8. krog |  Velenje, Mestni stadion ob Jezeru |  13.09.2014 ob 18.00

Rudar Velenje

2 : 3

Sodniki: Vinčić Slavko (glavni sodnik), Benc Uroš (1. pomoč), Šinkovec Bojan (2. pomoč) , Kordež Grega (4. sodnik) , Mertik Bojan (5. sodnik) , Mežnar Tadej (6. sodnik)
0 Rumeni kartoni 0

0'
  Lep pozdrav iz jesenskega Velenja.RUvKP
0'
  Mestni stadion ob jezeru je prizorišče tekme 8. kroga slovenskega prvenstva med Rudarjem in Koprom.#RUvKP
0'
  Imamo že udarni enajsterici današnjega dvoboja.#RUvKP
0'
  Rudar: Rozman, Firer, Črnčič, Kocić, Jelić, Jahić, Tolimir, Klinar, Džinić, Radujko ter Knezović.#RUvKP
0'
  Koper: Radošević, Gregorič, Guberac, Žibert, Ivetić, Halilović, Štulac, Črnigoj, Hadžić, Štromajer in Pučko.#RUvKP
0'
  V Velenju je kar hladno, le približno 12 stopinj Celzija.#RUvKP
0'
  Je pa prenehalo deževati, čeprav je travnata površina razmočena, pa vseeno omogoča dobre pogoje za igro.#RUvKP
0'
  Danes bomo spremljali obračun sosedov na prvenstveni lestvici. Obe moštvi imata po 7-ih krogih prvenstva po 3 zmage in 4 poraze. Bomo videli kdo bo danes uspešnejši.
0'
  Oba trenerja tokrat nimata kaznovanih nogometašev.
0'
  Velenjčani so se z zmago nad Gorico dokončno poslovili od rezultatske krize in napovedali preboj proti zgornjemu delu prvenstvene lestvice. Jernej Javornik je med premorom uigraval zasedbo na dveh pripravljalnih tekmah, Rudar je visoko premagal Mons Claudius ter tesno izgubil z graškim Sturmom, kjer je lahko ocenil tudi trenutno pripravljenost Elvedina Džinića. Zadnja okrepitev Rudarja bo zaigrala že od prve minute že proti Kopru, čeprav sta tudi Klemen Bolha in Alen Bukšek pokazala ustrezno kakovost.
0'
  Trener Velenjčanov še naprej pogreša poškodovana Davida Kašnika in Aljaža Krefla, se pa po prestani kazni vrača v zvezno vrsto Nemanja Stjepanovič.
0'
  Rošada na mestu glavnega trenerja je Koprčanom prinesla pomembne tri prvenstvene točke in osvežila vzdušje v slačilnici. Alen Ščulac se je razveselil reprezentančnega premora, saj je lahko svojim varovancem predstavil svoje zahteve in začel z uresničevanjem začrtane vizije. Nov trener koprskega prvoligaša je napovedal nekaj novosti na posameznih igralnih mestih, ki naj bi se v veliki meri dotikale predvsem Mateja Pučka in Domna Črnigoja. Hitri Prlek bo odslej imel na voljo verjetno nekaj več priložnosti za dokazovanje v konici napada, medtem ko naj bi se obetavni Škofjot pomaknil nekoliko bolj proti krilnemu položaju.
0'
  Alen Ščulac ne bo prvič v Velenju vodil Kopra s trenerskega stolčka, saj je bil v tej vlogi že v minuli sezoni, ko je Rodolfo Vanoli prestajal kazen zaradi izključitve na tekmi z Zavrčem. Ščulac je gostovanje na Mestnem stadion ob jezeru ohranil v lepem spominu, saj so rumeno-modri v 27. krogu tekmovalnega leta 2013/14 slavili z 2:0, ko sta se med strelce vpisala Matej Palčič in Matej Pučko.
0'
  Rudar je zadnji dve tekmi zmagal kljub dejstvu, da je po prvem polčasu rezultatsko zaostajal za tekmecem. Podobnega preobrata v letošnji sezoni ni uspela pripraviti nobena druga ekipa. Z dvema popolnima preobratoma se lahko sicer pohvalijo le še Mariborčani, ki pa so uspeli zaostanek izničiti že v prvih petinštiridesetih minutah igre.
0'
  Danes bomo spemljali 53. obračun med Rudarjem in Koprom. Nogometaši s slovenske obale so zmagali 23-krat, medtem ko so se Velenjčani 15-krat veselili polnega izkupička točk. So pa Koprčani uspešnejši v zadnjem obdobju, saj so dobili zadnja tri medsebojna srečanja.
1'
1'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Urban Žibert. Utrpel ga je Leon Črnčič.
4'
  Koprčani so v srečanje krenili zelo odločno in imajo začetno pobudo.
8'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Halilovič. Utrpel ga je Senad Jahič.
9'
  Po pravem slalomu je bil Jahić zaustavljen s prekrškom in Rudar ima prosti udarec s kakšnih 25-ih metrov.
9'
  GOOOL! Zadel je Senad Jahič!
10'
  Jahić je močno sprožil s prostega strela in premagal vratarja Radoševića. Žoga je končala v levem kotu vratarja.
17'
  Po vodstvu Rudarja se igra odvija bolj na polovici domačinov, vendar Koprčani še niso prišli do kakšne priložnosti.
17'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Jelič. Utrpel ga je Urban Žibert.
19'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Leo Štulac. Utrpel ga je Dragan Jelič.
20'
  Streljal je Milan Kocič, a mimo vrat.
20'
  Po podaji Radujka je imel Kocić nekaj več prostora in se posledično odločil za strel z razdalje, vendar je bil nenatančen.
23'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Nikola Tolimir. Utrpel ga je Domen Črnigoj.
23'
  GOOOL! Zadel je Urban Žibert!
25'
  Guberac je s prostega strela poslal dolgo žogo v sredino, kjer se je najbolje znašel Žibert in premagal vratarja Rozmana.
26'
  Luka Koper ima udarec iz kota.
27'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Gregorič. Utrpel ga je Dragan Jelič.
29'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Elvedin Džinič.
30'
  Džinić je sprožil pravi projektil z velike razdalje, a se vratar Radošević ni dal presenetiti.
30'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matej Pučko.
30'
30'
31'
32'
  GOOOL! Zadel je Damir Hadžič!
32'
  Po predložku Guberca iz kota je skok v kazenskem prostoru dobil Hadžić ter z glavo premagal vratarja Rozmana.
34'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Kocič. Utrpel ga je Ivica Guberac.
35'
35'
  Streljal je Matej Pučko, a mimo vrat.
36'
37'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dragan Jelič.
37'
  Rudar ima udarec iz kota.
39'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Perica Ivetič.
40'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Domen Črnigoj.
41'
42'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Leo Štulac. Utrpel ga je Senad Jahič.
44'
  Streljal je Senad Jahič, a mimo vrat.
44'
  Ob koncu prvega dela spremljamo rahel pritisk gostiteljev.
45'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Jaka Štromajer. Utrpel ga je Nikola Tolimir.
45'
45+1'
  Še minuta dodatka.
45+2'
46'
46'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Dragan Jelič. Utrpel ga je Ivica Guberac.
46'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Denis Halilovič. Utrpel ga je Ivan Firer.
47'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Leon Črnčič. Utrpel ga je Jaka Štromajer.
48'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Denis Halilovič.
48'
49'
  Dober strel Halilovića z roba kazenskega prostora in odlično posredovanje Rozmana, ki je žogo poslal v kot.
53'
  Streljal je Dragan Jelič, a mimo vrat.
53'
  Po podaji Radujka je bil tokrat ob zaključku nenatančen Dragan Jelić.
55'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Perica Ivetič. Utrpel ga je Leon Črnčič.
57'
  Rudar je v drugem delu boljši nasprotnik, vendar se gostje dobro in disciplinirano branijo.
59'
  Menjava: iz igre Nikola Tolimir, v igro Mario Babič.
60'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Dalibor Radujko.
61'
  Strel Radujka s precejšnje razdalje in kar nekaj dela za vratarja Radoševića.
63'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Gregorič (igral je z roko).
64'
  Streljal je Leon Črnčič, a mimo vrat.
65'
67'
  Krasna priložnost za Koper. Gostje so izvedli hiter protinapad, na koncu je Pučko lepo prodrl po levi strani in prišel do ugodnega položaja za zaključek, a je žoga švignila mimo leve vratnice.
68'
  Dragan Jelič v prepovedanem položaju.
68'
  Menjava: iz igre Domen Črnigoj, v igro Nenad Srečkovič.
69'
  GOOOL! Zadel je Jaka Štromajer!
71'
  Štromajer se je odločil za strel s kakšnih 25-ih metrov, žoga je zadela branilca Džinića in prevarala vratarja Rozmana.
71'
  Menjava: iz igre Denis Klinar, v igro Rusmin Dedič.
73'
73'
  Streljal je Mario Babič, a mimo vrat.
74'
  Izjemno močan strel Babića s precejšnje razdalje, toda mimo nasprotnikovega gola.
76'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Rusmin Dedič. Utrpel ga je Jaka Štromajer.
76'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ivica Guberac.
77'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Urban Žibert. Utrpel ga je Mario Babič.
77'
  Menjava: iz igre Dragan Jelič, v igro Uroš Rošer.
79'
80'
  Rusmin Dedič v prepovedanem položaju.
81'
  Luka Koper ima prosti strel. Prekršek je storil Dalibor Radujko. Utrpel ga je Jaka Štromajer.
81'
82'
  Streljal je Leo Štulac, a mimo vrat.
83'
  Menjava: iz igre Urban Žibert, v igro Delić Uroš.
85'
86'
  Dolgo podajo je sprejel Štromajer in potem podal do Pučka, a je bil ob njegovem strelu zanesljiv vratar Rozman. To je bila res lepa priložnost.
86'
87'
  Menjava: iz igre Jaka Štromajer, v igro Ante Mitrovič.
88'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Delić Uroš. Utrpel ga je Uroš Rošer.
90'
  Streljal je Ante Mitrovič, a mimo vrat.
90+1'
  Še tri minute dodatka v Velenju.
90+1'
90+2'
  GOOOL! Zadel je Elvedin Džinič!
90+3'
  Babić je iz kota poslal predložek v sredino, kjer se je najbolje znašel Džinić in znižal rezultat.