5. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  16.08.2014 ob 20.05  | Prenos: TV Slovenija 2

Olimpija Ljubljana

2 : 0

Rudar Velenje

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Ajdovec Rafael (1. pomoč), Beton Uroš (2. pomoč) , Jug Matej (4. sodnik)
0 Rdeči kartoni 1

0'
  Lep dober večer iz Ljubljane.
0'
  V Stožicah se bosta v 5. krogu slovenskega državnega prvenstva pomerila Olimpija in velenjski Rudar.
0'
  Ljubljančani so z dvema tekmama manj pred tekmo 5. kroga na petem mestu lestvice, medtem ko so Velenjčani z vsemi štirimi odigranimi tekmami na sedmem mestu.
0'
  Pogoji za igro bodo za moštvi dobri, medtem ko bo za gledalce bolj ali manj hladno.
0'
  Stožice zaenkrat še praktično prazne, saj je na tribunah le okrog 100 gledalcev, a je do tekme še nekaj časa, zato lahko pričakujemo, da se jih bo še kar nekaj nabralo.
0'
  Olimpija bo lovila tretjo zmago, Rudar drugo letošnjo.
0'
  Glavni sodnik bo Nejc Kajtazovič iz Kranja.
1'
2'
  Rudar ima udarec iz kota.
3'
  Gostje iz Velenja so napadalno začeli tekmo.
4'
  Olimpija še ni prišla do pravega napada, saj so Velenjčani izjemno agresivni.
5'
  Gostje tokrat brez prvega dirigenta igre Denisa Klinarja, ki ima prepoved nastopa zaradi rdečega kartona pa pretekli tekmi z Domžalčani.
6'
  Gostitelji so zdaj vendarle umirili nasprotnika.
7'
  GOOOL! Zadel je Aleksandar Rodič!
8'
  Po sploh prvem resnejšem napadu je Olimpija prišla do vodstva z 1:0, ko je iz igre izpadla velenjska obramba, to pa je z natančnim strelom v daljši kot izkoristil Aleksandar Rodič.
9'
  Ljubljančani so po golu še bolj stisnili gostujoče nogometaše, za katere je bil prejeti gol zagotovo šok, saj so nevarno začeli tekmo, a potem na hitro prejeli gol.
10'
  V zadnjih trenutkih se igra na polovici Rudarja ...
12'
  Domači gledalci so z bučnim aplavzom pospremili krasno preigravanje Omladiča.
13'
  Zaenkrat brez prekrškov, ko se igra odvija med kazenskima prostoroma, Olimpija pa po golu za odtenek boljša.
15'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dragan Jelič.
15'
  Po lepi podaji Jahiča pred gol je Dragan Jelič zatresel prečko.
16'
  Velenjčani v zadnjih minutah pretijo na protinapade.
17'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksandar Rodič. Utrpel ga je Nemanja Stjepanovič.
18'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Boban Jovič.
18'
  Senad Jahič je dobil rumeni karton.
19'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Aleksandar Rodič. Utrpel ga je Senad Jahič.
20'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Stjepanovič. Utrpel ga je Andraž Šporar.
21'
  Rudar je uspeh vzeti vajeti igre v svoje roke, ko poizkuša dosegi izenačujoči gol.
22'
  Streljal je Ivan Firer, a mimo vrat.
22'
  Tudi Firer ni dobro zadel žoge, da bi uspel izenačiti. Ta je odletela mimo gola.
22'
  Olimpija ima udarec iz kota.
23'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Utrpel ga je Nemanja Stjepanovič.
25'
  Aleksandar Rodič v prepovedanem položaju.
28'
  Ljubljančani spet bolj agresivni.
28'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Aleksandar Rodič.
30'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Filip Valenčič.
30'
  Filipu Valenčiču je veselje po močnem udarcu preprečil okvir gola.
30'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Kapun. Utrpel ga je Nikola Tolimir.
31'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Omladič. Utrpel ga je Nikola Tolimir.
33'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je Ivan Knezovič.
34'
  Igra se je pred približno 200 gledalci nekoliko umirila.
35'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Utrpel ga je Dragan Jelič.
36'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Senad Jahič.
38'
39'
  Dragan Jelič je dobil rumeni karton.
40'
  V Ljubljani še slabih pet minut do konca prvega polčasa.
41'
  Streljal je Boban Jovič, a mimo vrat.
44'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Filip Valenčič. Utrpel ga je Leon Črnčič.
45+1'
  V prvem polčasu še minuta dodatka.
45+2'
45+2'
  Olimpija ob polčasu vodi z 1:0 (strelec Rodič).
45+2'
  Menjava: iz igre Filip Valenčič, v igro Miha Zajc.
46'
46'
  Med polčasom zamenjava pri Olimpiji. Valenčiča je zamenjal povratnik v zeleno gnezdo Miha Zajc.
49'
50'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Andraž Šporar.
50'
51'
  Še ena lepa priložnost Olimpije za povišanje prednosti, vendar je gostujoči vratar Rozman odlično posredoval ob strelu Andraža Šporarja.
52'
  Olimpija v uvodu drugega polčasa močno pritiska.
52'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Uroš Rošer. Utrpel ga je Andraž Šporar.
54'
54'
55'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Stjepanovič. Utrpel ga je Nik Kapun.
56'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Firer. Utrpel ga je Nik Omladič.
56'
  V zadnjih minutah številni prekrški.
58'
  Andraž Šporar v prepovedanem položaju.
60'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Antonio Delamea Mlinar. Utrpel ga je Leon Črnčič.
60'
  Dalibor Radujko v prepovedanem položaju.
61'
  Menjava: iz igre Dragan Jelič, v igro Nejc Plesec.
61'
  Menjava: iz igre Nikola Tolimir, v igro Mario Babič.
61'
  Gostujoči trener Jernej Javornik bo igro svojih varovance poizkusil poživiti z dvema menjavama.
63'
  Streljal je Kenan Bajrič, a mimo vrat.
64'
  Streljal je Dalibor Radujko, a mimo vrat.
66'
  Streljal je Nik Kapun, a mimo vrat.
69'
  Streljal je Uroš Rošer, a mimo vrat.
71'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Miha Zajc.
72'
73'
  Nemanja Stjepanovič je dobil rumeni karton.
74'
  Menjava: iz igre Aleksandar Rodič, v igro Miran Burgič.
74'
76'
  Menjava: iz igre Nemanja Stjepanovič, v igro Milan Kocič.
76'
  Trener Rudarja Jernej Javornik je opravil z vsemi tremi menjavami.
78'
Rdeči karton
  Alen Bukšek dobil neposredni rdeči karton in mora z igrišča.
79'
  Hitronogega Andraža Šporarja je s prekrškom zaustavil Alen Bukšek, ki je prejel direktni rdeči karton.
79'
  GOOOL! Zadel je Nik Omladič!
81'
  Po rdečem kartonu je Nik Omladiš s prostega strela velemojstrsko povišal na 2:0.
81'
  Medtem je bil izključen tudi trener Rudarja Jernej Javornik, ki je brcnil plastenko proti četrtemu sodniku Mateju Jugu.
82'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miran Burgič.
84'
  Dobrih šest do konca rednega dela tekme.
84'
  Uroš Rošer je dobil rumeni karton.
84'
  Aleksander Šeliga je dobil rumeni karton.
85'
  Menjava: iz igre Andraž Šporar, v igro Marko Vukčevič.
88'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Ivan Firer.
89'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič.
89'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Kapun. Utrpel ga je Dalibor Radujko.
90'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Boban Jovič. Utrpel ga je Senad Jahič.