35. krog |  Kidričevo, Športni park NK Aluminij |  22.05.2013 ob 17.30

Aluminij

1 : 3

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Šinkovec Bojan (2. pomoč) , Habjanič Sašo (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 2

0'
  Prisrčno pozdravljeni, ljubitelji slovenskega prvoligaškega nogometa! Predzadnji prvenstveni krog že lahko postreže z odločitvijo, kakšen bo končni vrstni red povsem na repu razpredelnice.
0'
  Zadnjemu mestu želita ubežati Mura in Aluminij. Kidričani so v prejšnjem krogu zdrsnili na to nehvaležno pozicijo, danes pa se bodo proti Celju trudili za točke, ki bi jim izboljšale možnosti pred 36. krogom, ko bodo gostovali v Mariboru.
0'
  Popotnica ni najboljša, saj niso zmagali že na osmih tekmah zapored (šestih ligaških in dveh pokalnih). V vsej pomladi so sicer vpisali le eno zmago - doma proti Olimpiji.
0'
  V polfinalu pokalnega tekmovanja jih je izločil prav današnji tekmec. Finale v Kopru proti Mariboru prihodnjo sredo bo za Celjane vrhunec letošnje sezone. V prvenstvu pri njih ni dvomov, končali ga bodo na petem mestu.
0'
  Pri obeh ekipah se v zadnjem času poznajo posledice napornejšega ritma, ki mu slovenske ekipe brez obsežnega igralskega kadra težko sledijo. Zato ni dvoma, da bo želel trener Celja Miloš Rus v prihodnjih dneh moštvo ustrezno osvežiti.
0'
  Med tem, ko so igralci Aluminija precej uspešnejši na domačem igrišču, Celjani pogosteje zbirajo točke tudi na gostovanjih. Za njimi je sicer nekaj slabše obdobje, saj so v zadnjih štirih dvobojih osvojili le točko.
0'
  Spremljali bodo že šesti obračun Aluminija in Celja v letošnji sezoni. Čeprav sta se pokalna končala z neodločenima izidoma, so se po doseženem zadetku v gosteh v finale uvrstili Celjani. Slednji so bili uspešnejši tudi v treh prvenstvenih. Oba jesenska dvoboja so dobili z izidom 2:1, konec marca pa je bilo v Celju 0:0.
0'
  Trener Aluminija Edin Osmanović bo v štajerskem dvoboju zelo pogrešal kaznovanega vratarja Murka. Namesto njega bo na golu Lipovac, ob njem pa bodo tekmo začeli še Žagar - Knez, Topolovec, Kurež, Medved, M. Rešek, Hodžurda, Zajc, Spahić, Bloudek, Bingo.
0'
  Miloš Rus se je odločil za naslednjo začetno postavo: Kotnik, Korošec, Žitko, Krajcer, Vidmajer, Zajc, Tomažič Šeruga, Plesec, Srdić, Verbič, Bajić. Najbolj izkušen igralec Gobec je tokrat na klopi.
0'
  Glavni sodnik tekme v Kidričevem bo Roberto Ponis, Pomagala mu bosta Matej Žunič in Bojan Šinkovec. Vlogo četrtega sodnika bo opravljal Sašo Habjanič.
0'
  Prijetno sončno spomladansko popoldne v Kidričevem.
0'
  Nekaj minut pred tekmo spet izstopajo prazne tribune v Kidričevem. Zanimanje okolja za domače nastope Kidričanov je spomladi zares slabo.
0'
1'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Alexander Srdič. Utrpel ga je Sandro Bloudek.
2'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Aljaž Medved. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
3'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Semir Spahič. Utrpel ga je Alexander Srdič.
5'
  Tadej Žagar v prepovedanem položaju.
6'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Gorazd Zajc. Utrpel ga je Alexander Srdič.
8'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksandar Bajič. Utrpel ga je Denis Topolovec.
10'
  Uvodne minute tekme minevajo brez priložnosti. Še čakamo prvi strel proti golu.
10'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Semir Spahič. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
11'
  Marko Krajcer v prepovedanem položaju.
12'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Aljaž Medved.
13'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Gorazd Zajc. Kotnik brani brez večjih težav.
14'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Žagar. Utrpel ga je Benjamin Verbič.
14'
  Robert Kurež v prepovedanem položaju.
15'
  Enakovreden dvoboj v Kidričevem.
15'
  Streljal je Alexander Srdič, a mimo vrat. Poskusil je z roba kazenskega prostora in za las zgrešil.
18'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Sandro Bloudek.
19'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Tadej Žagar.
20'
  Streljal je Semir Spahič, a mimo vrat.
21'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksandar Bajič. Utrpel ga je Semir Spahič.
22'
  Gorazd Zajc v prepovedanem položaju.
23'
  Nogometašem ne moremo očitati bojevitosti, a obenem storijo preveč napak, da bi sestavili kakšno obetavno akcijo. Ugotovitev, ki velja za obe ekipi.
23'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Gorazd Zajc. Utrpel ga je Nejc Plesec.
24'
  Aleksandar Bajič v prepovedanem položaju.
27'
  Streljal je Gorazd Zajc, a mimo vrat. Nenevarno, prek gola.
29'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Aljaž Medved. Utrpel ga je Nejc Plesec.
32'
  Streljal je Alexander Srdič, a mimo vrat. Poskus z glavo je zletel malce ob desni vratnici.
34'
36'
  Celje ima udarec iz kota.
40'
  Streljal je Tadej Vidmajer, a mimo vrat.
41'
  Še naprej spremljamo odprt boj, vendar predvsem na sredini igrišča. Več so sicer poskušali Celjani, a seznam z resnimi priložnostmi ostaja prazen.
43'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Gorazd Zajc. Najlepša priložnost za Kidričane. Zajc se je znašel v ugodnem položaju, a streljal slabo. Kotnik je žogo brez težav ujel.
44'
  Streljal je Aleksandar Bajič, a mimo vrat. Izjemna priložnost za Celjane. Po hitrem protinapadu je Bajić streljal za las prek gola.
45'
45'
  Prvi polčas ni ponudil všečnega nogometa. Veliko je bilo netočnih podaj, priložnosti pa redke. Nobeno moštvo ni izrazito prevladovalo.
45'
47'
  Aluminij ima udarec iz kota.
47'
48'
  Streljal je Aleksandar Bajič, a mimo vrat.
50'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Emir Hodžurda. Utrpel ga je Alexander Srdič.
51'
  GOOOL! Zadel je Benjamin Verbič!
52'
  Ob podaji Plesca je žoga preletela obrambo Aluminija. Verbič se je znašel sam pred Lipovcem in ga zlahka premagal.
53'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nejc Plesec. Brez nevarnosti za Lipovca.
53'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Tadej Žagar. Kotnik odbija.
55'
  Menjava: iz igre Tadej Žagar, v igro Denis Rešek.
56'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Tadej Vidmajer. Utrpel ga je Denis Rešek.
56'
  Tadej Vidmajer je dobil rumeni karton.
57'
  GOOOL! Zadel je David Tomažič Šeruga!
58'
  Po hitrem protinapadu so Celjani povišali vodstvo. Tomažič Šeruga je prejel žogo približno na robu kazenskega prostora in dosegel zadetek za občutno prednost igralcev v rumeno modrih dresih.
60'
  Priložnost za Aluminij. Hodžurda je prodrl po levi strani, podaje v sredino pa ni izkoristil Denis Rešek. Njegov poskus je ustavila celjska obramba.
61'
  Menjava: iz igre Alexander Srdič, v igro Stefan Cebara.
62'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Semir Spahič. Utrpel ga je Nejc Plesec.
62'
  Semir Spahič je dobil rumeni karton.
62'
  Streljal je Robert Kurež, a mimo vrat.
64'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Gorazd Zajc. Slab poskus in brez težav za Kotnika.
68'
  Kidričani so se zbudili po dveh prejetih zadetkih. Trenutno prevladujejo na igrišču.
68'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Žitko. Utrpel ga je Robert Kurež.
68'
  Menjava: iz igre Mitja Rešek, v igro Nejc Pečovnik.
69'
70'
  Menjava: iz igre David Tomažič Šeruga, v igro Klemen Medved.
71'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Krajcer. Utrpel ga je Robert Kurež.
72'
  GOOOL! Zadel je Robert Kurež!
73'
  Pečovnik je s podajo našel Kureža, ki je zatresel mrežo z leve strani v kazenskem prostoru. Kidričanom se je hitro obrestovala pogumnejša igra.
75'
76'
  Streljal je Miha Zajc, a mimo vrat.
77'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Benjamin Verbič. Utrpel ga je Gorazd Zajc.
78'
  Streljal je Sandro Bloudek, a mimo vrat.
79'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Topolovec. Utrpel ga je Stefan Cebara.
79'
  Streljal je Benjamin Verbič, a mimo vrat. To je bila krasna akcija gostov. Kombinacija po prostem strelu bi skoraj poskrbela za povišanje vodstva, vendar se Verbič ni znašel pred Lipovcem.
85'
  Streljal je Nejc Pečovnik, a mimo vrat.
86'
  Celjani nadzirajo dogajanje na terenu. Aluminij brez priložnosti.
87'
  Celje ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Rešek. Utrpel ga je Nejc Plesec.
88'
  Menjava: iz igre Aleksandar Bajič, v igro Andraž Žurej.
88'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Medved. Utrpel ga je Denis Rešek.
89'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Kurež. Strel z glavo brani Kotnik.
90'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Žitko. Utrpel ga je Klemen Bingo.
90'
  Še tri dodatne minute upanja za Aluminij.
90+1'
  Aluminij ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Semir Spahič.
90+1'
  Miha Zajc je dobil rumeni karton.
90+2'
Avtogol
  GOOOL! Emir Hodžurda je zatresel lastno mrežo!
90+2'
  Klemen Medved je prispeval podajo v kazenski prostor, kjer jo je Hodžurda z glavo nerodno poslal v lastno mrežo.
90+2'
90+2'
  Zasluženo slavje Celjanov. Po novem porazu Aluminija in zmagi Mure v Kranju je jasno, da se Kidričani v zadnjem krogu ne morejo več izogniti desetemu mestu, kar pomeni neposreden izpad v drugo ligo. Lep pozdrav!