32. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  11.05.2013 ob 17.45

Rudar

1 : 4

Luka Koper

Sodniki: Drečnik Davor (glavni sodnik), Mikača Goran (1. pomoč), Kovačič Andraž (2. pomoč) , Janžekovič Borut (4. sodnik)
5 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz Velenja.
0'
  Tekma 32. kroga državnega prvenstva med Rudarjem in Koprom se bo začela s približno polurno zamudo.
0'
  Nogometaši iz slovenske obale so zaradi gneče v prometu zamudili s prihodom v Velenje.
0'
  Današnja tekma je za zamudnike Koprčane zelo pomembna, kajti borijo se za evropsko vstopnico. Trenutno se po dobrih rezultatih v zadnjem obdobju nahajajo na 3. mestu, a imajo le točko prednosti pred Domžalami.
0'
  Rudar je zasidran na 6. mestu in bo danes gostom želel prekrižati načrte.
0'
  Imamo obe postavi.
0'
  Postava Rudar: Pašagić, Bubalović, Stjepanović, Firer, Rotman, Berko, Jahić, Kašnik, Bratanović, Radujko in Eterović.
0'
  Postava Koper: Nenezić, Blažič, Guberac, Galešić, Mendy, Črnigoj, Mavrič, Bagarić, Hadžić, Čovilo ter Pučko.
0'
  V tem trenutku je znan točen termin začetka tekme. Srečanje med Rudarjem in Koprom se bo pričelo ob 17.45.
0'
  Knapi so prekinili serijo treh zaporednih porazov proti Aluminiju, kjer so se frustracij po 286. minutah dolgem strelskem postu znebili s petimi žogami v mreži nasprotnika. Rudar si je na ta način praktično že zagotovil vsaj deveto mesto na prvenstveni lestvici, z morebitno zmago nad Koprom pa bi bili lahko razrešeni tudi že vsi dvomi o obstanku.
0'
  Trener Jernej Javornik je pred domačo tekmo s Koprom razumljivo nekoliko boljše volje, saj bo imel po dolgem času na voljo skoraj popolno zasedbo. Po prestani kazni se v moštvo vračajo Leon Črnčič, Ivan Firer, Senad Jahić in Denis Klinar, medtem ko bosta zaradi poškodb odsotna le še Aleš Jeseničnik in Matjaž Rozman, ki pa je vse bližje povratku na zelenice.
0'
  Rudarju ni uspelo premagati Kopra kar na zadnjih desetih tekmah v Prvi ligi Telekom Slovenije. Zadnjič so se Velenjčani proti Primorcem veselili treh točk avgusta 2010, ko so na Stadionu ob jezeru slavili z 2:1.
0'
  V letošnji sezoni se je edina tekma v Velenju končala brez zadetkov. Na Bonifiki pa je Koper enkrat zmagal (1:0), zadnji dvoboj na obali pa se je končal z remijem 2:2.
0'
  Koper je v zadnjem obdobju v odlični formi, v kar priča trinajst točk na zadnjih petih prvenstvenih tekmah.
0'
  Strateg obalnega prvoligaša bo imel v primerjavi z zadnjo prvenstveno tekmo še močnejšo zasedbo, saj sta kazen odslužila Miroslav Čovilo in Bojan Đukić, običajno standardna člana začetene enajsterice.
0'
2'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Galešič. Utrpel ga je Rajko Rotman.
4'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Jean-Philippe Mendy. Utrpel ga je David Kašnik.
5'
  Matej Pučko v prepovedanem položaju.
7'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Utrpel ga je Domen Črnigoj.
7'
  GOOOL! Zadel je Miroslav Čovilo!
10'
  Po prvem strelu na tekmi so gostje prišli do vodstva. Predložek iz prostega strela je poslal Galešič, v kazenskem prostoru pa je Čovilo z glavo premagal vratarja Pašagića.
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Christian Bubalovič.
10'
  Streljal je Sebastjan Berko, a mimo vrat.
12'
  Takoj lepa priložnost za izenačenje domačih. Po podaji Firerja je Bubalović poskušal z glavo, a je bil vratar Nenezić na pravem mestu, potem pa je odbito žogo Berko poslal čez koprski gol.
12'
  Luka Koper ima udarec iz kota.
13'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Domen Črnigoj. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
13'
  Rudar ima udarec iz kota.
15'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rajko Rotman.
16'
  Po predložku Eterovića s kota je Firer spretno spremenil smer žogi, a se je izkazal vratar Nenezić.
16'
  GOOOL! Zadel je Jean-Philippe Mendy!
18'
  Strel Mendyja s kakšnih 30-ih metrov, vratar Pašagić je žogo že prijel, potem pa mu je spolzela v mrežo. Velika napaka domačega vratarja.
20'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Stjepanovič. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
21'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Miroslav Čovilo. Utrpel ga je Elvis Bratanovič.
22'
  Elvis Bratanovič v prepovedanem položaju.
24'
Avtogol
  GOOOL! Sebastjan Berko je zatresel lastno mrežo!
27'
  Še ena velika napaka Rudarja. Najprej je bil nezanesljiv vratar Pašagić, ki je podal do Kašnika, kateremu je Pučko ukradel žogo, prišel do strela, žoga pa se je odbila od Berka ter končala v velenjski mreži.
28'
  Streljal je Ivan Firer, a mimo vrat.
31'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivica Guberac.
35'
36'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Domen Črnigoj.
36'
37'
  Firer je lepo našel Bratanovića, ki je premagal vratarja Nenezića, a je bil v nedovoljenem položaju.
39'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rotman. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
40'
  Streljal je Rajko Rotman, a mimo vrat.
41'
  Rotman je prišel do zelo ugodnega strela v gostujočem kazenskem prostoru, a je žogo poslal visoko čez gol.
41'
41'
  Miroslav Čovilo je dobil rumeni karton.
42'
44'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Christian Bubalovič. Utrpel ga je Jean-Philippe Mendy.
44'
  Christian Bubalovič je dobil rumeni karton.
45+1'
  GOOOL! Zadel je Ivica Guberac!
45+3'
  Še en bizaren gol Kopra. Guberac je izvajal prosti strel s kakšnih 40-ih metrov, vratar Pašagić je žogo zlahka prijel, potem pa z njo stopil nazaj čez golovo črto in Koprčani so prišli do povišanja izida.
45+3'
45+3'
45+3'
  Videli smo zelo čuden prvi polčas. Koprčani visoko vodijo, toda Rudar si je tri gole zakuhal kar sam.
45'
45'
  Menjava: iz igre Christian Bubalovič, v igro Leon Črnčič.
47'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mate Eterovič.
47'
  Dober strel Eterovića in ponovno se je izkazal vratar Nenezić.
49'
  Rudar je hitro znižal. Po podaji Rotmana je z glavo zadel Firer.
49'
  GOOOL! Zadel je Ivan Firer!
50'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rotman. Utrpel ga je Goran Galešič.
52'
  Menjava: iz igre Goran Galešič, v igro Daniel Bradaschia.
53'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Domen Črnigoj.
55'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matej Pučko.
56'
  Lepa priložnost za hitrega Pučka, a je Kašnik z dobrim posredovanjem preprečil zadetek Kopra.
58'
60'
61'
  Nova priložnost za domače, ki v drugem delu delujejo precej bolje. Firer je lepo našel Etrerovića, a je njegov strel z glavo zaustavil razpoloženi vratar Nenezić.
61'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Ivica Guberac.
63'
  Menjava: iz igre Nemanja Stjepanovič, v igro Denis Klinar.
65'
69'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Utrpel ga je Davor Bagarič.
69'
  Dalibor Radujko je dobil rumeni karton.
70'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Mavrič Rožič. Utrpel ga je Denis Klinar.
76'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Elvis Bratanovič. Utrpel ga je Igor Nenezič.
77'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivan Firer.
78'
  Menjava: iz igre Elvis Bratanovič, v igro Matej Podlogar.
78'
79'
  Natančen predložek Črnčiča z leve v sredino, kjer je Firer z glavo zadel vratnico.
81'
83'
  Še ena lepa priložnost za domače. Po podaji Klinarja na drugo vratnico se je Eterović dobro znašel, toda Bradaschia je preprečil zadetek.
84'
86'
  Sebastjan Berko je dobil rumeni karton.
86'
  Menjava: iz igre Matej Pučko, v igro Urban Žibert.
87'
88'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Utrpel ga je Daniel Bradaschia.
88'
  David Kašnik je dobil rumeni karton.
89'
  Menjava: iz igre Jean-Philippe Mendy, v igro Mitja Lotrič.
90'
  Še tri minute dodatka v Velenju.
90'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rotman. Utrpel ga je Domen Črnigoj.
90'
  Rajko Rotman je dobil rumeni karton.
90+2'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Klinar. Utrpel ga je Daniel Bradaschia.