12. krog |  Velenje, Mestni stadion ob jezeru |  04.10.2014 ob 18.00

Rudar Velenje

2 : 0

Kalcer Radomlje

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Beton Uroš (1. pomoč), Švarc Dejan (2. pomoč) , Perić Dragoslav (4. sodnik)
1 Rumeni kartoni 0

0'
  Ljubiteljice in ljubitelji nogometa lepo pozdravljeni iz Velenja #RUvRA
0'
  Na stadionu Ob Jezeru se bosta v 12. krogu pomerili ekipi Rudarja ter Radomelj #RUvRA
0'
  Obe ekipi sta trenutno v spodnjem delu lestvice. Domači Rudar na sedmem mestu s desetimi točkami, Radomljem pa na zadnjem desetem mestu s petimi točkami.
0'
  Ekipa Rudarja v zadnjem času v nekoliko slabši formi, na zadnjih štirih tekmah so osvojili zgolj eno točko.
0'
  Radomlje so po slabem začetku in osmih zaporednih porazih, v zadnjih treh krogih osvojili pet točk in tako pokazali da lahko brez težav igrajo z vsako ekipo v prvoligaški druščini. Na zadnji tekmi so remizirali z Mariborom in šokirali prav vse še posebej evropski Maribor.
0'
  Ekipa Rudarja je že dober mesec dni brez prvenstvene zmage, zadnjič so knapi zmagali konec avgusta proti Gorici z 2:1. Na doseženi zadetek pa čakajo že 191 minut.
0'
  Radomljani si danes želijo nadaljevati pozitiven niz iz zadnjih treh tekem in se z morebitno današnjo zmago zavihteti celo pred Krko, ki ima pred današnjo tekmo dve točki prednosti.
0'
  Ekipi sta se v letošnji sezoni že enkrat pomerili, v Domžalah so slavili knapi z 2:1.
0'
  Poglejmo še obe začetni enajsterici.
0'
  Rudar: Rozman, Klinar, Jahič, Džinič, Knezovič, Babič, Črnčič, Firer, Plesec, Jelič in Radujko #RUvRA
0'
  Radomlje: Andrič, Zukič, Balkovec, Centrih, Bajalica, Avbelj, Cerar, Seferovič, Gajič, Zavrl in G.Vuk #RUvRA
0'
  Tekmo, ki se bo pričela ob 18 uri bo sodil glavni sodnik Nejc Kajtazovič.
0'
  Glavni akterji današnje tekme prihajajo na travnato zelenico v Velenju.
1'
1'
  S sredine igrišča so začeli gostje.
4'
  Rudar začenja tekmo s pobudo na sredini igrišča.
5'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Seferovič. Utrpel ga je Denis Klinar.
6'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dalibor Radujko.
7'
  Radujko je streljal iz "voleja" vendar je njegov strel letel preveč po sredini.
7'
  Streljal je Denis Klinar, a mimo vrat.
11'
13'
  Še naprej več pri žogi domačini, Radomlje poizkušajo predvsem s protinapadi.
15'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Janez Zavrl. Utrpel ga je Ivan Firer.
19'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Tomaž Avbelj.
20'
  Pri domačih se obeta že prva menjava v igro bo vstopil Stjepanovič.
21'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Vuk. Utrpel ga je Senad Jahič.
22'
  Menjava: iz igre Dalibor Radujko, v igro Nemanja Stjepanovič.
23'
  Radujko je imel očitno določene težave zato je igro zapustil po prvih dvajsetih minutah.
26'
  Po prvih 25-ih minutah še brez pravih priložnosti.
27'
  Streljal je Ivan Firer, a mimo vrat.
29'
  GOOOL! Zadel je Elvedin Džinič!
31'
  Džinič je prejel podajo z leve strani in z glavo s strelom preko Andriča zadel za vodstvo.
32'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Tomaž Avbelj. Utrpel ga je Nejc Plesec.
33'
  Iz prve prave priložnosti so Velenjčani prišli do vodstva, Radomlje zaenkrat še niso resno zapretile na domača vrata.
35'
  Streljal je Matic Seferovič, a mimo vrat.
37'
  Odlična podaja v prazen prostor proti Seferoviču, ki se je sam znašel pred Rozmanom vendar je preslabo zaključil.
39'
  Zmeda v gostujočem kazenskem prostoru, kjer gostje nikakor niso mogli izbiti žoge iz kazenskega prostoru, na koncu se je za Radomlje dobro končalo.
44'
  Luka Gajič v prepovedanem položaju.
44'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Mario Babič. Utrpel ga je Luka Cerar.
45+1'
  Minuta sodniškega dodatka.
45+2'
45+2'
  Po prvem polčasu vodi domači Rudar po zadetku Elvedina Džiniča.
46'
46'
  Rudar začenja drugi polčas.
47'
  Dragan Jelič v prepovedanem položaju.
48'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Klinar. Utrpel ga je Tomaž Avbelj.
48'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksander Zukič. Utrpel ga je Dragan Jelič.
52'
  Tudi v drugem polčasu spremljamo igro predvsem na polovici Radomelj.
52'
53'
  Rudar ima udarec iz kota.
54'
  Radomlje ima udarec iz kota.
57'
  Streljal je Goran Vuk, a mimo vrat.
58'
  Avbelj je potegnil v protinapad, podal do Gorana Vuka, ki pa je zadel zgolj zunanji del mreže.
60'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Mario Babič.
61'
  Še en hiter protinapad tokrat Rudarja, do zaključnega strela je prišel Babič , vendar je njegov strel zaustavil Andrič.
61'
62'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Stjepanovič. Utrpel ga je Tomaž Avbelj.
62'
  Menjava: iz igre Matic Seferovič, v igro Dušan Stoiljkovič.
62'
  Nemanja Stjepanovič je dobil rumeni karton.
64'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Nejc Plesec. Utrpel ga je Jure Balkovec.
66'
66'
68'
  Streljal je Dragan Jelič, a mimo vrat.
69'
  GOOOL! Zadel je Dragan Jelič!
71'
  Po odlični podaji Denisa Klinarja z desne strani, je do strela v prazno mrežo prišel Dragan Jelič.
71'
  Menjava: iz igre Nejc Plesec, v igro Klemen Bolha.
72'
73'
  Streljal je Luka Gajič, a mimo vrat.
74'
  Menjava: iz igre Goran Vuk, v igro Anže Zorc.
74'
  Menjava: iz igre Luka Cerar, v igro Žiga Smrtnik.
75'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Mario Babič. Utrpel ga je Tomaž Avbelj.
75'
  Menjava: iz igre Mario Babič, v igro Milan Kocič.
77'
79'
79'
79'
  Streljal je Tomaž Avbelj, a mimo vrat.
80'
  Radomlje v zadnjih minutah nekoliko pritiskajo.
86'
  Ivan Firer v prepovedanem položaju.
88'
  Zmagovalec je znan obe ekipi komaj čakata na zadnji sodniški žvižg.
89'
90'
90+1'
  Tri minute sodnikovega dodatka.
90+3'
  Radomlje danes brez pravih priložnosti, Rudar pa je bil skozi celotno tekmo nekoliko boljši nasprotnik in na koncu zaslužena zmaga.
90+4'
90+4'
  Prva zmaga Rudarja po več kot mesecu dni, Radomlje pa so izgubile po treh tekmah brez poraza in ostajajo na zadnjem mestu.