15. krog |  Kidričevo, športni park NK Aluminij |  21.11.2012 ob 14.00

Aluminij

0 : 2

Mura

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Friš Tadej (1. pomoč), Klančnik Tomaž (2. pomoč) , Pavlović Želimirko (4. sodnik)
2 Rumeni kartoni 0

0'
  Ljubitelji nogometa, prisrčen pozdrav iz Kidričevega! V kraju na Dravskem polju bosta domači Aluminij in Mura iz Murske Sobote odigrala preloženo tekmo petnajstega kroga.
0'
  Prejšnji, redno odigrani krog, je vendarle prinesel nekaj boljše volje v oba kluba. Mura je visoko odpravila Rudarja in prekinila niz treh porazov. Kidričani so po vrsti v prvenstvu izgubili še tekmo več, v nedeljo pa so bili zadovoljni z neodločenim izidom proti Kopru.
0'
  Zadnjeuvrščena Mura, ki se je zelo dobro znašla v evropskih nastopih, v prvenstvu zaostaja za pričakovanji. Ocene, da je nižje od resnične vrednosti ekipe, se zdijo realne. Sobočani bodo v Kidričevem lovili priključek z drugimi moštvi.
0'
  Serija slabših izidov je pahnila Aluminij v spodnji del razpredelnice. Z današnjo zmago bi se znova zelo približali petemu mestu.
0'
  Proti Aluminiju je Mura doživela enega izmed dvanajstih prvenstvenih porazov. Avgusta je bil rezultat v Fazaneriji 1:3. Zadetka sta takrat dosegla tudi najboljša strelca svojih ekip.
0'
  Kurež (Aluminij) je že pri številki devet in si deli prvo mesto na lestvici najučinkovitejših nogometašev, Eterović pa jih je skupaj z Boharjem za Muro za zdaj zabil šest.
0'
  Domači trener Bojan Flis je v primerjavi zadnjo tekmo precej spremenil postavo. Na golu bo kapetan Murko, pred njim pa Petek, Rešek M., Kožar, Režonja, Kurež, Drevenšek, Kašnik, Bešić, Bingo in Pečovnik.
0'
  Po vseh pripetljajih na soboški klopi ostaja Oliver Bogatinov. Proti Aluminiju se je odločil za naslednjo začetno enajsterico: Šafer, Janža, Travner, Cipot, kapetan Maruško, Aborah, Buzeti, Bohar, Kramar, Jelić in Eterović.
0'
  Glede na izhodišče verjamemo, da bo tekma popestrila mračno jesensko popoldne.
0'
  Nogometaši se bodo v športnem parku v Kidričevem soočili z razmočenim in zelo mehkim igriščem.
0'
1'
  Streljal je Nejc Pečovnik, a mimo vrat.
1'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Režonja. Utrpel ga je Stanley Opoku Aborah.
2'
  Damjan Bohar v prepovedanem položaju.
3'
  Kratka prekinitev zaradi lažje poškodbe Murinega igralca Janže.
4'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Rešek. Utrpel ga je Rok Buzeti.
6'
  Znova zelo skromen obisk v Kidričevem. Če zaokrožimo navzgor, se je na tribunah morda zbralo okrog dvesto ljudi.
7'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Režonja. Utrpel ga je Mate Eterovič.
8'
  Mura ima udarec iz kota.
11'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rok Buzeti. Njegov udarec z roba kazenskega prostora je odbil Murko, tudi Bohar v nadaljevanju ni premagal vratarja Aluminija.
15'
  V uvodnih minutah tekme v Kidričevem nekoliko več poskušajo črno beli iz Murske Sobote.
17'
  Robert Kurež v prepovedanem položaju.
18'
  Aluminij ima udarec iz kota.
19'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damjan Bohar. Velika priložnost za Muro! Bohar je odvzel žogo Kožarju, se bliskovito po levi strani prebil pred Murka, vendar slabo zaključil samostojno akcijo. Na njegovo podajo je med tem čakal Jelić.
21'
  Streljal je Marko Drevenšek, a mimo vrat.
22'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dragan Jelič.
23'
  Jelić je s približno dvanajstih metrov neoviran zadel prečnik. Še ena izvrstna priložnost za goste!
24'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nejc Pečovnik.
24'
26'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Kurež. Utrpel ga je Jure Travner.
27'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Petek. Utrpel ga je Denis Kramar.
27'
  Timotej Petek je dobil rumeni karton.
28'
  Nogometašem Mure je lahko žal, da v Kidričevem še niso dosegli zadetka. Priložnosti so imeli dovolj. Na prvo izrazitejšo Aluminija še čakamo.
30'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Gregor Režonja.
30'
30'
  Streljal je Klemen Bingo, a mimo vrat.
33'
33'
  Bohar je dosegel zadetek z glavo po izjemni akciji in podaji Jelića, vendar ga je sodnik Balažič razveljavil. Stranski sodnik Klančnik je namreč pokazal nedovoljen položaj, kar so gostje pospremili s glasnimi protesti.
34'
35'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Tomaž Kožar. Odlična priložnost tudi za rdeče bele. Šafer je bil zmagovalec soočenja s Kožarjem.
35'
38'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Kramar. Utrpel ga je Tomaž Murko.
38'
  Zelo zanimiv prvi polčas med Aluminijem in Muro!
39'
  Streljal je Robert Kurež, a mimo vrat. Po napačni podaji Kramarja je Kurež že obšel vratarja Šaferja, a z leve strani zgrešil gol.
42'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Kramar. Utrpel ga je Mitja Rešek.
42'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mate Eterovič.
44'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Jelič. Utrpel ga je Klemen Bingo.
45'
  GOOOL! Zadel je Mate Eterovič!
45'
  Vendarle zadetek za Muro! Prodrl je Jelić in našel Buzetija, ki je prispeval globinsko podajo za Eterovića. Hrvaški napadalec v črno belem dresu je v kazenskem prostoru natančno zadel desni zgornji kot Aluminijevih vrat.
45+1'
45+1'
  Glede na igro in priložnosti, zasluženo vodstvo Mure v razburljivem prvem polčasu.
45'
45'
  Menjava: iz igre Gregor Režonja, v igro Denis Rešek.
45'
  Menjava: iz igre Adnan Bešič, v igro Jurica Jeleč.
45'
46'
  Nejc Pečovnik v prepovedanem položaju.
47'
  Trener Aluminija Flis je nezadovoljstvo nad videnim v prvem polčasu izrazil z dvema menjavama.
48'
  GOOOL! Zadel je Dragan Jelič!
50'
  Kakšen protinapad Mure! Igralci Aluminija so izgubili žogo na svoji polovici, nato pa sta bili dovolj dve podaji, da se je Jelić znašel sam pred Murkom in ga zanesljivo premagal.
50'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Kramar. Utrpel ga je Timotej Petek.
51'
  Streljal je Mitja Rešek, a mimo vrat.
52'
  Menjava: iz igre Nejc Pečovnik, v igro Semir Spahič.
54'
  Streljal je Rok Buzeti, a mimo vrat.
54'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Timotej Petek. Utrpel ga je Stanley Opoku Aborah.
55'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Tomaž Kožar. Utrpel ga je Matic Maruško.
57'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Bingo. Utrpel ga je Rok Buzeti.
58'
  Klemen Bingo je dobil rumeni karton.
59'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Jelič. Utrpel ga je Denis Rešek.
61'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damjan Bohar. Obramba Murka.
62'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Jelič. Utrpel ga je Timotej Petek.
63'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Maruško. Utrpel ga je Marko Drevenšek.
63'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Semir Spahič. Utrpel ga je Matic Maruško.
64'
65'
65'
  V Kidričevem ta čas prevladujejo prekrški. Malo je povezane igre.
65'
66'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Fabijan Cipot. Utrpel ga je Klemen Bingo.
66'
67'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Kurež. Najboljši strelec Aluminija je bil v skoku višji od Travnerja, z odlično obrambo pa se je izkazal mladi, šele osemnajstletni Šafer.
70'
  Menjava: iz igre Rok Buzeti, v igro Mario Sačer.
72'
  Gostje zanesljivo ohranjajo občutno vodstvo in so zelo blizu trem osvojenim točkam v Kidričevem.
73'
74'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Kurež. Utrpel ga je Stanley Opoku Aborah.
78'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič. Utrpel ga je Mitja Rešek.
78'
  Menjava: iz igre Mate Eterovič, v igro Leon Horvat.
80'
81'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Horvat. Utrpel ga je Klemen Bingo.
82'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Mitja Rešek. Utrpel ga je Denis Kramar.
83'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jurica Jeleč. Vratar Šafer je spustil žogo, nato pa jo je za stransko črto poslal Janža.
84'
85'
  Pritisk igralcev Aluminija.
85'
  Menjava: iz igre Dragan Jelič, v igro Nusmir Fajič.
86'
  Streljal je Nusmir Fajič, a mimo vrat.
88'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Bingo. Utrpel ga je Nusmir Fajič.
90'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mario Sačer. Do udarca je prišel po odlični akciji Aboraha. Izvrstno je posredoval Murko.
90'
90+1'
  Streljal je Damjan Bohar, a mimo vrat.
90+2'
90+2'
  Sodnik Balažič je tekmo podaljšal za dve minuti. Vse kaže, da je Mura ujela zmagovalni ritem. Kidričani prvenstveno zmago čakajo že šest tekem. Lep pozdrav do prihodnjič.