32. krog |  Novo mesto, Portoval - Novo mesto |  06.05.2015 ob 17.00

Krka

3 : 2

Sodniki: Žganec Mitja (glavni sodnik), Rojko Gregor (1. pomoč), Klančnik Tomaž (2. pomoč) , Obrenović Rade (4. sodnik)
Delegat: Gustinčič Iztok
Št. gledalcev: 250

Krka do velike zmage po preobratu

Krka - Domžale 3:2 (0:2)

* Stadion Portoval, gledalcev 100, sodniki: Žganec (Ljubljana), Rojko (Logatec) in Klančnik (Slovenj Gradec).
* Strelci: 0:1 Podlogar (9.), 0:2 Zec (30.), 1:2 Dan. Rašić (72.), 2:2 Fuček (74.), 3:2 Perić (79.).
* Krka: Mitrović, Žižić, Vučkić, Fuček, Mojstrović, Palić (od 83. Aniekan), Welbeck, Perić, Dam. Rašić, Potokar (od 62. Dan. Rašić), Kastrevec (od 70. Novinić).
* Domžale: Vidmar, Skubic, Zec, Horić, Požeg-Vancaš (od 82. Juninho), Jelar, Podlogar (od 70. Vuk), Šišić (od 59. Črnic), Trajkovski, Morel, Korun.
* Rumeni kartoni: Perić, Žižić, Dam. Rašić; Korun, Zec.
* Rdeči karton: Dam. Rašić (90.).

Trener Andrej Kastrevec je imel tokrat na voljo bistveno boljšo zasedbo kot v prejšnjem krogu, saj so se po kazni vrnili Josip Fuček, Žiga Kastrevec, Danijel Rašić in Nana Welbeck-Maseko. To se 72 minut ni poznalo, saj so gosti dotlej vodili zanesljivo z 2:0. A najboljša obramba lige je v pičlih sedmih minutah nato klonila kar trikrat, kar je pomenilo zmago Dolenjcev.

To je še toliko bolj presenetljivo glede na podatek, da so Domžale daleč najboljša ekipa, ko gre za druge polčase prvenstvenih tekem. Domžalčani so tako zapravili priložnost, da bi na drugem mestu lestvice prehiteli Celjane, Krka pa je s pomembnimi tremi točkami ostala v boju za osmo mesto.

Domžalčani so v prvem polčasu prišli do zanesljive prednosti. Že v deveti minuti so povedli, potem ko je Nejc Skubic s prostega strela z leve strani podal proti bližnji vratnici, kjer je žogo v mrežo preusmeril Matej Podlogar. Isti igralec je v 30. minuti meril točno v Krkinega vratarja, že nekaj trenutkov zatem pa je Darko Zec podvojil domžalsko prednost, ko je z glavo unovčil novo podajo Skubica. Do konca polčasa so Domžalčani sprožili še nekaj strelov, ki pa niso spremenili izida.

V uvodu drugega polčasa so prvič resneje zagrozili domači, po strelu Josipa Fučka z desnega roba kazenskega prostora se je z izvrstno obrambo izkazal Nejc Vidmar in žogo odbil v kot. Sledilo je precej mirnejše obdobje, kar zadeva obetavne akcije, v 72. minuti pa so Novomeščani zmanjšali zaostanek, potem ko je rezervist Danijel Rašić z lepim strelom z roba kazenskega prostora zadel zgornji desni kot vrat gostov.

Le dve minuti pozneje so Domžalčani doživeli nov šok, saj je Fuček izid izenačil in tako kronal podjetnejšo igro Krke v tem delu igre. Gosti so na svoji polovici pozabili na Krkinega nogometaša, ki je s 25 metrov natančno meril v levi kot vrat gostov. Za popoln preobrat je poskrbel Marin Perić v 79. minuti. Po kotu z desne strani je v kazenskem prostoru žogo Alen Vučkić z glavo žogo usmeril na drugo vratnico, kjer jo je v mrežo potisnil Perić.

Tik pred koncem tekme pa je malce zavrelo med Zecem in Damirjem Rašićem, posledica je bil rumeni karton za Domžalčana in neposredni rdeči za Novomeščana, ki je tekmeca pljunil.

Krka bo v 33. krogu v soboto gostila Rudar, Domžale pa Koper.