26. krog |  Koper, ŠRC Bonifika |  12.04.2014 ob 16.30

2 : 1

Zavrč

Sodniki: Perić Dragoslav (glavni sodnik), Ajdovec Rafael (1. pomoč), Pospeh Tomislav (2. pomoč) , Praprotnik Jure (4. sodnik) , Drečnik Davor (5. sodnik) , Žnidaršič Andrej (6. sodnik)
Delegat: Bole Stojan
Št. gledalcev: 400

Zavrč do novega poraza v Kopru

Luka Koper - Zavrč 2:1 (1:0)

* Stadion Bonifika, gledalcev 400, sodniki: Perić (Kranj), Ajdovec (Kranj), Pospeh (Petrovče).
* Strelci: 1:0 Štromajer (26.), 1:1 Fuček (77.), 2:1 Črnigoj (84.).
* Luka Koper: Simčič, Šme, Guberac, Lotrič (od 73. Pilčič), Ivetić, Halilović, Štulac, Črnigoj, Hadžić, Palčič (od 88. Gregorič), Štromajer (od 65.Pučko).
* Zavrč: Fink, Roškar, Šafarić, Smrekar, Kelenc, Čeh, Sambolec, Kresinger, Dugolin, Golubar (od 60. Težak), Matjašič (od 50. Fuček).
* Rumeni kartoni: Lotrič, Štromajer, Hadžić, Guberac; Dugolin, Kelenc.
* Rdeč karton: /.

Nogometaši Kopra so zabeležili tretjo zaporedno zmago na domačem terenu, tako da na Bonifiki v spomladanskem delu Prve lige Telekom Slovenije ostajajo stoodstotni. Zahvaljujoč zadetku Domna Črnigoja v 84. minuti so z 2:1 premagali Zavrč. Slednji, ki je v zadnjih šestih krogih osvojil le točko, je zadržal uvrstitev na sredini lestvice, Koprčani, ki so spomladi vknjižili že enajst točk, pa so ohranili drugo mesto.

Tekma je bila za gledalce zanimiva, saj sta imeli obe ekipi veliko zrelih priložnosti, zato ne bi bilo nezasluženo, če bi se ta končala s kakšnim drugim izidom. V prvem polčasu sicer priložnosti ni mrgolelo; omeniti velja zadetek Jake Štromajerja, ki se je v 26. minuti odlično znašel na robu kazenskega prostora gostov, se otresel dveh branilcev in z natančnim strelom matiral vratarja Gregorja Finka. Zavrč bi lahko izenačil v 38. minuti, vendar jim je veselje preprečil Vasja Simčič, ki je odlično posredoval ob poskusu Dina Kresingerja z glavo.

Še zrelejše priložnosti so imeli gostje na startu drugega dela. V prvem poskusu je Marko Roškar zadel prečko, odbita žoga je prišla na glavo Matije Smrekarja, vratar Simčič pa je s čudežno obrambo rešil zadetek. Takoj za tem bi lahko Koprčani povišali na 2:0 ali pa Zavrč izenačil. Podobno kot malo prej je bil Simčič znova na pravem mestu.

V 77. minuti pa so gostje vendarle zadeli. Josip Fuček je iz prostega strela meril zelo natančno, tako da je bil Simčič brez pravih možnosti. Ko je že kazalo na delitev točk, se je v 84. minuti Črnigoj odločil za strel iz 20 metrov, žogo je lepo zadel in ta je končala v "mali mrežici" vrat Zavrča.

V naslednjem krogu (16. 4.) bo Luka Koper gostovala v Velenju, Zavrč pa bo dvakrat zapored domačin. Najprej Olimpiji, 19. aprila pa še Mariboru.