9. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  15.09.2012 ob 19.00

Rudar

2 : 2

Gorica

Sodniki: Mertik Bojan (glavni sodnik), Tompa Marjan (1. pomoč), Kepe Štefan (2. pomoč) , Jug Matej (4. sodnik)
Delegat: Kamenšek Jožef
Št. gledalcev: 500

Brez zmagovalca v Velenju

Nogometaši velenjskega Rudarja in Gorice so se v 9. krogu 1. slovenske nogometne lige razšli z neodločenim izidom 2:2 (1:1).

Rudar : Gorica 2:2 (1:1)

Strelci: 1:0 Podlogar (9.), 1:1 Vetrih (22.), 1:2 Žigon (79.), 2:2 Bratanović (80.).

Rudar: Rozman, Bubalović, Jeseničnik, Firer (od 62. Bizjak), Črnčič, Rotman (od 72. Rošer), Berko, Podlogar, Bratanović, Dedić (od 59. Jahić), Radujko.

Gorica: Simčič, Celcer, Vetrih, Širok, K. Jogan, Žigon, Praprotnik (od 79. Kadrija), M. Mevlja, Gregorič, Dornik (od 63. Bremec), A. Jogan.

Rumeni kartoni: Jeseničnik, Rotman, Bubalović; Celcer, M. Mevlja.
Rdeč karton: /.

Velenjski nogometaši so še zadnjič igrali pod vodstvom Andreja Gorška. Tega bo že na naslednji tekmi zamenjal Aleš Čeh, ki je z vodstvom kluba sklenil sodelovanje do konca sezone. Danes je svoje bodoče varovance spremljal še s tribune in ti po slabem začetku in petih točkah z osmih tekem kljub pomoči nove okrepitve Daliborja Radujka niso prišli do druge zmage v prvenstvu. Čeprav so povedli, so se na koncu morali tretjič v sezoni zadovoljiti s točko in ostajajo na predzadnjem mestu. Goričani so sedmi z 11 točkami.

Velenjčani so povedli v deveti minuti, ko je Elvis Bratanović stekel v protinapad, na desni strani našel Mateja Podlogarja, ki je nato z nizkim strelom ugnal Vasjo Simčiča. Novogoričani so izenačili v 22. minuti, ko je Uroš Celcer podal pred Rudarjev gol, kjer je do strela z glavo prišel Amedej Vetrih in matiral Matjaža Rozmana. Primorci so bili sicer več pri žogi, vendar jim konkretnejših akcij ni uspelo sestaviti, medtem ko so domači poskušali predvsem s streli od daleč, a so bili ti bolj ali manj nenevarni. V 40. minuti bi lahko domači povedli, ko je bil po kotu na drugi vratnici povsem sam Radujko, toda zgrešil je žogo.

V drugem polčasu so znova prvi zagrozili domači, dvakrat je sprožil Podlogar, enkrat pa Aleš Jeseničnik, a prave nevarnosti za goriška vrata ni bilo, tako kot tudi ne za velenjska po poskusu Dejana Žigona v 57. in 69. minuti. V naslednjih trenutkih je ritem igre nekoliko padel, a v 66. minuti so domači znova poskrbeli za malce razburjenja, Jeseničnik je namreč s prostega strela zatresel prečko.

V 79. minuti pa se je razpoloženi Žigon že sedmič v sezoni vpisal med strelce, tokrat je sprožil z roba kazenskega prostora in zadel levi zgornji kot vrat vratarja Rozmana. A Novogoričani so se veselili le minuto, saj je Bratanović takoj zatem po podaji z leve strani iz bližine izid znova poravnal, kar je bil kljub še nekaterim poskusom, predvsem Žigona in Celcerja na goriški ter Christiana Bubalovića na velenjski strani, tudi končni izid.