14. krog |  Lendava, Športni park |  15.10.2011 ob 18.00

Nafta

0 : 2

Celje

Sodniki: Žganec Mitja (glavni sodnik), Podobnik Mitja (1. pomoč), Pavlič Franci (2. pomoč) , Tošeski Boris (4. sodnik)
1 Rdeči kartoni 1

0'
  Spoštovane ljubiteljice in ljubitelji nogometa, lepo pozdravljeni. V Lendavi se bo po reprezentančnem premoru z drugo tekmo 14. kroga med Nafto in CM Celjem nadaljevalo prvenstvo 1.SNL.
0'
  V času reprezentančnega premora je Nafta v prijateljski tekmi gostila Slaven Belupo in doživela minimalni poraz 1:0. Nogometaši CM Celja so prav tako gostili hrvaškega prvoligaša Zagreb in se razšli z neodločenim rezultatom 0:0.
0'
  Nafta in CM Celje sta se v preteklosti pomerila devetindvajsetkrat. Lendavčani so slavili desetkrat, Celjani osemkrat, enajstkrat pa sta si moštvi razdelili točke. Na svojem igrišču Nafta proti današnjem nasprotniku še ni zabeležila poraza. Štirinajst dosedanjih srečanj se je šestkrat končalo z zmago Nafte, na osmih srečanjih pa ni bilo zmagovalca.
0'
  Neodločeno je bilo tudi na prvi tekmi v Celju, kjer je bil rezultat 1:1.
0'
  Zaradi poškodb, bolezni in kartonov pri Celju ne bodo nastopili Pavlovič, Kapič, Gaber, Šmitran, Močič in Deželak. Domači strateg Preradovič ne more računati na poškodovanega vratarja Ajleca, medtem ko bosta rahlo poškodovana Levačič in Vraneševič tekmo začela na klopi za rezervne igralce.
0'
  Igralci obeh ekip so že na lendavski zelenici, kjer se intenzivno ogrevajo.
0'
  Dodajmo še zanimivost, da bo Celjane s klopi vodil trener vratarjev Mladen Dabanovič, saj sta tako trener Damjan Romih kot njegov pomočnik Oskar Drobne kaznovana.
0'
  V 14. in 15. krogu Prve lige bodo nogometaši sodelovali v akciji Rožnati oktober – svetovni mesec boja proti raku dojk. Nogometaši želijo z aktivnim sodelovanjem v projektu »IZBERI ROŽNATO PRIHODNOST. ZA ŽIVLJENJE GRE!«, slovenski javnosti in navijačem na stadionih, pokazati, kako pomemben je zdrav način življenja in dobro poznavanje svojega telesa.
0'
  S sredine igrišča bodo začeli igralci Nafte.
0'
1'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Serge Akakpo. Dobil ga je Joao Gabrijel Da Silva.
1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Arpad Vaš.
1'
  CM Celje ima udarec iz kota.
3'
  Roland Polareczki v prepovedanem položaju.
4'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Popovič. Dobil ga je Joao Gabrijel Da Silva.
4'
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sebastjan Gobec.
11'
11'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Roland Polareczki.
12'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Roman Bezjak. Dobil ga je Aleksander Jerebic.
14'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Medved. Dobil ga je David Tomažič Šeruga.
16'
  Nafta ima udarec iz kota.
18'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Radulovič. Dobil ga je Joao Gabrijel Da Silva.
18'
18'
22'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Marijan. Dobil ga je Patrik Raduha.
23'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Arpad Vaš. Dobil ga je Miroslav Radulovič.
24'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Patrik Raduha. Dobil ga je Saša Bakarič.
26'
  Damir Marijan v prepovedanem položaju.
26'
  V prvi polovici prvega polčasa smo spremljali dokaj nezanimivo tekmo. Moštvi igrata zelo disciplinirano, zato ni pravih priložnosti za zadetek.
27'
  Streljal je Sebastjan Gobec, a mimo vrat.
28'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Roland Polareczki. Dobil ga je Sebastjan Gobec.
28'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Roman Bezjak.
28'
29'
  Bezjak je odlično sprožil s 15-ih metrov z leve strani.
29'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Patrik Raduha. Dobil ga je Damir Marijan.
30'
30'
  Boštjan Zelko v prepovedanem položaju.
31'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Boštjan Zelko.
33'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Radulovič. Dobil ga je Roland Polareczki.
33'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Arpad Vaš.
34'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Dobil ga je Aleksander Jerebic.
34'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Dobil ga je Boštjan Zelko.
35'
  Streljal je Boštjan Zelko, a mimo vrat.
36'
  Po odlični podaji Matjašeca je na drugi vratnici presenečen Zelko s treh metrov streljal mimo desne vratnice vratarja Mujčinoviča.
41'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Gobec. Dobil ga je Roland Polareczki.
42'
  Sebastjan Gobec je dobil rumeni karton.
42'
  Streljal je Arpad Vaš, a mimo vrat.
43'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Joao Gabrijel Da Silva. Dobil ga je Klemen Medved.
44'
  Stjepan Caban je dobil rumeni karton.
45'
  Še minuta sodnikovega dodatka.
45+1'
45+1'
  V mrzli Lendavi so mreže v prvem polčasu mirovale. Blizu 700 gledalcev je videlo povprečno nogometno predstavo, v kateri so bili domači nogometaši boljši nasprotnik in so imeli tudi lepše priložnosti, a bo na zadetke potrebno počakati do drugega polčasa.
45'
45'
  Menjava: iz igre Damir Marijan, v igro Iztok Močivnik.
45'
  Menjava: iz igre Miha Korošec, v igro Adrian Kocsis.
45'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Patrik Raduha. Dobil ga je Miroslav Radulovič.
46'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Dobil ga je David Tomažič Šeruga.
47'
  GOOOL! Zadel je Iztok Močivnik!
48'
  Bojan Matjašec je dobil rumeni karton.
49'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Dobil ga je Patrik Raduha.
50'
  Celjani so povedli po tem ko je Medved lepo prodrl po levi strani, njegovo podajo pred gol pa je v mrežo preusmeril Močivnik.
50'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Bojan Matjašec.
51'
  Menjava: iz igre Patrik Raduha, v igro Duško Vraneševič.
53'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivan Firer.
53'
54'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Serge Akakpo, ki je z glavo meril v daljši vratarjev kot, žogo pa je pred golovo črto odbil Caban.
55'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Adrian Kocsis. Dobil ga je Miroslav Radulovič.
55'
Rdeči karton
  Adrian Kocsis dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča, zaradi grobega prekrška.
58'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Caban. Dobil ga je Marko Krajcer.
58'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Stjepan Caban je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
59'
  Joao Gabrijel Da Silva je dobil rumeni karton.
60'
  Neljubi dogodki ob dosojeni enajstmetrovki. Domači so burno reagirali in glavni sodnik Mitja Žganec ima polne roke dela z umirjanjem strasti.
60'
Gol (11m)
  GOOOL! Denis Popovič je zadel enajstmetrovko!
62'
  V prvih 15-ih minutah nadaljevanja so gostje prišli do ogromne prednosti, saj vodijo z 2:0 in imajo kar dva igralca več.
62'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil David Tomažič Šeruga. Dobil ga je Denis Popovič.
63'
  David Tomažič Šeruga je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
64'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Boštjan Zelko. Dobil ga je Marko Krajcer.
64'
  Nafta igra le z osmimi igralci..
66'
  Domači navijači ogorčeni nad sodniškimi odločitvami zahtevajo od igralcev Nafte da zapustijo igrišče, ozračje na stadionu je napeto!
67'
  Iztok Močivnik v prepovedanem položaju.
68'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Duško Vraneševič. Dobil ga je Ivan Firer.
69'
  Menjava: iz igre Roman Bezjak, v igro Tadej Kotnik.
69'
  Menjava: iz igre Boštjan Zelko, v igro Dejan Sreš.
71'
72'
  Dvajset minut pred koncem je srečanje praktično odločeno, saj domači igrajo le s sedmimi igralci v polju. Glavni sodnik Mitja Žganec pa bo imel velike probleme, da tekmo sploh pripelje do konca.
73'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Dobil ga je Arpad Vaš.
73'
  Marko Krajcer dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
74'
Zgrešena 11m
  Ni gola! Arpad Vaš je zgrešil enajstmetrovko!
75'
  Gledalci so se ob tej sodniški odločitvi, da pokaže na enajstmetrovko sarkastično nasmehnili, saj je bila to še ena v nizu napak glavnega sodnika.
75'
75'
76'
  Menjava: iz igre Ivan Firer, v igro Tomaž Avguštin.
77'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Kotnik. Dobil ga je Bojan Matjašec.
78'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Gobec. Dobil ga je Joao Gabrijel Da Silva.
78'
79'
  Joao Gabrijel Da Silva v prepovedanem položaju.
80'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Duško Vraneševič.
81'
  Nafta ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Medved. Dobil ga je Joao Gabrijel Da Silva.
82'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Duško Vraneševič. Dobil ga je Iztok Močivnik.
82'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Bojan Matjašec. Dobil ga je Klemen Medved.
83'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Popovič.
86'
  Pet minut pred koncem srečanja spremljamo nenavadno igro 9:7 igralcev v polju, zato so Celjani več pri žogi, Nafta pa poskuša s samostojnimi akcijami priti do zadetka.
87'
89'
  V zadnjih minutah so se strasti nekoliko umirile in igralci obeh ekip komaj čakajo na zaključni žvižg glavnega sodnika Žganca.
90'
  CM Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Sreš. Dobil ga je Sebastjan Gobec.
90'
  Dejan Sreš je dobil rumeni karton.
90+1'
  Še tri minute sodnikovega dodatka.
90+3'
  Spet sporna situacija, a piščalka je tokrat ostala nema.
90+3'
90+3'
  Žal smo v Lendavi namesto nogometnih užitkov doživeli komedijo zmešnjav. Tekma nikakor ni bila reklama za slovenski nogomet. Tako je pač vedno, ko v ospredje silijo tisti, ki bi sicer morali biti v ozadju. Odgovornim v sodniški organizaciji dela ne bo zmanjkalo.