35. krog |  Kranj, Športni center Kranj |  22.05.2013 ob 17.30

Triglav

0 : 2

Mura

Sodniki: Balažič Dejan (glavni sodnik), Rojko Gregor (1. pomoč), Pavlič Franci (2. pomoč) , Obrenović Rade (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 3

0'
  Spoštovani ljubitelji nogometa, lep pozdrav iz Kranja, kjer bomo spremljali tekmo 35. kroga med Triglavom in Muro.
0'
  To bo zanimivo srečanje. Triglavani se od svojih navijačev prav gotovo želijo posloviti z zmago, medtem ko Muraši lovijo tri točke in deveto mesto, ki jim zagotavlja dve srečanji za nastop v elitnem tekmovanju tudi v prihodnji sezoni.
0'
  Postava gostiteljev: Curanović, Zolić, Klemenčič, Sever, Jelar, Đurković, Krcić, Poplatnik, Pokorn, Stojnić, Bubanja.
0'
  Postava Mure: Draković, Majer, Bohar, Rep, Vaš, Travner, Vinko, Mörec, Ploj, Atanasov, Maruško.
0'
  V letošnji sezoni sta se moštvi na prvenstvenih tekmah pomerili že trikrat. Dvakrat je na Fazaneriji zmago slavila Mura, srečanje v Kranju pa je dobil Triglav.
0'
  Statistika je sicer na strani Prekmurcev, ki so dobili pet od sedmih srečanj. Gorenjci so zmagali dvakrat.
0'
  Še nekaj statistike Mura je na gostovanjih najskromnejša med vso prvoligaško konkurenco. V povprečju osvoji manj kot 0,5 točke na tekmo. V Kranj sicer prihaja na krilih zmage proti Kopru (3:0).
0'
  Na drugi strani je Triglav po menjavi trenerja četrto najuspešnejše moštvo prvenstva. Kar 76% vseh letošnjih točk je osvojil pred domačimi gledalci.
0'
  V vrstah Triglava manjkajo: Šturm, Šmit, Pelko, Redžič in Šušteršič.
0'
  Ante Šimundža bo pogrešal napdalca Šimiča, drugih težav s kadrom nima.
0'
  Začetek srečanja bo ob 17:30.
0'
  Nogometaši so že na zelenici. Vsak čas pričakujemo začetek bržkone zanimivega srečanja.
0'
1'
  Zadnja domača tekma za Triglav in zadnja tekma v gosteh za Muro v sezoni 2012/13.
3'
  V uvodnih minutah sicer več pri žogi Kranjčani, vendar gostje stojijo visoko na polovici nasprotnika.
3'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Ploj. Utrpel ga je Alen Krcič.
7'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Maruško. Utrpel ga je Enis Đurkovič.
9'
  Igra je bila za nekaj trenutkov prekinjena, saj so Small Faces na atletsko stezo in zelenico odvrgli nekaj navijaških trakov.
12'
  Zankrat brez strela na vrata. Igra večinoma poteka po sredini igrišča.
14'
  Zdaj se je Ploj poigravail pred kazenskim prostorom in na koncu priboril kot.
15'
  Mura ima udarec iz kota.
16'
  Sever je hitro pobegnil po levi strani, a je v iskanju Đurkoviča slabo oddal žogo v kazenski prostor. Njegovo namero je prebral Majer.
19'
  Vedran Vinko v prepovedanem položaju.
20'
  Še vedno spremljamo tekmo brez priložnosti tako na eni kot na drugi strani. Mura je zdaj tista, ki diktira tempo.
20'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Krcič. Utrpel ga je Arpad Vaš.
21'
  Prekršek Muri na dobrih 30 metrih.
21'
  Slab predložek Vaša v kazenski prostor... Brez dela za Curanoviča.
24'
  Nekaj lepih potez smo do zdaj videli na sredini igrišča, a obema ekipama zmanjka kakovosti za dobro zadnjo podajo.
25'
  Pokorn je lepo našel vtekajočega Severja, a je iz vrat pravočasno stekel Draković.
25'
  Mörec je igral z roko na 20 metrih. To je priložnost za Bubanjo!
26'
  Triglavani so poizkušali z uigrano kombinacijo, vendar so Prekmurci prebrali njihovo namero.
26'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Rajko Rep. Utrpel ga je Matic Sever.
26'
  Arpad Vaš je dobil rumeni karton zaradi ugovarjanja sodniku Balažiču.
28'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Ploj. Utrpel ga je Jalen Pokorn.
29'
  Edvin Zolič v prepovedanem položaju.
31'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Sever. Utrpel ga je Aleš Majer.
31'
  Pretekla je debela polovica prvega polčasa, še vedno brez strela na gol!
32'
  Draković je spet pravočasno stekel iz vrat in preprečil Poplatniku, da bi osamljen meril proti golu.
32'
  Streljal je Davor Bubanja, a mimo vrat.
33'
  Streljal je Alen Ploj, a je Curanovič izbil v kot! Še pred tem se je Vinko na štiri oči srečal s Curanovičem, a je raje podal do Boharja! To bi bil skoraj gotov zadetek sicer zanesljivega napadalca Mure!
33'
37'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Poplatnik. Utrpel ga je Darko Atanasov.
37'
  Aleš Poplatnik je dobil rumeni karton zaradi nepremišljenega štarta nad Antanasovim.
38'
  GOOOL! Zadel je Matic Maruško! Solo akcija Maruška, ki je prehitel dva branilca Triglava, nato pa iz igre vrgel še Curanoviča in zaključil zunanjim delom podplata desnice! Izjemno lep zadetek.
40'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Arpad Vaš. Utrpel ga je Edvin Zolič.
41'
  Gostje se niso zadovoljili z vodstvom in še naprej igrajo proti golu Triglava.
43'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Anže Jelar. Utrpel ga je Arpad Vaš.
44'
  Vaš je meril s kakšnih 20 metrov diagonalno v spodnji kot Curanoviča, ki ni imel pretiranega dela.
45'
  Minuta sodnikovega dodatka.
45+1'
  Arpad Vaš v prepovedanem položaju.
45+1'
45'
45'
  Menjava: iz igre Anže Jelar, v igro Matej Poplatnik.
45'
  Streljal je Arpad Vaš, a mimo vrat.
47'
  V izenačenem srečanju so Muraši tisti, ki so za odtenek aktivnejši...
48'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Maruško. Utrpel ga je Alen Krcič.
48'
49'
  Iz neposredne bližine je po podaji iz kota streljel osamljeni Mörec , a je za nekaj centimetorv zgrešil vrata.
50'
51'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Maruško. Utrpel ga je Davor Bubanja.
53'
  Menjava: iz igre Aleš Poplatnik, v igro Blaž Šujica.
54'
  Blaž Šujica v prepovedanem položaju.
55'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Petar Stojnič. Utrpel ga je Alen Ploj.
56'
58'
  Tekma je prekinjena, Stojnič ima težave s stegensko mišico.
58'
  Srečanje se nadaljuje, Stojnič je že na zelenici.
60'
  Streljal je Vedran Vinko, a mimo vrat. Dobra akcija Mure po desni strani in zavrnjena podaja v kazenski prostor, vendar je Vinko ni znal kronati z zadetkom.
61'
  Streljal je Blaž Šujica po samostojni akciji, a mimo bližnje vratnice Curanoviča!
62'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Aleš Majer. Utrpel ga je Matic Sever.
62'
  Zdaj je Pokornov strel iz obupa končal preko vrat.
65'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Vedran Vinko, a ni imel dovolj prostora, da bi lahko natančneje meril.
67'
  Vinko je potegnil po desni strani in prehitel dva Triglavana, nato dobro oddal žogo v kazenski prostor, kjer pa ni imel podpore svojih soigralcev.
68'
  Trčila sta Zolić in Maruško. Srečanje je prekinjeno.
69'
  Srečanje se nadaljuje zaenkrat le z 20 igralci v polju.
70'
  Zdaj obe ekipi v polni zasedbi.
70'
70'
71'
  Medtem ko je Rep spotaknil Severja si je poškodoval koleno... Srečanje je zopet prekinjeno.
72'
  Srečanje se nadaljuje, Rep pa bo vstopil na igrišče.
72'
  Rajko Rep je dobil rumeni karton.
73'
  Menjava: iz igre Alen Ploj, v igro Mario Sačer.
74'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Poplatnik. Utrpel ga je Darko Atanasov.
74'
  Menjava: iz igre Alen Krcič, v igro Dragan Ovčina.
76'
  Tekmo spremlja tudi slovenski reprezentant in nogometaš Chieva Bojan Jokič.
77'
  Mura ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Ovčina. Utrpel ga je Mario Sačer.
77'
  Mario Sačer v prepovedanem položaju, sicer bi se na štiri oči srečal s Curanovičem!
78'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Rajko Rep. To ni bil slab strel z levico, vendar je Curanovič stal na mestu.
83'
  Še vedno precej izenačeno srečanje, Mura kljub minimalnemu vodstvu še naprej napada in ne taktizira.
84'
  GOOOL! Zadel je Damjan Bohar! Muraši so izigrali Triglavane v kazenskem prostoru. Vinko je podal do Boharja, ki je "lažiral" Curanoviča in žogo potisnil v prazno mrežo.
86'
  Prekmurci so si zagotovili zmago in zdaj čakajo na razplet srečanja v Kidričevem. Zankrat vse kaže v njihovo dobro, saj Aluminij izgublja s Celjem.
87'
  Menjava: iz igre Damjan Bohar, v igro Dejan Kurbus.
89'
  Muraši zahtavajo 11-metrovko, vendar je Balažič le zamahnil z roko!
90'
  Tri minute sodnikovega dodatka.
90+2'
  Triglav ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Travner. Utrpel ga je Jalen Pokorn.
90+2'
  Jure Travner je dobil rumeni karton.
90+3'
90+3'
90+3'
  Konec srečanja. Zaslužena zmaga Mure, ki je po porazu Aluminija končala na devetem mestu in si zdaj sama kroji usodo za nadaljevanje sezone v Prvi ligi Telekom Slovenije tudi v prihodnji sezoni.