8. krog |  Ljubljana, ŠRC Stožice |  30.08.2015 ob 17.45  | Prenos: Kanal A

Olimpija Ljubljana

5 : 0

Rudar Velenje

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Prelog Gorazd (2. pomoč) , Drečnik Davor (4. sodnik)
0 Rumeni kartoni 5

0'
  Lepo pozdravljeni iz Stožic, kjer nas čaka še zadnja tekma 8. kroga Prve lige Telekom Slovenije. #OLIRUD
0'
  RUDAR: Radan; Ihbeisheh, Kašnik, Knezovič, Jahič; Babič S., Bolha; Kocič, Babič M., Trifkovič; Prašnikar #OLIRUD
0'
  OLIMPIJA: Šeliga; Bajrič, Kelhar, Mitrovič, Fink; Kronaveter, Matič, Kapun; Henty, Šporar, Mimoun #OLIRUD
0'
  Pred začetkom ogrevanja sta se na zelenica stadiona v Stožicah, s trenerjem Olimpije Marijanom Pušnikom, srečala tudi predsednik Milan Mandarič in športni direktor Ranko Stojič.
0'
  Nogometaši Rudarja se že ogrevajo, pravkar pa na zelenico prihajajo tudi Ljubljančani.
0'
  Po nepopolnem osmem krogu je Olimpija na drugem mestu s petimi točkami zaostanka za vodilno Gorico. Rudar je na predzadnjem, devetem mestu z vsega šestimi točkami.
0'
  Ekipi sta do zdaj odigrali 24 medsebojnih tekem v prvenstvu. 12-krat so zmagali Ljubljančani, 5-krat Velenjčani, 7-krat pa je bil izid neodločen.
0'
  Precej bolj izenačena pa je statistika tekem v Stožicah. V dvanajstih medsebojnih tekmah se je vsaka ekipa zmage veselila petkrat, dvakrat pa je bil rezultat neodločen.
0'
  V lanski sezoni je smo videli dva remija (0:0) in po eno domačo zmago vsake ekipe (2:0).
0'
  Obe ekipi sta bili v zadnjem krogu uspešni. Olimpija je na domačem igrišču razbila Celje s 6:0, Velenjčani pa so doma remizirali z aktualnimi prvaki iz Maribora (0:0).
0'
  Trener gostov Javornik ne more računati na poškodovane Črnčiča, Dediča in Eteroviča. Ljubljanski strateg na voljo še vedno nima Mariotta, Klinarja in Krefla.
0'
  So se pa v ljubljanskem taboru med tednom razveselili vpoklica Nika Kapuna v člansko reprezentanco.
0'
  Olimpija ima drugi najboljši napad lige (19 golov), toda že z enim samim golom bi se Ljubljančani izenačili z Gorico, ki je v prvih osmih krogih zabila 20 golov.
0'
  Rudar ima drugi najslabši napad lige (6 golov). Manj so jih dosegli le nogometaši Krškega (5 golov).
0'
  Obe ekipi imata odlični obrambi. Rudar ima drugo najboljšo obrambo lige (8 prejetih golov), Olimpija pa ima z zgolj 4 prejetimi goli najboljšo obrambo lige.
0'
  Nogometaši obeh ekip so že pripravljeni v tunelu stadiona Stožic.
0'
  Pozdrav obeh kapetanov in sodniški met kovanca na sredini igrišča.
0'
  Domači nogometaši so pred začetkom tekme pozdravili Green Dragonsi, ki so gledalce na stadionu spodbudili k navijanju.
1'
1'
  Prvi so s sredine igrišča krenili Velenjčani.
1'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Babič. Utrpel ga je Nik Kapun.
2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Kocič. Utrpel ga je Matic Fink.
2'
  Prosti strel z desne strani izvaja Mimoun...
2'
  ...Velenjčani izbijajo njegov predložek.
3'
  Ljubljančani vršijo uvodni pritisk.
4'
  Andraž Šporar v prepovedanem položaju.
5'
  Izjemno vzdušje na stadionu v Stožicah. #OLIRUD
7'
  Pritisk Olimpije se nadaljuje, toda zaenkrat še brez zaključnega strela.
7'
  Senad Jahič je obležal na tleh, Velenjčani pa so poslali žogo z igrišča.
9'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Andraž Šporar.
9'
  Henty je podal do Šporarja, ki pa je z glavo ustrelil preslabo.
10'
  Prašnikar je prodiral, a se je vse skupaj končalo z njegovim padcem in brez zaključnega strela.
13'
  Olimpija ima terensko premoč, toda zaenkrat ne prihaja do strelov.
13'
  Streljal je Matic Fink, a mimo vrat.
16'
  Streljal je Ezekiel Isoken Henty, a mimo vrat.
17'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
18'
  Prosti strel za Olimpijo z leve strani bo izvajal Kronaveter...
18'
  ... Stjepan Babič izbija žogo.
18'
  Olimpija ima udarec iz kota.
19'
  Kronaveter je iz neposredne bližine v glavo zadel Stjepana Babiča, ki je za nekaj trenutkov obležal na tleh.
19'
20'
  Slaba podaja Kronavetra iz kota, žoga pripada Velenjčanom.
21'
21'
  Radan izbija zavito podajo Kronavetra.
21'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je David Kašnik.
22'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je David Kašnik.
23'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jaka Ihbeisheh. Utrpel ga je Matic Fink.
24'
  Jaka Ihbeisheh je dobil rumeni karton.
24'
  Prosti strel z desne strani izvaja Mimoun.
25'
  Predložek v velenjski kazenski prostor...na pravem mestu gostujoči vratar Radan.
26'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Babič. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
26'
  Stjepan Babič je dobil rumeni karton.
27'
  Prosti strel za Olimpije na levi strani kazenskega prostora.
27'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Ezekiel Isoken Henty.
28'
  Dober strel Hentyja, ki je letel tik pod prečko, toda odlična obramba Radana.
28'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Ezekiel Isoken Henty. Utrpel ga je Stjepan Babič.
29'
  Kocič je zaustavil Finka, ki je prodiral po desni strani.
29'
30'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Damjan Trifkovič. Utrpel ga je Kenan Bajrič.
31'
  Fink je podal v kazenski prostor Rudarja, kjer je bil Radan spet najvišji.
31'
32'
  Mimoun podaja s kota...
32'
  GOOOL! Zadel je Dejan Kelhar!
34'
  Mimoun je podal s kota, Radan je izbil žogo in padel, Kelhar pa je z glavo zadel kljub poizkusu Prašnikarja, da z roko zaustavi njegov strel.
35'
  Olimpija je že pri dvajsetih golih. Toliko so jih dosegli tudi nogometaši Gorice.
35'
  Rudar ima udarec iz kota.
35'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matic Fink. Utrpel ga je Mario Babič.
37'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Utrpel ga je Nik Kapun.
37'
  David Kašnik je dobil rumeni karton.
37'
39'
  Prva nevarna akcija Rudarja. Jahič je podal ostro podajo pred vrata, kjer pa ni bilo nikogar izmed njegovih soigralcev.
39'
40'
  Globinska podaja za Kociča, ki je vtekel v prazen prostor, toda Šeliga je bil hitrejši.
41'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Milan Kocič.
41'
  Jaka Ihbeisheh v prepovedanem položaju.
44'
  Streljal je Andraž Šporar, a mimo vrat.
45'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Milan Kocič.
45+1'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nik Kapun. Utrpel ga je Klemen Bolha.
45+1'
Podaljšek
  Ena minuta sodnikovega podaljška. #OLIRUD
45+1'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Senad Jahič.
45+2'
46'
46'
  Drugi polčas s sredine igrišča začenjajo Ljubljančani.
47'
49'
49'
49'
  Prašnikar je lepo prodrl po desni strani in podal na prvo vratnico, kjer je streljal Kocič, toda Šeliga je odlično reagiral in rešil Olimpijo.
49'
50'
  Streljal je Dejan Kelhar, a mimo vrat.
51'
  Jahič je podal v kazenski prostor Olimpije, toda Mitrovič izbija žogo v nov kot.
51'
51'
  Streljal je Ivan Knezovič, a mimo vrat.
52'
  GOOOL! Zadel je Andraž Šporar! Lep prodor ljubljanskega kapetana po levi strani, nato pa strel z roba kazenskega prostora za vodstvo zeleno-belih z 2:0.
53'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Babič. Utrpel ga je Andraž Šporar.
54'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Kronaveter. Utrpel ga je Stjepan Babič.
55'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Kronaveter. Utrpel ga je Ivan Knezovič.
56'
56'
  Menjava: iz igre Martin Michel Mimoun, v igro Miha Zajc.
57'
  Menjava: iz igre Jaka Ihbeisheh, v igro Amer Krcič.
58'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miha Zajc.
60'
  Napaka Kelharja, ki je slabo podal proti Šeligi, toda slednji je z drsečim štartom uspel izbiti žogo pred Prašnikarjem.
60'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Amer Krcič. Utrpel ga je Darijan Matič.
62'
64'
65'
66'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
67'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Kocič. Utrpel ga je Ezekiel Isoken Henty.
67'
  Milan Kocič je dobil rumeni karton.
67'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Mario Babič.
68'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Senad Jahič. Utrpel ga je Kenan Bajrič.
68'
  Senad Jahič je dobil rumeni karton.
69'
  Prosti strel za Olimpijo z leve strani bo izvajal Miha Zajc.
69'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Senad Jahič.
70'
  Rok Kronaveter v prepovedanem položaju.
72'
  Po strelu Matiča, je odbito žogo Radana, Konaveter s peto poslal v gol. Toda Kronaveter je bil v offsidu. #OLIRUD
73'
  Streljal je Klemen Bolha, a mimo vrat.
74'
  Bolha je podal visoko žogo v ljubljanski kazenski prostor, toda Šeliga je ujel žogo.
74'
  Menjava: iz igre Rok Kronaveter, v igro Ricardo Alves Coelho Da Silva.
75'
76'
  Henty je bil hitrejši od Knezoviča in prišel do žoge nekoliko na levi strani, nato pa nekoliko egoistično ustrelil proti velenjskim vratom, čeprav se mu je na drugi strani odkrival Šporar.
77'
77'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Ricardo Alves Coelho Da Silva. Utrpel ga je Luka Prašnikar.
77'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Bolha. Utrpel ga je Matic Fink.
78'
  GOOOL! Zadel je Andraž Šporar!
80'
  Alves je ukradel žogo gostom in podal do Hentyja. Slednji je nato izgubil žogo, toda Alves jo je ukradel še enkrat in tokrat s peto podal do Šporarja, ki je rutinirano zadel z roba kazenskega prostora.
81'
  To je že 22. gol Olimpije v letošnji sezoni. Ljubljančani imajo po osmih krogih najboljši napad in najboljšo obrambo. #OLIRUD
81'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Luka Prašnikar.
82'
  Menjava: iz igre Luka Prašnikar, v igro Denis Grbič.
82'
  Menjava: iz igre Nik Kapun, v igro Dejan Djermanovič.
82'
  Streljal je David Kašnik, a mimo vrat.
87'
  GOOOL! Zadel je Dejan Djermanovič!
88'
  Djermanovič je prišel do žoge na sredini igrišča in sam krenil proti velenjskim vratom ter zadel za 4:0. #OLIRUD
88'
  Streljal je Denis Grbič, a mimo vrat.
89'
90+1'
  Šporar je lepo sprejel žogo na sredini igrišča, nato potegnil proti golu Rudarja in zadel z močnim strelom pod prečko. #OLIRUD
90+1'
  Menjava: iz igre Stjepan Babič, v igro Nikola Tolimir.
90+1'
Podaljšek
  Tri minute sodnikovega podaljška. #OLIRUD
90+2'
90+2'
  Dejan Kelhar v prepovedanem položaju.
90+4'
90+4'
  Še ena imenitna predstava Olimpije. Pop zmagi s šestimi zadetki v prejšnjem krogu, tokrat "petarda" v velenjski mreži.
90+4'
  Kljub vsemu Ljubljančani na reprezentančni odmor odhajajo kot druga ekipa PLTS. Velenjčani ostajajo na predzadnjem mestu.