19. krog |  Murska Sobota, Fazanerija |  18.11.2012 ob 14.00

Mura

4 : 0

Rudar

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Kogej Milan (1. pomoč), Rojko Gregor (2. pomoč) , Vinčić Slavko (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz Murske Sobote, kjer nas čaka obračun 19. kroga 1. SNL med Muro 05 in Rudarjem.
0'
  Postava domačih: Šafer, Majer, Travner, Cipot, Janža, Buzeti, Aborah, Maruško, Bohar, Eterovič, Jelič.
0'
  Postava gostov: Rozman, Jeseničnik, Jahič, Berko, Stakić, Rotman, Radujko, Bratanovič, Firer, Podlogar.
0'
  Domače moštvo v tekočem prvenstvu nikakor ne najde poti iz krize. V dosedanjih 17 tih tekmah so zbrali vsega 11 točk in so prepričljivo na samem repu razpredelnice. V zadnjih šestih srečanjih so osvojili zgolj točko. Zadnjo zmago so črno beli zabeležili v 11 tem krogu, ko je na Fazaneriji padla Gorica.
0'
  Boljše volje so v Velenju, saj je Rudar v 16 ih odigranih tekmah zbral 19 točk in je bil pred tem krogom na solidnem šestem mestu. K dobremu vzdušju sta gotovo veliko pripomogli zadnji zmagi, spoh prva gostujoča je bila dosežena v Novi Gorici.
0'
  Po porazu z Domžalami je domači strateg Oliver Bogatinov podal odstopna izjavo, ki pa je upravni odbor ni sprejel in tako Bogatinov še naprej ostaja na vroči domači klopi.
0'
  V tekočem prvenstvu sta se ekipi pomerili dvakrat; na Fazaneriji je bilo 1:1, v Velenju pa je z 2:1 zmagal Rudar.
0'
  Pri domačih manjka kaznovani Kramar, pri gostih ne bo poškodovanega Dedića.
0'
  Po nekaj slabih predstavah v domači ekipi ni prvega vratarja Drakoviča, katerega bo zamenjal debitant na prvoligaški sceni Jaka Šafer. Gre za obetavnega vratarja mladinskega moštva.
0'
  Medtem ko poteka ogrevanje akterjev današnjega srečanja, se je na tribunah za enkrat zbrala le peščica obiskovalcev. Dobrega obiska danes zagotovo ne gre pričakovati.
0'
  Pred začetkom tekme bo še minuta molka za dr. Branka Elsnerja.
0'
1'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Jelič. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
2'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Stanley Opoku Aborah. Utrpel ga je Rajko Rotman.
4'
  Streljal je Denis Klinar, a mimo vrat.
5'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Buzeti. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
10'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Klinar. Utrpel ga je Matic Maruško.
11'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič. Utrpel ga je Dragoslav Stakič.
12'
  Streljal je Damjan Bohar, a mimo vrat.
13'
  Prva priložnost domačih. Akcijo Buzeti Bohar je zaključil slednji s strelom prek vrat.
13'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Stanley Opoku Aborah.
15'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damjan Bohar.
16'
  Tudi druga priložnost Damjana Boharja je ostala neizkoriščena. Tokrat je nastreljal obrambnega igralca.
18'
18'
  Mura ima udarec iz kota.
18'
  GOOOL! Zadel je Mate Eterovič! Odlična samostojna akcija Roka Buzetija zato Eterovič ni imel težkega dela.
20'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Elvis Bratanovič.
21'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Buzeti. Utrpel ga je Senad Jahič.
23'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Majer. Utrpel ga je Denis Klinar.
24'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Travner. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
24'
  V prvi polovici srečanja je Mura boljši nasprotnik.
26'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Mate Eterovič. Utrpel ga je Aleš Jeseničnik.
27'
  Streljal je Mate Eterovič, a mimo vrat.
28'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dragan Jelič.
29'
  Dobra igra je prebudila tudi domače navijače.
30'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Rok Buzeti.
31'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Elvis Bratanovič. Utrpel ga je Stanley Opoku Aborah.
32'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Jelič. Utrpel ga je Elvis Bratanovič.
33'
34'
  Muraši danes igrajo zelo dobro. Priložnosti si sledijo ena za drugo.
35'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Berko.
35'
  Enajstmetrovka zaradi roke Berka v kazenskem prostoru!
35'
  Sebastjan Berko je dobil rumeni karton.
35'
  Eterovič se pripravlja...
36'
Gol (11m)
  GOOOL! Mate Eterovič je zadel enajstmetrovko!
40'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Travner. Utrpel ga je Elvis Bratanovič.
42'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Sebastjan Berko. Utrpel ga je Rok Buzeti.
43'
44'
45'
  Minuta sodnikovega dodatka.
45'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Klinar. Utrpel ga je Aleš Majer.
45+1'
45+1'
  Končno. Domači so bili razigrani in morda odigrali najboljši polčas v tej sezoni ter si posledično priigrali prednost dveh zadetkov. Igra domačih je prebudila tudi maloštevilno občinstvo. Gostje v prvem polčasu niso pokazali vsega kar znajo.
45+1'
  Menjava: iz igre Aleš Majer, v igro Leon Horvat.
45+1'
  Menjava: iz igre Matej Podlogar, v igro Leon Črnčič.
45+1'
  Menjava: iz igre Ivan Firer, v igro Branislav Čonka.
45'
48'
49'
  Bohar je na desni strani lepo preigral enega obrambnih igralcev in idealno zaposlil Jeliča, ki je preveč okleval.
50'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Stanley Opoku Aborah.
52'
  Gostujočemu trenerju Čehu se je obrestovala dvojna menjava, saj je v drugem polčasu Rudar nevarnejši.
52'
54'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Jelič. Utrpel ga je Leon Črnčič.
57'
58'
  GOOOL! Zadel je Jure Travner!
60'
  Udarec s kota je izvajal Jelič, njegovo podajo na drugo vratnico je preusmeril Cipot, Travner pa je z glavo zadel prazno mrežo.
60'
  GOOOL! Zadel je Damjan Bohar!
61'
  Izjemna akcija domačih, ki jo je rutinirano izkoristil danes odlični Bohar!
63'
65'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko.
66'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža.
66'
  Prekršek je utrpel Branislav Čonka .
66'
  Rudar ima udarec iz kota.
69'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Horvat. Utrpel ga je Aleš Jeseničnik.
69'
  Polovica drugega polčasa je za nami. Rudar ne pride do prave priložnosti.
72'
  Elvis Bratanovič v prepovedanem položaju.
74'
  Menjava: iz igre Elvis Bratanovič, v igro Uroš Rošer.
74'
  Menjava: iz igre Mate Eterovič, v igro Mario Sačer.
75'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rok Buzeti.
77'
  Smo pred samim zaključkom srečanja, ki ga Muraši povsem kontrolirajo.
78'
  Streljal je Dalibor Radujko, a mimo vrat.
79'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Erik Janža. Utrpel ga je Branislav Čonka.
79'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dragoslav Stakič.
80'
  Menjava: iz igre Rok Buzeti, v igro Arpad Vaš.
84'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Utrpel ga je Matic Maruško.
85'
  Streljal je Arpad Vaš, a mimo vrat.
85'
  Vaš je s 16 metrov za malo zgrešil nasprotnikova vrata.
85'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Damjan Bohar.
86'
87'
  Stoodstotna priložnost, za las mimo gola.
87'
  Streljal je Leon Črnčič, a mimo vrat.
89'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Travner. Utrpel ga je Branislav Čonka.
89'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Aleš Jeseničnik.
90'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Klinar. Utrpel ga je Jure Travner.
90'
  Dve minuti sodnikovega dodatka.
90+2'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rotman. Utrpel ga je Stanley Opoku Aborah.