20. krog |  Maribor, Ljudski vrt |  06.12.2014 ob 16.00  | Prenos: Planet

4 : 1

Kalcer Radomlje

Sodniki: Bukovec Miran (glavni sodnik), Smej Simon (1. pomoč), Anželj Borut (2. pomoč) , Mertik Bojan (4. sodnik)
3 Rumeni kartoni 4

0'
  Dragi ljubitelji nogometa, lepo pozdravljeni iz Ljudskega vrta, kjer se bosta ob 16. uri med seboj pomerili moštvi Maribora ter Radomelj.
0'
  Gre za sklepno dejanje jesenskega dela državnega prvenstva. Po zadnjem sodniškem žvižgu se večina nogometašev v prvi slovenski ligi podaja na zaslužen zimski premor. To pa ne velja za vijoličaste, ki se bodo v sredo v okviru lige prvakov udarili še s Schalkejem.
0'
  Prav liga prvakov je mariborskim nogometašem zmanjševala osredotočenost v domačem prvenstvu, kar je botrovalo k večji zanimivosti lige. Mariborčani po dolgem času namreč ne bodo prezimili na vrhu prvenstvene razpredelnice, kjer trenutno kraljujejo Domžale. Na drugo mesto pa so se prebili še le v minulem krogu ter s tem vendarle postavili dobre temelje za pomlad.
0'
  Te bi jim morebiti danes lahko zamajale Radomlje, ki so trdno priklenjene na zadnjem mestu. Vendar so v zadnjem obdobju popravili formo, kar dokazuje zmaga v minulem krogu nad Koprom. Nenazadnje pa so "mlinarji" letos že presenetili Maribor in sicer v 11. krogu, ko se je njuna medsebojna tekma v Domžalah končala brez zadetkov. Dobro pa so se upirali tudi v Ljudskem vrtu (2. krog), ko so izgubili "zgolj" s 3:2.
0'
  Domači strateg lahko danes računa na prav vse nogometaše. Zanimivo, da večini ključnih fantov ne bo namenil počitka za sredin spopad v najprestižnejšem evropskem tekmovanju, ko si bodo Mariborčani skušali zagotoviti še pomlad v Evropi. Od prve minute bo krenila udarna enajsterica. Zaradi slabše pripravljenosti ne bosta od začetka nastopila le Ibraimi (posledica bolezni) ter Stojanovič (zlom nosa).
0'
  Na drugi strani bo trener Dejan Djuranovič zaradi kazni pogrešal Luko Cerarja, a se v kader vrača Vjekoslav Andrič.
0'
  Pa poglejmo še obe enajsterici...
0'
  Maribor: Handanovič, Viler, Arghus, Šuler, Mejač, Bohar, Vršič, Filipovič, Sallalich, Zahovič, Tavares. #MBvRA
0'
  Radomlje: Blaževič, Želko, Rems, Centrih, Balkovec, Zorc, Zavrl, Jakovljevič, Stoiljkovič, Vuk, Smrtnik. #MBvRA
0'
  V Maribor je že prispelo deset razposajenih navijačev Radomelj. #MBvRA
0'
  Žal v Mariboru že ves dan dežuje, tako da bo nogometaše na delu nekoliko oviralo razmočeno igrišče ter nizke temperature. #MBvRA
0'
  Pred tekmo sledi manjša slovestnost. Nogometaši Maribora ter vsi zaposleni v klubu so v okviru akcije "ko je božič, je božič za vse" zbrali denar za vse tiste, ki so pomoči potrebni.
0'
  Za pomoči potrebne so Mariborčani zbrali nekaj sredstev ter jim s tem nekoliko polepšali praznike še izven igrišča.
1'
1'
  Žiga Smrtnik je že v osmi sekundi nevarno zapretil in le centimetri so ga ločili od novega rekorda v prvi ligi, ki ga je ravno minuli konec tedna postavil Verbič.
3'
  Iz bližine je poskusil je Dare Vršič, a so jo gostje še uspeli pravočasno blokirati ter izbiti v prvi kot na tekmi.
3'
5'
  Zaradi poškodbe manjka tudi Rajčevič pri domačih.
5'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Gregor Želko. Utrpel ga je Mitja Viler.
8'
  Enajstmetrovka za Radomlje, po trku Šulerja ter Stojilkoviča.
8'
Zgrešena 11m
  Ni gola! Janez Zavrl je zgrešil enajstmetrovko!
12'
  Luka Zahovič v prepovedanem položaju.
13'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Smrtnik. Utrpel ga je Dare Vršič.
13'
16'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Soares Bordignon Arghus. Utrpel ga je Žiga Smrtnik.
18'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Janez Zavrl. Utrpel ga je Luka Zahovič.
19'
  Marcos Morales Tavares v prepovedanem položaju.
20'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Anže Zorc. Utrpel ga je Luka Zahovič.
21'
  Anže Zorc je dobil rumeni karton.
24'
  Iz strani je poskusil Goran Vuk, a naravnost v Handanoviča.
25'
  GOOOL! Zadel je Damjan Bohar, po tem ko je odbito žogo, po strelu Sallalicaha, potisnil v nebranjeno mrežo!
26'
  GOOOL! Najprej se je po strelu Vršiča z imenitno obrambo izkazal vratar Blaževič, a se je na pravem mestu znašel Marcos Morales Tavares ter jo zabil pod prečko gostujočih vrat!
28'
31'
32'
  To je že peti zadetek Tavaresa na zadnjih štirih tekmah! #MBvRA
32'
  GOOOL! Po prodoru Tavaresa ter lepi podaji na drugo vratnico, je vodstvo povišal Sallalich!
35'
  Streljal je Luka Zahovič, a mimo vrat.
38'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šuler. Utrpel ga je Dušan Stoiljkovič.
38'
  Močne podaje Želka, Stoiljkovič ni uspel preusmeriti v gol domačinov.
41'
42'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Sintayehu Sallalich. Utrpel ga je Robi Jakovljevič.
44'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Centrih. Utrpel ga je Luka Zahovič.
44'
  Matej Centrih je dobil rumeni karton.
45+1'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Željko Filipovič. Utrpel ga je Dušan Stoiljkovič.
45+1'
  Željko Filipovič je dobil rumeni karton.
45+2'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jure Balkovec, Handanovič brani.
45+2'
45+2'
  Kdo ve kako bi potekal tale polčas oz. tekma, če bi gostje v uvodnih minutah kaznovali zaspane domačine. Smrtnik je že v osmi sekundi zapravil imenitno priložnost, Zavrl pa je v nadaljevanju zgrešil še najstrožjo kazen. Tako pa so se jim zapravljene priložnosti maščevale. Domačini so v razmaku sedmih minut kar trikrat zatresli njihovo mrežo ter najverjetneje že odločili zmagovalca...
46'
47'
  Trenerja še nista posegla po menjavah.
47'
  Odlična podaja Mejača, Tavares pa je bil prekratek.
47'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Željko Filipovič.
48'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Marcos Morales Tavares. Utrpel ga je Anže Zorc.
49'
  Marcos Morales Tavares je dobil rumeni karton.
49'
  Streljal je Tadej Rems, a mimo vrat.
50'
  Radomlje ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Šuler. Utrpel ga je Žiga Smrtnik.
51'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Damjan Bohar.
52'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Smrtnik. Utrpel ga je Marko Šuler.
53'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Goran Vuk. Utrpel ga je Aleš Mejač.
53'
  Goran Vuk je dobil rumeni karton.
57'
  GOOOL! Tavares je lepo v prostor podal do Boharja, kateremu na to po samostojnem prodoru ni bilo težko premagati gostujočega vratarja!
62'
63'
  Menjava: iz igre Goran Vuk, v igro Luka Gajič.
63'
  Menjava: iz igre Sintayehu Sallalich, v igro Agim Ibraimi.
66'
  Kljub visokemu vodstvu domačih, še naprej spremljamo precej dinamično predstavo.
68'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Matej Centrih. Utrpel ga je Marcos Morales Tavares.
68'
69'
  GOOOL! Gostje so vendarle znižali rezultat. Po podaji Balkovca, je najvišje skočil Zavrl, ki je je pravi "specialist za doseganje zadetkov vijoličastim.
72'
72'
  Soares Bordignon Arghus je dobil rumeni karton.
72'
  Po zmedi v domačem kazenskem prostoru, je Handanovič le uspel izbiti žogo v kot. Radomlje ima prvi udarec iz kota.
74'
  Menjava: iz igre Marcos Morales Tavares, v igro David Biton.
74'
  Menjava: iz igre Žiga Smrtnik, v igro Luka Vrhunc.
74'
  Menjava: iz igre Anže Zorc, v igro Niko Snoj.
75'
  Streljal je Luka Vrhunc, a mimo vrat.
77'
77'
Drugi rumeni (rdeči karton)
  Matej Centrih je dobil drugi rumeni karton in mora z igrišča.
79'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Robi Jakovljevič. Utrpel ga je David Biton.
80'
  Iz prostega strela je poskusil Agim Ibraimi, katerega strel je zaustavila še le vratnica. Omeniti velja še slabo postavljeni "živi zid".
81'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Agim Ibraimi.
82'
  Menjava: iz igre Aleš Mejač, v igro Petar Stojanovič, mi bo nastopil s posebno masko.
84'
  Iz bližine je sprožil Luka Gajič, Handanovič pa je svojo mrežo zaščitil z izjemno obrambo!
84'
  Radomlje ima udarec iz kota.
87'
  Po odlični podaji Vršiča, je slabo zaključil David Biton.
90'
  Maribor ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Vrhunc. Utrpel ga je Željko Filipovič.
90+1'
  Luka Vrhunc v prepovedanem položaju.
90+1'
  Še tri minute sodniškega podaljška.
90+2'
  Za konec je lepo priložnost zapravil še Luka Zahovič.
90+4'
90+4'
  V drugem delu so domači nogometaši le še rutinirano izpeljali tekmo do konca. Kljub temu pa sta si obe moštvi še naprej pripravljali lepe priložnosti iz katerih sta se po enkrat še zastressli mreži obeh vratarjev. 4:1 za pogum pred sredinim odločilnim spopadom s Schalkejem v Ligi prvakov.