15. krog |  Nova Gorica, Športni park |  22.10.2011 ob 20.05  | Prenos: TV Slovenija 2

HIT Gorica

0 : 3

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Kmetec Radenko (1. pomoč), Povšnar Dejan (2. pomoč) , Ponis Roberto (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 3

0'
  Lepo pozdravljeni iz Nove Gorice.
0'
  Danes bomo spremljali tekmo 15. kroga med domačo Hit Gorico in gosti iz Domžal.
0'
  Danes bo trenutno drugouvrščena Gorica poizkušala nadaljevati niz treh zaporednih zmag. Na drugi strani bodo Domžalčani poizkušali presenetiti Gorico in domov odnesti točko, ali pa celo vse tri.
0'
  Ekipi sta se pomerili že v 6. krogu, takrat so Goričani v Domžalah uprizorili res lepo predstavo v Domžalah so zmagali s 0:3, za Goričane so bili uspešni: Aris Zarifovič, Vito Plut in Goran Galešič.
0'
  Gorica ima kot smo že omenili tri zaporedne zmage (nazadnje so izgubili proti Muri 05 1:0), v dvanajstem krogu so premagali Olimpijo z 2:1, potem so v trinajstem krogu zmagali v Celju z 1:2, v soboto pa so doma premagali še Koper s 4:1: strelci za Gorico so bili: Sandi Arčon, Aris Zarifovič, Goran Galešič in Danjel Rakušček.
0'
  Med tednom so Goričani odigrali četrtfinalno tekmo pokala Hervis v Velenju so izgubili z 2:1 za Goričane je v izdihljajih tekme zadel Dino Martinović.
0'
  Na drugi strani Domžalčani po dveh zaporednih porazih iščejo danes novo zmago in ponoven preboj na vrh Domžale trenutno zasedajo slabo sedmo mesto.
0'
  V nedeljo so Domžale doma pred polnimi tribunami ob 90-letnici kluba izgubili z Mariborm z rezultatom 1:4 za Domžalčane je zadel Mario Lucas Horvat.
0'
  Domžale bi se morda z današnjo zmago zavihtele na četrto mesto in bi imeli 21 točk. Na drugi strani pa bi se Gorica s popolnim izkupičkom torej zmago, zavihtela pod sam vrh ali morda celo na vrh lestvice, kjer bi imela enako točk kot Maribor.
0'
  Trener Gorice Miran Srebrnič danes ne bo mogel računati na kaznovanega Nejca Mevljo, ki je prejel rdeči karton na pokalni tekmi proti Rudarju, zaradi štirih rumenih kartonov bo moral počivati Vicente, ter na poškodovanega Roka Buzetija.
0'
  Trener Domžal Darko Birjukov pa ne bo mogel računati na poškodovane: Darka Topića, Roka Hanžiča, Ivana Knezovića, Alena Kavčiča, Jerneja Smukavca, Nika Cimpriča, Marka Drevenška, Slobodana Vuka in Matea Selaka. Po dolgotrajni odsotnosti sta trenerju Darku Birjukovu na voljo tudi Blaž Brezovački in Darko Zec, po odsluženi kazni štirih rumenih kartonov pa se vrača tudi kapetan Dalibor Teinović.
0'
  Zanimivo, da se je ta črna serija Domžalčanov začela ravno proti Gorici, takrat so prvič v tej sezoni izgubili (do šestega kroga so Domžalčani zbrali enajst točk in dobili le en zadetek) od šestega kroga naprej so Domžale zbrale le dve zmagi in skupno sedem točk, zmagi proti Nafti in Triglavu, ter remi proti Muri 05.
0'
  Največ zaslug za uspeh Hita Gorice imata Goran Galešič (s petimi zadetki drugi najboljši strelec Gorice in najboljši podajalec pri Novogoričanih), in Vito Plut (z sedmimi zadetki najboljši strelec Gorice in drugi najboljši strelec 1 lige).
0'
  Obe ekipi že prihajata na travnato zelenico.
0'
  Domača Gorica bo začela v modri športni opremi, Domžale pa v rumeni opremi.
0'
0'
  Prvi so s sredine igrišča krenili gostje iz Domžal.
1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dejan Žigon.
2'
  Žigon je lepo preigral obrambnega nogometaša Domžal, ustrelil vendar je Vidmar brez težav žogo ukrotil.
3'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Dobil ga je Damir Pekič.
4'
  Apatič je poslal podajo proti Pekiču, ki je žogo takoj izgubil.
4'
  Pekič bo danes poizkušal zabiti stoti prvoligaški zadetek.
5'
  Galešič je ponovno pretiraval s preigravanjem in na koncu izgubil žogo.
6'
  Damir Pekič v prepovedanem položaju.
6'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Vito Plut. Dobil ga je Blaž Brezovački.
7'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Korun. Dobil ga je Goran Galešič.
7'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič.
7'
  Galešič je igral z roko, pravilna odločitev Damirja Skomine.
8'
9'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Elsner. Dobil ga je Goran Galešič.
10'
  Prosti strel za Gorico je izvedel Galešič, vendar je v živem zidu zadel Teinoviča.
10'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Dobil ga je Tadej Apatič.
11'
  Blaž Brezovački v prepovedanem položaju.
12'
  Lepo kombinirajo Domžalčani na sredini igrišča.
12'
  Amer Krcič v prepovedanem položaju.
12'
  Domžale ima udarec iz kota.
13'
  Mevlja je žogo izbil v kot.
14'
  Horvat je poslal predložek, vendar so Goričani ponovno odlično posredovali v obrambi.
15'
  Po prvih petnajstih minutah igre Domžalčani delujejo nekoliko bolje.
15'
  HIT Gorica ima udarec iz kota.
15'
  Menjava: iz igre Darko Zec, v igro Miroslav Grbič.
16'
  Še ena težava več za Birjukova poškodoval se je sedaj še Darko Zec.
17'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Jogan. Dobil ga je Luka Elsner.
17'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Žigon. Dobil ga je Dalibor Teinovič.
19'
  Galešič je lepo podal do Žigona, ki pa je izgubil žogo.
20'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Žigon.
20'
  Žigon je igral z roko in prosti strel za Domžale.
21'
  Simčič žogo izbija.
22'
  Streljal je Uroš Korun, a mimo vrat.
23'
  Strel s kakih 30-ih metrov je zgrešil svoj cilj.
24'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Goran Galešič.
24'
25'
  Prodor Galešiča in močan strel Galešiča s težavo je žogo v kot izbil Vidmar.
25'
  Domžalčani izbijajo po podaji iz kota Gorana Galešiča.
26'
  Na tleh je obležal Vito Plut.
27'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Pekič. Dobil ga je Aris Zarifovič.
28'
  Ponovno je Galešič preveč preigraval in skorajda izgubil žogo do katere je sedaj prišel Žigon.
29'
  Streljal je Goran Galešič, a mimo vrat.
30'
  Galešič je poizkušal s podajo vendar se je zdelo kot da je streljal, žoga je zletela tik mimo leve vratnice.
31'
  Hiter protinapad Gorice, Galešič je ponovno žogo predolgo držal in nato slabo podal.
31'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Nebojša Kovačevič. Dobil ga je Tadej Apatič.
32'
  Streljal je Tadej Apatič, a mimo vrat.
33'
  Lepa podaja Pekiča do Apatiča, ki je zatresel mrežo vendar zunanji del.
33'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Grbič. Dobil ga je Sandi Arčon.
33'
  Miroslav Grbič je dobil rumeni karton.
34'
  Grd prekršek Grbiča nad Arčonom in zaslužen rumeni karton.
34'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Jogan. Dobil ga je Nejc Vidmar.
35'
  Prekršek Jogana nad Vidmarjem žoga je sicer končala v golu vendar je sodnik prej zapiskal.
37'
  Nekoliko boljša je tudi posest žoge Domžalčanov.
39'
  Simčič je žogo poslal v out in Gorice rešil kota Domžal.
39'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dejan Žigon. Dobil ga je Tadej Apatič.
40'
  Izbijajo domači v out.
40'
40'
  Kovačevič je žogo poslal v kot.
41'
  Ne najbolj natančna podaja Horvata, v kazenski prostor Gorice.
41'
  Streljal je Vito Plut, a mimo vrat.
42'
  Hiter protinapad Gorice Plut je streljal in zadel zunanji del mreže.
42'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Zatkovič. Dobil ga je Nebojša Kovačevič.
43'
  GOOOL! Zadel je Damir Pekič!
44'
  Podaja Apitiča v kazenski prostor Gorice, kjer je bil Pekič najvišji, njegov strel z glavo je zadel vratnico nato se je žogo skotalila prek črte, kljub temu jo je Simčič še izbil, vendar je po nekaj sekundah stranski sodnik signaliziral glavnemu da je Pekič premagal Simčiča. Pekič je dosegel svoj 100 prvoligaški zadetek.
45'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Apatič. Dobil ga je Alen Jogan.
45'
  Slabo izveden prosti strel Galešiča nov kot za Gorico.
45'
45'
  Slab predložek pred vrata Domžal, iz kota.
45'
  Ena minuta sodniškega dodatka.
45+1'
  Vito Plut je dobil rumeni karton.
45+1'
45+1'
  Plut je zaradi ugovarjanja ob zadetku prejel rumeni karton.
45+1'
  Domžale so svojo premoč kronale z zadetkom, po počasnem posnetku je bilo vidno da je žoga prečkala golovo črto.
45+1'
  Gorica je kljub nekaj lepim kombinacijam ni uspela zatresti mreže Domžal.
45+1'
  Gorica bo v drugem polčasu prva krenila s sredine igrišča.
45'
45'
  Brez menjav na obeh straneh med polčasom.
45'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Grbič. Dobil ga je Vito Plut.
46'
46'
  Teinovič je prestregel žogo vendar je predolgo čakal s podajo do Pekiča.
49'
49'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Dobil ga je Lucas Mario Horvat.
49'
50'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Apatič. Dobil ga je Goran Galešič.
55'
  Menjava: iz igre Dejan Žigon, v igro Kris Jogan.
56'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Dobil ga je Miroslav Grbič.
58'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Grbič. Dobil ga je Goran Galešič.
58'
59'
  Galešič ima obetaven prosti strel z okrog 25 metrov.
59'
60'
  Močan strel Galešiča, a ne dovolj natančen.
62'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Pekič. Dobil ga je Kris Jogan.
65'
  Menjava: iz igre Sandi Arčon, v igro Dino Martinovič.
67'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Korun. Dobil ga je Miha Mevlja.
67'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Blaž Brezovački. Dobil ga je Goran Galešič.
69'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Mevlja. Dobil ga je Mitja Zatkovič.
70'
71'
  Trčila sta Plut in gostujoči vratar Vidmar. Tekma je prekinjena.
71'
  Vidmar je že na nogah, tekma se nadaljuje.
72'
  Streljal je Kris Jogan, a mimo vrat.
74'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Mevlja. Dobil ga je Lucas Mario Horvat.
75'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mitja Zatkovič.
75'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Dobil ga je Uroš Korun.
76'
76'
  Uroš Korun je dobil rumeni karton.
76'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Vito Plut.
77'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Korun. Dobil ga je Nebojša Kovačevič.
77'
  Amer Krcič je dobil rumeni karton.
78'
  Miha Mevlja je dobil rumeni karton.
79'
  Pred prekrški in opomini najprej močan strel Zatkoviča in obramba Simčiča, nato na drugi strani volej Pluta in obramba Vidmarja.
80'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Kris Jogan. Dobil ga je Tadej Apatič.
81'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Zatkovič. Dobil ga je Matija Širok.
82'
  Menjava: iz igre Miha Mevlja, v igro Amedej Vetrih.
83'
  GOOOL! Zadel je Lucas Mario Horvat!
84'
  Horvat je ukradel žogo Gregoriču in zanesljivo zadel v mrežo nemočnega Simčiča.
84'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Dobil ga je Mitja Zatkovič.
85'
  Streljal je Alen Jogan, a mimo vrat.
86'
  HIT Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Grbič. Dobil ga je Matija Širok.
88'
  Menjava: iz igre Amer Krcič, v igro Dejan Gerič.
89'
  Domžalčani so na pragu "maščevanja" za poraz v 6. krogu, ko je bilo v Domžalah 0:3.