro podal pred gol, kjer je Osterc prehitel celjske branilce in žogo iz neposredne bližine s silovitim strelom zabil v gol.
67'
  GOOOL! Zadel je Enej Jelenič!
67'
  Jelenič je sam prodrl proti kazenskemu prostoru in z okrog 13 - tih metrov s strelom po tleh premagal Mujčinoviča.
71'
  Prekršek nad Brulcem in najstrožja kazen za Koper. Prekršek je naredil Klun.
72'
  Simon Klun je dobil rumeni karton.
72'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Simon Klun je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
73'
Gol (11m)
  GOOOL! Milan Osterc je zadel enajstmetrovko! Osterc je žogo poslal v levi spodnji kot celjskih vrat.