11. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  27.09.2014 ob 18.00  | Prenos: Arena TV

Olimpija Ljubljana

4 : 0

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Ul Bojan (1. pomoč), Friš Tadej (2. pomoč) , Šinkovec Bojan (4. sodnik) , Jug Matej (5. sodnik) , Mertik Bojan (6. sodnik)
Delegat: Komel Otmar
Št. gledalcev: 500

Štirje goli v mreži Kopra

Olimpija - Luka Koper 4:0 (2:0)

* Stadion Stožice, gledalcev 600, sodniki: Vinčić (Maribor), Ul (Šentilj), Friš (Sladki Vrh).
* Strelci: 1:0 Zajc (12.), 2:0 Šporar (45.), 3:0 Zarifović (66.), 4:0 Omladić (89., 11-m).
* Olimpija: Ivačič, Jović, Zajc, Matić, Šporar (od 85. Đurković), Vukćević (od 87. Corn), Delamea, Omladič, Kapun, Zarifović (od 79. Bajrić), Mitrović.
* Luka Koper: Radošević, Gregorič, Šme, Guberac, Žibert (od 82. Krivičič), Delić, Štulac, Srečković (od 74. Lotrič), Hadžić, Štromajer (od 69. Mitrović), Pučko.
* Rumeni kartoni: Matić; Gregorič, Guberac, Žibert.

Ljubljančani so bili boljši že v prvem prvenstvenem obračunu pred natančno mesecem dni na Obali, po remiju Maribora proti Radomljam in porazu vodilnih Domžal v Celju pa se jim je ponudila priložnost, da zmanjšajo zaostanek za vodilnimi v ligi.

Obe ekipi sta tokrat nastopili nekoliko oslabljeni, obe pa sta v 10. krogu tudi izgubili, zato je bil uspeh še toliko bolj pomemben za povrnitev samozavesti. Plah je bil tudi uvod v tekmo in prva prava akcija v 12. minuti je prinesla tudi spremembo izida. S kakšnih 20 metrov je lep gol za Olimpijo dosegel mladi Miha Zajc. Nekoliko agresivneje so nato zaigrali tudi Koprčani, prvo pravo priložnost pa je imel v 28. minuti Jaka Štomajer, ki je dodobra ogrel domačega vratarja Aljaža Ivačiča. Ljubljanski vratar je bil od Štromajerja spretnejši tudi štiri minute kasneje. Minuto kasneje je bil na nasprotni strani nenatančen Omladić, ki je streljal naravnost v naročje Božidarja Radoševića. V 42. minuti je Omladić streljal še tesno mimo vrat. A podjetna igra Ljubljančanov je bila nagrajena ob izteku polčasa, ko je na 2:0 povišal Andraž Šporar, ki je izkoristil napako dotlej trdne koprske obrambe.

Tudi v uvodu drugega dela so bili Koprčani nekoliko več pri žogi, a so zmaji tekmecem uspešno preprečevali gradnjo napada. Ljubljančani so ostali nevarnejši in Šporar je v 63. minuti najprej z leve lepo podal Marku Vukćeviću, tri minute kasneje pa je še boljše iz kota podal Omladić in Aris Zarifović je z glavo povišal na 3:0. Le minuto kasneje je zadel še Vukčević, a iz prepovedanega položaja. Ljubljančani so v nadaljevanju nadzorovali potek srečanja in zasluženo osvojili nove tri točke. Zmago je tik pred koncem z bele točke potrdil Omladić.

Naslednji krog bo na vrsti prihodnjo soboto. Olimpijo čaka težko gostovanje pri državnih prvakih v Ljudskem vrtu, kjer bodo naleteli tudi na zanesljivo nekoliko utrujene Mariborčane, ki jih med tednom v Gelsenkirchnu čaka nastop v ligi prvakov. Koper bo na Bonifiki gostil primorske tekmece iz Gorice.