4. krog |  Novo mesto, Portoval |  10.08.2014 ob 18.00

Krka

2 : 3

Zavrč

Sodniki: Sagrković Asmir (glavni sodnik), Praprotnik Jure (1. pomoč), Bensa Uroš (2. pomoč) , Tošeski Boris (4. sodnik)
0 Rdeči kartoni 1

0'
  Spoštovani ljubitelji nogometa, lep pozdrav iz Novega mesta, kjer bomo spremljali tekmo med Krko in Zavrčem. #KRvZA
0'
  Lani sta se nasprotnika prvič pomerila med elito, obema pa je uspel osnovni cilj, nadaljevanje letošnje sezone med najboljšimi klubi v Sloveniji.
0'
  Boj za točke bo torej neizprosen, statistično gledano pa nekoliko bolje kaže Zavrču, ki je na štirih tekmah zmagal trikrat, od tega enkrat na Portovalu.
0'
  Tudi letos Zavrč kaže dobre predstave na gostovanjih, saj je vseh šest točk zbral v Celju in Velenju. Na drugi strani bodo Novomeščani vse sile verjetno stavili na domače tekme, kjer so se v preteklosti že izkazali za trd oreh tudi proti ekipam z vrha lestvice.
0'
  Obe moštvi sta na zadnjem srečanju izgubili. Novomeščani so morali na tekmi s Celjani kar trikrat po žogo v svojo mrežo, Zavrč pa je naletel na letos izjemne Domžalčane in je pred domačim občinstvom klonil z 0:2.
0'
  Na današnjem srečanju bomo spremljali hrvaško "kolonijo" nogometašev, saj pri Krki je letos zaigralo osem, pri Zavrču pa kar devet hrvaških nogometašev.
0'
  Postava Krke: Obradovič, Žižić, Diallo, Dežmar, Rašić, Jurić, Šaban, Ihbeisheh, Kramarič, Fuček in Carević. #KRvZA
0'
  Postava Zavrča: Ranilović, Datković, Kristić, Dedić, Roškar, Šafarić, Težak, Matjašič, Kelenc, Dugolin in Kresinger. #KRvZA
0'
  V primerjavi s zadnjima tekmama sta oba trenerja Rus in Orehovac kar precej spremenila postavi, kar je razumljivo, saj bržkone nista bila zadovoljna s porazoma.
0'
  Tekma se bo začela ob 18. uri, prvi enajsterici pa sta že na zelenici.
1'
1'
  Streljal je Josip Fuček, a mimo vrat. Že v uvodni akciji so zapretili Novomeščani, po tem ko so ukradli žogo na sredini igrišča.
5'
  Zaenkrat precej izenačeno srečanje. Morebiti je celo Krka tista, ki ima žogo več v svojih nogah.
7'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Kresinger.
7'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Josip Fuček. Utrpel ga je Doris Kelenc.
8'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Doris Kelenc.
8'
  Streljal je Andrej Dugolin, a mimo vrat.
10'
  Precej pazljiva igra na obeh straneh, nobeden od tekmecev ne želi preveliko tvegati.
11'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Doris Kelenc, po tem ko je izvrstno ustavil žogo, a je meril naravnost v Obradoviča.
12'
  Martin Šaban v prepovedanem položaju.
13'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Šaban. Utrpel ga je Nikola Šafarič.
14'
  Težak je odlično preigraval po desni strani, nato pa je ob kontaktu z Diallojem padel v kazenskem prostoru. Zavrčani so zahtevali najstrožjo kazen, kar pa se ni zgodilo.
15'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Kramarič. Utrpel ga je Doris Kelenc.
17'
  Streljal je Andrej Dugolin, a preko vrat. V protinapadu se mu je v prostor odkrival Kresinger, a je Dugolin rajši zaključil s kakšnih 35 metrov.
18'
  Enajstmetrovka za Zavrč! #KRvZA
19'
  Težak je odlično prodrl v kazenski prostor, kjer ga je podrl Obradovič.
19'
Gol (11m)
  GOOOL! Doris Kelenc je zadel enajstmetrovko!
20'
  Matko Obradovič je dobil rumeni karton ob posredovanju nad Težakom.
23'
  Zavrč ima udarec iz kota.
24'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Jure Matjašič.
24'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Andrej Dugolin. Utrpel ga je Mario Carevič.
25'
  Dober predložek Juriča v kazenski prostor, kjer pa nihče od njegovih soigralcev ni bil na pravem mestu.
26'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Karlo Težak. Utrpel ga je Martin Kramarič.
27'
  Lepo odigrana akcija Juriča in Šabana! Slednji je v KP lepo preigral enega od branilcev, nato pa stresel vratnico! #KRvZA
31'
  Strel v okvir vrat! Po podaji Careviča je v dolgi kot meril Ihbeisheh, a je bil Ranilovič na mestu.
32'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Rašič. Utrpel ga je Jure Matjašič.
33'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Jaka Ihbeisheh. Utrpel ga je Marko Roškar.
33'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Lamin Diallo. Utrpel ga je Dino Kresinger.
35'
  GOOOL! Zadel je Dino Kresinger! S prostega strela je najprej z glavo meril Roškar, na črti pa je žogo v gol dokončno pospravil Kresinger.
36'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Dežmar. Utrpel ga je Andrej Dugolin.
37'
  GOOOL! Zadel je Doris Kelenc! Kresinger se je dobro zagradil v KP in podal do Kelenca, ki je pritekel iz drugega plana in neubranljivo zaključil.
40'
40'
  Videli bomo, ali lahko Zavrč ponovi lansko prvo srečanje v Novem mestu, ko je dosegel kar štiri gole.
40'
  Streljal je Jure Matjašič, a mimo vrat.
41'
  Krka ima udarec iz kota.
43'
  Gostje so v lanski sezoni sicer visoko povedli (4:1), nato pa jim je popustila koncentracija. Tekmo so zaključili z minimalno zmago 4:3.
43'
45'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Šaban. Utrpel ga je Jure Matjašič.
45+1'
  Minuta sodnikovega dodatka.
45+2'
46'
46'
  Menjava: iz igre Mario Carevič, v igro Marin Perič.
46'
  Menjava: iz igre Josip Fuček, v igro Žiga Kastrevec.
46'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Karlo Težak. Stoodstotna priložnost za hrvaškega nogometaša, a je Obradovič požrtvovalno preprečil najhuje.
48'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Dedić Nenad. Utrpel ga je Martin Kramarič.
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Tomislav Jurič. Lahko delo za Raniloviča.
49'
  Strel v okvir vrat! S 40 metrov je poizkusil Karlo Težak, a Obradovič ni imel težkega dela.
51'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Doris Kelenc. Utrpel ga je Danijel Dežmar.
55'
  GOOOL! Zadel je Žiga Kastrevec! Po visoki podaji Ihbeisheha v kazenski prostor je bil najvišji Kastrevec, ki je rutinirano zaključil z glavo.
57'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Tomislav Jurič.
57'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Toni Datkovič.
58'
  Tekma vse bolj spominja na lansko prvo srečanje na Portovalu, ko je Zavrč visoko povedel (4:1), na koncu pa slavil minimalno zmago 4:3.
59'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Andrej Dugolin. Utrpel ga je Marin Perič.
60'
Rdeči karton
  Andrej Dugolin dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča zaradi grobega prekrška nad Peričem.
62'
  Streljal je Žiga Kastrevec, a mimo vrat.
62'
63'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Jaka Ihbeisheh. Utrpel ga je Karlo Težak.
63'
  Menjava: iz igre Karlo Težak, v igro Lovro Cvek.
64'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Lovro Cvek, lahek plen za Obradoviča.
65'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Matjašič. Utrpel ga je Danijel Rašič.
65'
  Žiga Kastrevec v prepovedanem položaju.
69'
  Strel v okvir vrat! Z volejem je po podaji Kresingerja poizkusil Matjašič, a naravnost v Obradoviča.
70'
70'
  Jure Matjašič je dobil rumeni karton.
71'
  Menjava: iz igre Dino Kresinger, v igro Lovro Benič.
73'
  Menjava: iz igre Martin Šaban, v igro Andrija Novosel.
74'
  Novomeščani so do zdaj v drugem polčasu prikazali precej več kot v prvem, vseeno pa jim zmanjkuje nekaj kakovosti v zaključkih akcij.
76'
  Prosti strel Krki na 20 metrih zaradi igre z roko enega od nogometašev Zavrča.
77'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Danijel Dežmar. Utrpel ga je Lovro Benič.
78'
  Toni Datkovič v prepovedanem položaju.
78'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Žiga Kastrevec. Utrpel ga je Jure Matjašič.
78'
  Žiga Kastrevec je dobil rumeni karton.
80'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Jure Matjašič. Utrpel ga je Nikola Žižič.
81'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Marin Perič. Utrpel ga je Lovro Cvek.
81'
  Menjava: iz igre Doris Kelenc, v igro Robert Brdar.
82'
  Zavrč ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Žižič. Utrpel ga je Dedić Nenad.
84'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Lovro Cvek. Utrpel ga je Marin Perič.
85'
  GOOOL! Zadel je Žiga Kastrevec! Še ena visoka podaja v kazenski prostor, kjer je bil najvišji Kastrevec.
86'
  Izjemno zanimivo srečanje v Novem mestu! Farmacevti so po zaostanku 0:3 pet minut pred koncem srečanja spet v igri za točke.
90'
90'
90+1'
  Štiri minute sodnikovega podaljška.
90+1'
90+3'
  Krka ima še naprej več želje po zadetku, a so visoke žoge v kazenski prostor večinoma nenatančne.
90+3'
  Krka ima prosti strel. Prekršek je storil Toni Datkovič. Utrpel ga je Martin Kramarič.