12. krog |  Domžale, Športni par Domžale |  04.10.2014 ob 16.00  | Prenos: TV Slovenija 2

1 : 3

Zavrč

Sodniki: Skomina Damir (glavni sodnik), Smej Simon (1. pomoč), Kepe Štefan (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 2

0'
  Lep pozdrav iz Domžal.#DOvZA
0'
  Športni park je prizorišče tekme 12. kroga slovenskega prvenstva med Domžalami in Zavrčem.#DOvZA
0'
  Začetni postavi sta naslednji.#DOvZA
0'
  Domžale: Vidmar, Zec, Požeg Vancaš, Maksimović, Šišić, Parker, Aneff, Majer, Janža, Korun ter Kous.#DOvZA
0'
  Zavrč: Ranilović, Dedić, Datković, Kristić, Sambolec, Šafarić, Cvek, Matjašič, Polić, Jertec in Brdar.#DOvZA
0'
  V domačem taboru imata tokrat prepoved nastopa Kenan Horić in Nejc Skubic. Poškodovana sta Vuk in Husmani.
0'
  Domžalčani so v Celju doživeli prvi poraz v sezoni, ki bi lahko bil izražen še z izdatnejšo razliko. Praviloma izjemno čvrsta obrambna vrsta ni bila prepoznavna, saj so si nekateri posamezniki privoščili nekaj nerazumljivih izletov. Domžalski strokovni štab iz prve ničle ne želi delati tragedije, saj je prepričan, da se bo moštvo znalo primerno odzvati. Poleg tega pa spodrsljaja dvakratnih državnih prvakov ni izkoristila niti konkurenca, ki za Domžalčani zaostaja za velikih šest točk. Luka Elsner bo imel za obračun z Zavrčem največ težav pri izbiri nogometašev z obrambnimi zadolžitvami. Nabrane kazni obetajo večjo minutažo Darku Zecu, Gabru Dobrovoljcu in Žigi Kousu.
0'
  Nejc Vidmar je lastnik novega absolutnega rekorda Prve lige Telekom Slovenije, saj je zdržal brez prejetega zadetka kar 1002 minuti. Vratar Domžal pa je v Celju prepustil najdaljšo serijo nepremaganosti vratarju Zavrča Marku Raniloviču, ki ni prejel prvenstvenega zadetka že 293 minut oziroma 383 minut v vseh tekmovanjih.
0'
  Gostje tokrat nimajo kaznovanih nogometašev.
0'
  Zavrčani so po porazu v Ljubljani strnili vrste in paket domačih tekem sklenili z zmago proti velenjskemu Rudarju. Haložani se še naprej držijo presenetljivo visoko na prvenstveni razpredelnici, čeprav Željko Orehovec razpolaga s popolnoma drugačno zasedbo, kot v lanski sezoni. Hrvaški strateg je igralskemu kadru ustrezno prilagodil taktiko, ki veliko pozornosti posveča branjenju svojih vrat in hitrim prehodom v protinapade. Disciplinirana igra v obrambi je tako zajadrala v 293 minut dolgo serijo brez prejetega zadetka, medtem ko ima napad, ki bo v Domžalah močnejši za povratnika Dina Kresingerja, še precej rezerve.
0'
  Zavrčani so v aktualnem prvenstvu zaklenili svoja vrata že v šestih primerih oziroma natanko tolikokrat, kot v celotni minuli sezoni. O precej bolj kompaktni igri v obrambi je zelo zgovoren tudi podatek, da nogometaši Zavrča letos v povprečju prejemajo 0,91 gola na tekmo, medtem ko so v lanski sezoni prejemali kar 1,75 gola na tekmo.
0'
  Domači trener Luka Elsner je pred današnji srečanjem povedal, da je pred njegovimi fanti ključno srečanje, ki bo začrtalo nadaljevanje letošnjega prvenstva.
0'
  Ekipi sta se doslej petkrat pomerili v prvoligaški druščini. Zavrč pa še ni uspel premagati današnjega nasprotnika.
1'
2'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Brdar. Utrpel ga je Darko Zec.
6'
  Domžalčani so pričakovano več pri žogi v teh uvodnih trenutkih srečanja.
7'
  Erik Janža v prepovedanem položaju.
11'
  Gostitelji še naprej pritiskajo, vendar še naprej brez priložnosti.
12'
  Igra se zaenkrat odvija na polovici Zavrča.
13'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sasha Alexander Aneff Medrano Rosso.
13'
  V kazenskem prostoru je poskušal Aneff, a je bil strel prešibak za vratarja Ranilovića.
14'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Lovro Cvek.
16'
  Po neodločnosti Šišića je do žoge prišel Dedić, ki je takoj poslal podajo v sredino, kjer je do strela prišel Cvek, ampak vratar Vidmar je preprečil vodstvo Zavrča.
16'
  Streljal je Nemanja Maksimovič, a mimo vrat.
17'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Toni Datkovič. Utrpel ga je Sasha Alexander Aneff Medrano Rosso.
17'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Boris Sambolec. Utrpel ga je Nemanja Maksimovič.
17'
  Domžale ima udarec iz kota.
19'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Robert Brdar.
21'
  Brdar se je odločil za strel z razdalje, spet je bil dobro postavljen Vidmar, ki je žogo poslal v kot.
21'
  Zavrč ima udarec iz kota.
21'
22'
22'
  Aneff je streljal s kakšnih 20-ih metrov, vratar Ranilović je žogo odbil v kot.
22'
24'
  Po akciji iz kota je do strela z 20-ih metrov prišel Janža. Žoga je na poti proti vratom spremenila smer, pred vrati pa je Maksimović, iz izjemno težkega položaja, z glavo streljal čez gostujoča vrata.
25'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Joshua Kevin Stanley Parker. Utrpel ga je Toni Datkovič.
27'
  Streljal je Aladin Šišič, a mimo vrat.
28'
  Po odlični podaji Majerja je Šišić bil v ugodnem položaju za zadetek, vendar je žogo poslal mimo desne vratnice.
30'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kous (igral je z roko).
30'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Nikola Šafarič.
31'
  Šafarić je streljal s prostega udarca, vratar Vidmar je žogo odbil v kot.
31'
33'
  Dejan Polič v prepovedanem položaju.
35'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Kristič. Utrpel ga je Joshua Kevin Stanley Parker.
35'
  Matija Kristič je dobil rumeni karton.
37'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Sasha Alexander Aneff Medrano Rosso. Utrpel ga je Nenad Dedič.
40'
  Streljal je Jertec Dario, a mimo vrat.
43'
  Prvi polčas gre počasi h koncu, v Domžalah pa še vedno 0:0.
44'
44'
  Streljal je Uroš Korun, a mimo vrat.
45'
  Lepa priložnost za domače. Janža je poslal predložek iz kota, skok je v kazenskem prostoru dobil Korun, vendar je bil nejgov zaključek z glavo premalo natančen.
45+1'
46'
50'
  Domžale so v drugi del tekme krenile zelo odločno.
50'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Žan Majer. Utrpel ga je Jertec Dario.
51'
51'
  GOOOL! Zadel je Nemanja Maksimovič!
52'
  Janža je izvedel kot in poslal podajo na prvo vratnico, kjer je Maksimović dobil skok in Domažle popeljal do vodstva.
55'
  Sambolec je poslal predložek v sredino, kjer je Kous igral z roko, sodnik Skomina je pokazal na belo točko.
55'
Gol (11m)
  GOOOL! Nikola Šafarič je zadel enajstmetrovko!
56'
  Šafarić je bil natančen pri izvedbi najstrožje kazni.
58'
58'
  Streljal je Toni Datkovič, a mimo vrat.
59'
  Po podaji iz kota je Datković ob strelu z glavo žogo poslal čez nasprotnikov gol.
59'
  Menjava: iz igre Jertec Dario, v igro Ivan Antolek.
59'
60'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Robert Brdar. Utrpel ga je Aladin Šišič.
60'
61'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Korun. Utrpel ga je Lovro Cvek.
61'
  Menjava: iz igre Aladin Šišič, v igro Veljko Simič.
62'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Sasha Alexander Aneff Medrano Rosso. Utrpel ga je Boris Sambolec.
63'
  Streljal je Žiga Kous, a mimo vrat.
65'
  Lepa akcij Domžal. Po nekaj kombinacijah je Simić atraktivno podal, vmešal se je branilec gostov Kristić, do žoge je prišel povsem sam Kous, ki je s kakšnih 10-ih metrov zgrešil vrata nasprotnika.
66'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Antolek. Utrpel ga je Žan Majer.
66'
  Streljal je Joshua Kevin Stanley Parker, a mimo vrat.
67'
  Menjava: iz igre Robert Brdar, v igro Andrej Dugolin.
68'
  Menjava: iz igre Sasha Alexander Aneff Medrano Rosso, v igro Alen Ožbolt.
72'
74'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Antolek. Utrpel ga je Uroš Korun.
77'
  Alen Ožbolt v prepovedanem položaju.
79'
81'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Boris Sambolec. Utrpel ga je Rudi Požeg Vancaš.
81'
  Menjava: iz igre Žan Majer, v igro Benjamin Thomas Romain Morel.
82'
  Menjava: iz igre Dejan Polič, v igro Dino Kresinger.
83'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Veljko Simič. Utrpel ga je Nikola Šafarič.
84'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Andrej Dugolin. Utrpel ga je Uroš Korun.
84'
  Andrej Dugolin je dobil rumeni karton.
85'
  Domžale ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Kresinger. Utrpel ga je Veljko Simič.
86'
86'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Joshua Kevin Stanley Parker.
89'
  GOOOL! Zadel je Dino Kresinger!
90'
  Lepa akcija nogometašev Zavrča. Na koncu je Dugolin z leve strani poslal predložek v sredino, kjer je Kresinger z glavo premagal vratarja Vidmarja.
90+1'
  Še tri minute dodatka.
90+1'
90+3'
  Cvek je bil v vlogi podajalca, Kresinger je sprejel žogo v kazenskem prostoru in še drugič premagal Vidmarja.
90+4'
90+4'
  Videli smo napeto končnico. Mož odločitve je bil rezervist Kresinger, ki je v zadnjih trenutkih tekme zadel dvakrat. Domžalčani so doživeli drugi letošnji poraz. Zavrč je zabeležil sedmo zmago.