26. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  30.03.2013 ob 20.00  | Prenos: TV Slovenija 2

Olimpija

2 : 2

Sodniki: Goričan Vojko (glavni sodnik), Ploj Boris (1. pomoč), Klančnik Tomaž (2. pomoč) , Žnidaršič Andrej (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 2

0'
  Pozdravljeni iz ljubljanskih Stožic.
0'
  V Ljubljani zaenkrat močno dežuje, zelenica pa je močno razmočena.
0'
  Sodniki so ravnokar prišli na igrišče, da bodo preverili stanje na stožiški zelenici.
0'
  Žoga se ne odbija, saj je igrišče preveč prepojeno z vodo.
0'
  Glavno vprašanje je ali bo tekma sploh odigrana.
0'
  Odločitev je padla: TEKMA BO!
0'
  Igralci Kopra so ravnokar prišli na igrišče in začeli z ogrevanjem.
0'
  Zdaj na igrišče prihajajo še Ljubljančani.
0'
  KOPER: 21-Nenezič; 5-Blažič, 7-Guberac, 9-Brečevič, 17-Bradaschia, 20-Črnigoj, 24 - Mavrič, 25-Bagarič, 27-Hadžič, 33-Čovilo, 49-Pučko
0'
  OLIMPIJA: 1-Šeliga; 5-Jovič, 6-Zarifovič, 8-Trifkovič, 10-Šporar, 17-Fink, 18-Nikezič, 19-Ivelja, 20-Delamea, 21-Omladič, 25-Lovrečič
0'
  Odkar se je Olimpija uvrstila v prvo ligo, sta ekipi odigrali 14 medsebojnih srečanj. 4 tekme so dobili Ljubljančani, 9-krat so zmagali Koprčani, le enkrat pa se je tekma končala brez zmagovalca.
0'
  Če Olimpija v tem času v Kopru ni zmagala niti enkrat, pa v Ljubljani v tem obdobju nikoli ni bilo neodločeno. Štirikrat so zmagali zeleni, treh zmag pa so se veselili rumeni.
0'
  Zadnji medsebojni obračun na Stožicah so ob Razdrhovem debiju dobili zmaji, ki so kanarčke premagali s kar 4:1. Strelci za domače so bili dvakrat Jovič, Nikezič in Šporar, za goste je častni gol dosegel Popovič.
0'
  Koprčani so brez zmage na zadnjih šestih tekmah. V spomladanskem delu prvenstva sploh še niso zmagali, njihova zadnja zmaga pa ima datum 10.11.2012, ko so v celjski Areni Petrol premagali Celje z 0:1. Na naslednjih šestih tekmah so nanizali pet remijev (Aluminij, Triglav, Domžale, Rudar, Gorica) in en poraz (Maribor).
0'
  Na drugi strani Olimpija v zadnjih petih tekmah ni doživela niti enega poraza. Trikrat je zmagala (Rudar, Mura, Celje) in dvakrat remizirala (Gorica, Maribor).
0'
  Olimpija je trenutno na drugem mestu, Koprčani pa so četrti in za tretjimi Domžalami (tretje mesto še vodi v kvalifikacije za Ligo Evropa) zaostajajo šest točk. Olimpija za vodilnim Mariborom z eno odigrano tekmo manj zaostaja 12 točk.
0'
  Vse je pripravljeno za zadnjo tekmo 26. kroga. Zaradi praznika Velike noči, so vse tekme na sporedu danes. Odpadle tekme 25. kroga bodo na sporedu v sredo.
0'
  Igralci obeh ekip so že v garderobah. Za obe ekipi bo to zelo pomembna tekma. Poleg tega, da gre za derbi kroga, obe ekipi točke potrebujeta v boju za prvo mesto (Olimpija) ozrioma v boju za tretje mesto, ki vodi v Evropo (Koper).
0'
  Nobena od dosedanjih štirinajstih prevenstvenih tekem Olimpije in Kopra se še ni končala brez zadetkov. Največ zadetkov med tema dvema nasprotnikoma so gledalci videli prav v letošnji sezoni, ko je Olimpija s 4:1 slavila v Stožicah.
0'
  Nogometaši Olimpije so se priključili dobrodelni akciji Velikonočna sreča 2013, s katero bodo pomagali skupini Črnuška gmajna, v kateri živijo mladi z neurejenimi družinskimi razmerami. V sklopu akcije bodo barvali pirhe v Mladinskem hotelu Celica na Metelkovi in jih razdeljevali na glavni ljubljanski tržnici. V primeru prostovoljnega prispevka za skupino Črnuška gmajna ste tokrat prejeli brezplačno vstopnico za današnjo tekmo s Koprom.
0'
  Tako Olimpija kot Koper sta v letošnji sezoni menjali trenerja. Neuspešna Bračuna in Šiljaka sta zamenjala Vanoli in Razdrh.
0'
  Igralci obeh ekip so že na terenu.
0'
  Žreb kapetanov je odločil, da bodo prvi s sredine igrišča začeli domači.
0'
1'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Davor Bagarič. Utrpel ga je Nik Omladič.
2'
  Streljal je Ivica Guberac, a mimo vrat.
3'
  Prvi strel na tekmi je sprožil kapetan gostov Guberac, toda ustrelil preko gola. Ob razmočenem igrišču, kjer žoga potuje s težavo, bo pomembno čim večkrat streljati proti nasprotnim vratom.
3'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Daniel Bradaschia. Utrpel ga je Anej Lovrečič.
4'
  Fink je podal lepo žogo v kazenski prostor, kjer pa so jo gostje brez težav izbili.
5'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Čovilo. Utrpel ga je Nik Omladič.
5'
  Miroslav Čovilo je dobil rumeni karton.
5'
  Zaenkrat spremljamo trdo in zanimivo tekmo z ogromno borbe.
5'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Andraž Šporar.
7'
  Olimpija je prevzela pobudo in vseskozi napada.
7'
  Streljal je Damjan Trifkovič, a mimo vrat.
8'
  Streljal je Ivan Brečevič, a mimo vrat.
8'
  Izjemno glasni so ljubljanski Green Dragonsi, ki spominjajo na svoje najboljše čase.
9'
  Še ena podaja proti koprskim vratom za Šporarja, toda gostje so brez težav razrešili situacijo.
9'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Utrpel ga je Ivica Guberac.
10'
  Prosti strel za Koper s 35-ih metrov.
10'
  Pripravljena sta Blažič in Guberac...
10'
  Streljal je Miha Blažič, a mimo vrat.
11'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Pučko. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
11'
12'
  Lepa akcija Nikeziča, Trifkoviča in Šporarja, ki pa je iz težkega položaja slabo ustrelil.
12'
12'
  Prosti strel za Olimpijo nekoliko z desne strani. Oddaljenost od vrat je približno 25 metrov.
13'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nik Omladič.
15'
  Nova akcija Ljubljančanov in blokiran strel Omladiča.
16'
  Nikezič podaja v kazenski prostor, toda Hadžič izbija žogo.
16'
  Streljal je Nik Omladič, a mimo vrat.
17'
  Streljal je Nikola Nikezič, a mimo vrat.
19'
  Andraž Šporar v prepovedanem položaju.
20'
20'
  Igra se je povsem razživela, Ljubljančani pa so tisti, ki narekujejo ritem.
23'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Blažič. Utrpel ga je Nikola Nikezič.
24'
  Prosti strel za Olimpijo. Pripravlja se Lovrečič...
24'
  ...Hadžič odbija v kot.
24'
  Olimpija ima udarec iz kota.
24'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nikola Nikezič.
25'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matic Fink.
26'
  Pri Olimpiji je rahlo poškodovan Šporar. Obeta se prva menjava.
26'
  Za vstop v igro se pripravlja Baskera.
27'
  Menjava: iz igre Andraž Šporar, v igro Rok Baskera.
27'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Čovilo. Utrpel ga je Nikola Nikezič.
28'
  Čovilo vseskozi igra na meji drugega rumenega kartona.
29'
  Podaja v kazenski prostor za Nikeziča, toda do žoge prihaja vratar Nenezič.
29'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Domen Črnigoj. Utrpel ga je Đorđe Ivelja.
30'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Domen Črnigoj. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
31'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Anej Lovrečič. Utrpel ga je Domen Črnigoj.
32'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Anej Lovrečič.
33'
  Odličen strel Lovrečiča od daleč in ogromno težav Neneziča, ki je s skrajnimi močmi zaustavil žogo.
33'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Mavrič Rožič. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
34'
  Mavrič je izgubil žogo na robu kazenskega prostora, Nikezič je prodrl, Blažič pa je napravil prekršek za 11-metrovko.
34'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Blažič. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
34'
  Miha Blažič je dobil rumeni karton.
34'
Zgrešena 11m
  Ni gola! Boban Jovič je zgrešil enajstmetrovko!
35'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Aris Zarifovič. Utrpel ga je Ivan Brečevič.
37'
  Streljal je Domen Črnigoj, a mimo vrat.
39'
  Koprski trener Vanoli vse bolj izgublja živce, kljub temu, da so njegovi varovanci vzpostavili ravnotežje na igrišču.
40'
40'
  Nikola Nikezič v prepovedanem položaju.
41'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rok Baskera.
42'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac. Utrpel ga je Boban Jovič.
42'
42'
  Rok Baskera v prepovedanem položaju.
43'
44'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Boban Jovič.
44'
45'
Podaljšek
  Ena minuta sodnikovega podaljška.
45+1'
45+1'
  Olimpija je bila v prvem polčasu veliko boljši tekmec, a svojih številnih priložnosti Ljubljančani niso izkoristili. Zapravili so tudi strel z enajstih metrov.
45'
46'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Daniel Bradaschia.
47'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ivica Guberac. Utrpel ga je Đorđe Ivelja.
48'
  Protinapad Olimpije, na pravem mestu je bil Mavrič.
49'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Domen Črnigoj. Utrpel ga je Nik Omladič.
50'
  Visoka podaja v kazenski prostor za Brečeviča, toda Šeliga lovi žogo.
51'
52'
  Jovič je streljal, Nenezič je žogo odbil na kratko, nato pa sumljiva situacija v kazenskem prostoru Kopra, po kateri je gostujoči vratar prišel do žoge.
54'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Utrpel ga je Ivica Guberac.
55'
  Pučko je padel v Olimpijinem kazenskem prostoru, toda ni prekrška.
56'
  Streljal je Rok Baskera, a mimo vrat.
58'
  Green Dragonsi so naredili dimno zaveso.
59'
  V drugem polčasu je tempo nekoliko padel.
59'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja. Utrpel ga je Daniel Bradaschia.
61'
  Jovič je podal v kazenski prostor Kopra, kjer je imel Nenezič spet ogromno dela, a je na koncu uspel ukrotiti žogo.
62'
  GOOOL! Zadel je Nik Omladič!
64'
  Protinapad Olimpije. Baskera je nase navlekel dva Koprčana, nato podal na desno, kjer si je Omladič zaustavil žogo, nato pa tik ob vratnici žogo poslal v gol za vodstvo Olimpije.
64'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivan Brečevič.
64'
  GOOOL! Zadel je Ivica Guberac!
65'
65'
66'
  Menjava: iz igre Daniel Bradaschia, v igro Luka Majcen.
67'
67'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Đorđe Ivelja. Utrpel ga je Luka Majcen.
68'
  GOOOL! Zadel je Matic Fink!
70'
  Super akcija Ljubljančanov. Spet je podal Baskera, Fink pa je po izjemnem prodoru premagal vratarja Neneziča.
70'
  Podaja za Brečeviča, v zadnjem trenutku je do nje prišel vratar Šeliga.
72'
  Strel Omladiča je blokiral Črnigoj, nato krenil v protinapad, a mu je na koncu žoga ušla v avt.
72'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Matej Pučko.
72'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Ivica Guberac.
74'
  Streljal je Anej Lovrečič, a mimo vrat.
76'
77'
  Lepa podaja Guberca, strel Brečeviča pa je le za las zgrešil ljubljanska vrata.
78'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Brečevič. Utrpel ga je Antonio Delamea Mlinar.
78'
  Menjava: iz igre Anej Lovrečič, v igro Dejan Gerič.
79'
  Menjava: iz igre Davor Bagarič, v igro Jean-Philippe Mendy.
80'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Ivica Guberac.
80'
  Matic Fink je dobil rumeni karton.
80'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Majcen. Utrpel ga je Antonio Delamea Mlinar.
81'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Utrpel ga je Luka Majcen.
82'
  Prosti strel za Koper. Podaja Guberac...
82'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivica Guberac.
83'
  Nova akcija domačih. Podajo Joviča je Blažič izbil v kot.
83'
83'
  Omladič podaja...
84'
84'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Luka Majcen.
84'
  Luka Koper ima udarec iz kota.
84'
  GOOOL! Zadel je Jean-Philippe Mendy!
85'
  Streljal je Dejan Gerič in zadel prečko.
86'
  Streljal je Matej Pučko, a mimo vrat.
87'
  Pučko je bil povsem sam pred Šeligo, toda streljal preko vrat.
87'
  Hud pritisk Kopra.
87'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Hadžič. Utrpel ga je Nikola Nikezič.
87'
  Menjava: iz igre Matej Pučko, v igro Urban Žibert.
89'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Urban Žibert.
89'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Nikezič. Utrpel ga je Damir Hadžič.
90'
Podaljšek
  3 minute sodniškega podaljška.
90'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Damir Hadžič. Utrpel ga je Rok Baskera.
90'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Urban Žibert. Utrpel ga je Đorđe Ivelja.
90+1'
90+1'
  Napad Kopra ni uspel, Olimpija gre v napad.
90+2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Urban Žibert. Utrpel ga je Matic Fink.