7. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  23.08.2015 ob 17.45  | Prenos: Kanal A

Olimpija Ljubljana

6 : 0

Celje

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Smej Simon (1. pomoč), Anželj Borut (2. pomoč) , Bensa Uroš (4. sodnik) , Perić Dragoslav (5. sodnik) , Podgoršek Marko (6. sodnik)
Delegat: Bezjak Dušan
Št. gledalcev: 4000

Olimpija je super vroča

Olimpija - Celje 6:0 (2:0)

* Stadion v Stožicah, gledalcev 3500, sodniki: Ponis (Koper), Smej (Fokovci), Anželj (Tišina).
* Strelci: 1:0 Kronaveter (9.), 2:0 Kronaveter (37.), 3:0 Kelhar (70.), 4:0 Da Silva (76.), 5:0 Šporar (78.), 6:0 Djermanović (89.).
* Olimpija: Šeliga, Kelhar, Kronaveter, Matić, Šporar (od 80. Djermanović), Fink, Kapun (od 73. Da Silva), Bajrić, Mitrović, Henty, Mimoun (od 63. Zajc).
* Celje: Hosman, Kous (od 66. Travner), Vrhovec, Klemenčič, Firer, Miškič, De Sousa (od 72. Spremo), Ahmedi (od 56. Težak), Soria, Klapan, Vidmajer.
* Rumeni kartoni: Miškič, Vidmajer.
* Rdeč karton: /

Olimpija nadaljuje serijo odličnih predstav in visokih zmag. Po uspehu nad Koprom (4:1) in Mariborom (3:0) je napolnila tudi mrežo Celja, tekmeca, s katerim se je v zadnjih letih mučila. Zadnjič ga je premagala marca leta 2013, Celjani pa so dobili zadnje štiri medsebojne obračune v Stožicah. Tokrat pa so doživeli pravo katastrofo, njihov poraz pa bi bil glede na priložnosti domačih lahko tudi višji. Vsekakor pa bi si tudi gosti, ki so v Ljubljano prišli igrat odprt nogomet in so bili del lepe predstave, zaslužili kakšen gol, a jim je to preprečil Celjan v ljubljanskih vratih Aleksander Šeliga, nekdanji reprezentančni kandidat je zbral štiri, pet odličnih obramb.

Da bodo številni gledalci, v Stožicah se jih je zbralo vsaj 3500, videli lep nogomet, je napovedoval že začetek. Ljubljančani so krenili proti vratom tekmecev, ki pa prav tako v želji po zadetku niso zaostajali. A Olimpija je trenutno kakovostnejša ekipa, premoč je kronala že v deveti minuti. Francoz Mimoun je žogo z leve strani poslal proti drugi vratnici, kjer jo je v teku dočakal Rok Kronaveter in jo z glavo potisnil v mrežo.

Sledila je priložnost Celjanov, Valon Ahmedi je že preigral vratarja Šeligo, a zašel preveč v desno stran, žoga je po njegovem strelu zadela le zunanji del mreže. Nato pa je na sceno stopil hitri Ezekiel Henty, ki je zapravil nekaj priložnosti, pokazal pa tudi veliko mero sebičnosti. Kar ni uspelo Nigerijcu, Mimounu in tudi Šporarju, pa je uspelo Kronavetru, ki je v 37. minuti dosegel še en gol. Zelo podoben prvemu, le da ga je tokrat dosegel z nogo. Pri obeh je dišalo po nedovoljenem položaju, a sodniki so menili, da sta bila oba položaja čista.

Henty je na začetku drugega dela s strelom v prečko dokazal, da se Olimpija z vodstvom 2:0 ni zadovoljila. Povečala pa ga je v 70. minuti, ko je po 11. kotu Ljubljančanov z glavo zadel Dejan Kelhar. Nato so Ljubljančani dosegli na hitro še dva gola, Ricardo Alves Da Silva ga je prispeval s prostega strela, pri tem mu je pomagal gostujoči živi zid, Andraž Šporar pa po samostojnem prodoru. Končni izid je postavil Dejan Djermanović, pred tem pa so imeli svoje priložnosti tudi Celjani, toda Šeliga do svojega nekdanjega kluba ni imel milosti.

Olimpija bo v naslednjem krogu gostila Rudar, Celje pa doma igralo proti Domžalam.