8. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  10.09.2011 ob 19.00

Rudar

1 : 0

HIT Gorica

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Arhar Primož (1. pomoč), Stančin Marko (2. pomoč) , Vinčić Slavko (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz Velenja.
0'
  Po reprezentančnem odmoru se torej nadaljuje prvenstvo. Štadion ob jezeru bo prizorišče 8. kroga Prve lige med domačim Rudarjem in Gorico.
0'
  Gorica je v zadnjem času v izjemni formi, kajti nanizali so kar 4 zaporedne zmage, kar jim je prineslo odlično 3. mesto na prvenstveni lestvici. Rudar je brez zmage na zadnjih 3-eh tekmah. V zadnjih 2-eh krogih pa so 2X remizirali.
0'
  Danes Rudar potrebuje zmago, saj bi to pomenilo precej lažje nadaljevanje pred kar tremi zaporednimi gostovanji.
0'
  Rudar je trenutno na 6. mestu z 8-mi točkami. Srečanje z Gorico bodo zaradi poškodbe izpustili Boštjan Jelečevič, Denis Klinar, Dejan Purišič in Branimir Djokić. Pri gostih zaradi poškodbe manjka le Buzeti.
0'
  Menim, da nas tokrat čaka zelo zanimiv obračun.
0'
0'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojnič. Dobil ga je Miha Mevlja.
1'
  Goričani imajo prosti strel z nevarne razdalje. Nejc Mevlja je nastreljal živi zid domačih.
2'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Tolimir. Dobil ga je Matija Širok.
5'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rotman. Dobil ga je Dejan Žigon.
5'
  HIT Gorica ima udarec iz kota.
6'
  V lepi priložnosti se je znašel Galešič, a so domači vendarle uspeli žogo spraviti v kot.
6'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Žigon. Dobil ga je Elvis Bratanovič.
7'
  Zaenkrat zelo čvrst začetek obeh ekip in posledično brez strelov.
8'
  Goričani pa so tisti, ki so za odtenek nevarnejši.
9'
  Ob podaji Galešiča je Vicente prišel do ugodne situacije, a je vratar Savič stekel iz gola in preprečil strel.
10'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Rošer. Dobil ga je Nejc Mevlja.
12'
  Rudar ima udarec iz kota.
13'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Jeseničnik. Dobil ga je Goran Galešič.
15'
  Znova je Vicente pobegnil Jeseničniku in znova je Savič reševal uspešno.
17'
  Goričani so precej nevarnejši, a še vedno nismo videli niti enega strela na tekmi.
17'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Dobil ga je Luka Majcen.
18'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Uroš Rošer.
19'
  Rošer direktno iz prostega strela v roke vratarju Gorice.
19'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damjan Trifkovič.
19'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Vito Plut.
20'
  Po hudi napaki Stojniča se je sam pred Savičem znašel Plut, a je tudi tokrat domači vratar odnesel celo kožo.
20'
  Luka Majcen v prepovedanem položaju.
21'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Jogan. Dobil ga je Amel Mujakovič.
21'
  Elvis Bratanovič v prepovedanem položaju.
22'
  Elvis Bratanovič je dobil rumeni karton.
22'
  Bratanovič je po dosojenem prepovedanem položaju nadaljeval z akcijo in si prislužil rumeni karton.
25'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Luka Majcen.
25'
  Po podaji Rošerja je zaključil Majcen, toda brez težav za vratarja Simčiča.
27'
  Domači so povsem vzpostavili ravnovesje na igrišču.
28'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Dobil ga je Aris Zarifovič.
30'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Dobil ga je Alen Jogan.
31'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Jogan. Dobil ga je Luka Majcen.
32'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nikola Tolimir.
32'
  Odličen strel z razdalje Tolimirja, a se je izkazal Simčič.
32'
33'
  Streljal je Vito Plut, a mimo vrat.
34'
  Na drugi strani izjemna priložnost za Pluta, ki je po preigravanju prišel do strela, vratar Savič je bil že premagan, žoga pa je zletela mimo leve vratnice.
35'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Galešič.
38'
38'
  Streljal je Goran Galešič, a mimo vrat.
39'
  Galešič je iz prostega strela meril nenatančno.
39'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Amel Mujakovič.
39'
  Mujakovič je poskušal iz roba kazenskega prostora in še enkrat več na pravem mestu Vasja Simčič.
41'
  Rajko Rotman je dobil rumeni karton.
43'
43'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojnič. Dobil ga je Aris Zarifovič.
44'
44'
  Jeseničnik je žogo izbil v kot.
44'
45+1'
  Po predložku Žigona iz kota je do strela z glavo prišel Plut, žoga pa je šla ob levi vrastnici Rudarjevega gola.
45+1'
45'
45'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Elvis Bratanovič. Dobil ga je Dejan Žigon.
48'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Žigon. Dobil ga je Uroš Rošer.
48'
50'
53'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Tolimir. Dobil ga je William Franklin Vicente.
53'
  Nekoliko mirnejši začetek 2. polčasa.
56'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Mevlja. Dobil ga je Amel Mujakovič.
56'
  Še brez priložnosti v nadaljevanju.
58'
  Galešič in Kovačevič sta zapretila, ampak na koncu brez zaključnega strela.
62'
  Menjava: iz igre Uroš Rošer, v igro Luka Žinko.
63'
  Streljal je Rajko Rotman, a mimo vrat.
64'
  Menjava: iz igre Dejan Žigon, v igro Sandi Arčon.
64'
65'
  Sicer dva poskusa domačih, a povsem nenevarna.
65'
  Streljal je Aleš Jeseničnik, a mimo vrat.
66'
  Po podaji Trifkoviča je Jeseničnik streljal visoko preko gola Gorice.
66'
  Menjava: iz igre Amel Mujakovič, v igro Leon Črnčič.
66'
  Streljal je Damjan Trifkovič, a mimo vrat.
66'
67'
  Trifkovič je prišel do strela, a je bila obramba Gorice na mestu.
67'
  Streljal je Elvis Bratanovič, a mimo vrat.
67'
  Po predložku Trifkoviča iz kota je Bratanovič zgrešil z glavo.
71'
71'
  To so trenutki, ki pripadajo domači ekipi.
71'
73'
74'
  Menjava: iz igre Luka Majcen, v igro Matej Podlogar.
76'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Sandi Arčon. Dobil ga je Matej Podlogar.
78'
  Menjava: iz igre Vito Plut, v igro Kris Jogan.
81'
82'
  Lepa kombinacija domačih. Po podaji Podlogarja je Bratanovič za las streljal mimo gola.
82'
82'
  William Franklin Vicente je dobil rumeni karton.
83'
  Zaradi ugovarjanja sodniku.
84'
  Menjava: iz igre Miha Mevlja, v igro Danjel Rakušček.
85'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil William Franklin Vicente. Dobil ga je Petar Stojnič.
85'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Podlogar. Dobil ga je Kris Jogan.
86'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Dobil ga je Alen Jogan.
86'
  Leon Črnčič je dobil rumeni karton.
89'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Žinko. Dobil ga je Nebojša Kovačevič.
90'
  GOOOL! Zadel je Matej Podlogar!
90+2'
  Po lepi in natančni podaji novinca Črnčiča je Podlogar spustil žogo pod prečko vratarju Simčiču.
90+2'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matej Podlogar.
90+2'
90+2'
  Prav ob koncu tekme je Rudar prišel do zelo pomembne zmage z evrogolom Podlogarja in na ta način zaustavil niz 4-ih zaporednih zmag Gorice. To je tretja zmaga Knapov v letošnjem prvenstvu in 3-ji poraz Gorice.