10. krog |  Nova Gorica, Športni park |  19.09.2015 ob 17.45  | Prenos: Kanal A

0 : 3

Olimpija Ljubljana

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Žunič Matej (1. pomoč), Lunežnik Janez (2. pomoč) , Prelog Gorazd (4. sodnik) , Žnidaršič Andrej (5. sodnik) , Drečnik Davor (6. sodnik)
1 Rumeni kartoni 1

0'
  Lep pozdrav iz Nove Gorice, ki je v napetem pričakovanju derbija Gorica – Olimpija. #GOROLI
0'
  Za tekmo vlada precej zanimanja, saj se srečujeta prvo in drugouvrščena ekipa, ki sta v novi sezoni zastavili novi zgodbi, katerima sledijo tako navijači, kot ostala nogometna javnost.
0'
  Športni park sprejme 3100 gledalcev, ob množični domači podpori velik obisk napovedujejo tudi pristaši Olimpije.
0'
  Gorica igra drugič zapored doma, drugič zapored na derbiju. Prejšnjo soboto je Maribor iz Športnega parka odnesel vse tri točke z zmago s 4:1.
0'
  S porazom v prejšnjem krogu je Gorica končala serijo sedmih zaporednih zmag. #GOROLI
0'
  Olimpija je v prejšnjem krogu s 3:1 premagala Krko in sploh prvič slavila na Portovalu. #GOROLI
0'
  Ljubljančani imajo za seboj šest zaporednih zmag. Absolutni rekord si lastita Maribor in (prejšnja) Olimpija z dvanajstimi zaporednimi zmagami. Olimpiji je to uspelo v krstni sezoni 1991/92.
0'
  Gorica ima na drugem mestu 7 zmag in dva poraza ter 21 točk in gol razliko 21:16. #GOROLI
0'
  Olimpija na vrhu ima točko več ter 7 zmag 1 remi in 1 poraz. Gol razlika 27:5. #GOROLI
0'
  Olimpija ima daleč najboljši napad s 27–imi doseženimi zadetki in najboljšo obrambo s samo petimi prejetimi zadetki. Vratar Aleksander Šeliga je najboljši vratar prve četrtine prvenstva, kar na petih tekmah je ohranil mrežo nedotaknjeno.
0'
  Derbi vodilnih ekip ponuja tudi derbi vodilnih strelcev Elekeja in Šporarja. Oba sta zadela sedemkrat. #GOROLI
0'
  Olimpija ima še dva uspešna strelca, ki sta tik za najboljšima, to sta Kronaveter in Henty, ki sta zadela po petkrat. Ekipi imata tudi uspešna asistenta: Džuzdanović in Zajc sta prispevala po štiri podaje za zadetek in sta s tem dosežkom tik za najboljšim Skubicem iz Domžal s petimi podajami.
0'
  Doslej 25 medsebojnih tekem. Gorica ima 5 zmag, Olimpija 11, 9 je bilo remijev. Gol razlika 30:42.
0'
  V Športnem parku je razmerje v korist Ljubljančanov: 2-4-6, gol razlika pa 15:20. #GOROLI
0'
  Olimpija je dobila zadnje štiri medsebojne tekme z gol razliko 12:3. #GOROLI
0'
  Gorica je Olimpijo nazadnje premagala maja lani v Stožicah z 2:0. Oba zadetka je dosegel Coda.
0'
  V Športnem parku zadnja zmaga Gorice 24. avgusta 2013 s 4:1. Od takrat je minilo 756 dni. #GOROLI
0'
  Prvo letošnjo medsebojni tekmo je dobila Olimpija s 4:1.
0'
  Gorice ni več v pokalnem tekmovanju (poraz v 1. krogu v Murski soboti), Olimpija je v 2. krogu premagala tretjeligaša Ivančno Gorico. Žreb ji je v četrtfinalu namenil dve tekmi s Celjem.
0'
  V ekipah ni kaznovanih in poškodovanih igralcev, tako da po tej plati derbi ne bo okrnjen.
0'
  Olimpija: Šeliga, Kelhar, Zajc, Kronaveter, Matić, Šporar, Fink, Bajrić, Mitrović, Henty, Mimoun. #GOROLI
0'
  Gorica: Sorčan, Škarabot, Širok, Burgić, Arčon, Kolenc, Eleke, Kavčič, Džuzdanović, Jogan, Johnson. #GOROLI
0'
  Branilec Olimpije Zarifović je kariero začel pri Gorici, vratar Brljak je bil njen član pred leti, Henty se je v Ljubljano preselil na polovici lanske sezone.
0'
  Za Olimpijo sta pred »vrnitvijo domov« igrala Škarabot in Burgič. Njen član je bil tudi Nunič.
0'
  Sodnik je 33–letni Kranjčan Nejc Kajtazovič. V prvi ligi bo vodil 40. tekmo. #GOROLI
0'
  Na Goriškem je poznopoletni večer s temperaturo 25ºC. #GOROLI
0'
  Na tribunah Športnega parka tudi ženska nogometna reprezentanca, ki bo v torek v Ajdovščini igrala s Škotsko. #GOROLI
1'
3'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je Marshal Mfon Johnson.
4'
  Streljal je Blessing Chibuike Eleke, a mimo vrat.
4'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Ezekiel Isoken Henty. Utrpel ga je Matija Širok.
5'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Matija Širok.
7'
  Gorica ima udarec iz kota.
7'
  Streljal je Marshal Mfon Johnson, a mimo vrat.
8'
  Streljal je Andraž Šporar, a mimo vrat.
8'
  Močan strel Šporarja s 25 metrov, preko gola.
9'
  Andraž Šporar v prepovedanem položaju.
9'
10'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marshal Mfon Johnson. Utrpel ga je Martin Michel Mimoun.
10'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Miha Zajc.
11'
13'
  Streljal je Sandi Arčon, a mimo vrat.
14'
  Močan nizek strel Arčona z roba kazenskega prostora mimo gola.
14'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Martin Michel Mimoun.
16'
  Po začetni pobudi Gorice, sedaj terenska premoč Olimpije.
17'
18'
18'
  Streljal je Matija Širok, a mimo vrat.
18'
19'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Blessing Chibuike Eleke. Utrpel ga je Matic Fink.
20'
21'
22'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Sandi Arčon.
23'
  Streljal je Miran Burgič, a mimo vrat.
23'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Kronaveter. Utrpel ga je Sandi Arčon.
24'
26'
26'
  Gorica je že izvedla pet podaj iz kota, Olimpija še nobene. #GOROLI
27'
  Streljal je Amel Džuzdanovič, a mimo vrat.
28'
  Džuzdanovič je sprožil z 18 metrov in zgrešil.
28'
29'
  Burgič je lepo namestil žogo Džuzdanoviču, ki pa je z desetih metrov meril preko gola.
33'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Utrpel ga je Kenan Bajrič.
35'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Ezekiel Isoken Henty. Utrpel ga je Jaka Kolenc.
35'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Kenan Bajrič. Utrpel ga je Amel Džuzdanovič.
35'
36'
  Po kotu in odbiti žogo močan volej Arčona preko gola.
37'
  Streljal je Miha Zajc, a mimo vrat.
38'
  Zajc je z leve strani kazenskega prostora nenadoma streljal pol metra preko gola.
40'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Jaka Kolenc. Utrpel ga je Darijan Matič.
41'
  Streljal je Matija Škarabot, a mimo vrat.
42'
  Globinska podaja Arčona, Škarabot v prazen prostor in strel v zunanji del mreže.
42'
42'
44'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Sandi Arčon.
44'
  Jogan je podrl Šporarja in 11 - metrovka za Olimpijo.
44'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Alen Jogan. Utrpel ga je Andraž Šporar.
45'
  Alen Jogan je dobil rumeni karton zaradi prekrška nad Šporarjem za enajstmetrovko. #GOROLI
45'
Gol (11m)
  GOOOL! Rok Kronaveter je zadel enajstmetrovko!
45+1'
  Močan strel Kronavetra z 11 metrovke. Neubranljivo. #GOROLI
45+2'
45+2'
  Po premoči Gorice v zadnjih minutah prvega polčasa, prekršek Jogana nad Šporarjem in 11 m za Olimpijo, ki jo je zanesljivo realiziral Kronaveter.
46'
46'
  Brez menjav na uvodu v drugi polčas.
48'
49'
  Olimpija ima udarec iz kota.
49'
  Hiter prodor Zajca po desni, močan strel, Sorčan odbija v kot.
50'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Miha Zajc. Utrpel ga je Matija Širok.
50'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Kronaveter. Utrpel ga je Amel Džuzdanovič.
50'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Martin Michel Mimoun. Utrpel ga je Marshal Mfon Johnson.
51'
53'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Blessing Chibuike Eleke.
53'
  Po prodoru po desni je z nizkim strelom Eleke zadel stativo! #GOROLI
54'
54'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Andraž Šporar. Utrpel ga je Matija Širok.
56'
58'
  Kenan Bajrič je dobil rumeni karton.
59'
59'
60'
  Po napaki goriške obrambe je Šporar z dvanajstih metrov streljal mimo gola.
60'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Miran Burgič.
62'
62'
  Menjava: iz igre Martin Michel Mimoun, v igro Nik Kapun.
63'
63'
65'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Nemanja Mitrovič. Utrpel ga je Blessing Chibuike Eleke.
66'
66'
67'
  Kombinacija Džuzdanović - Širok in strel Elekeja, a samo kot.
67'
68'
68'
  Menjava: iz igre Miha Zajc, v igro Ricardo Alves Coelho Da Silva.
72'
72'
  Menjava: iz igre Miran Burgič, v igro Marko Nunič.
73'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Blessing Chibuike Eleke.
76'
  Streljal je Ricardo Alves Coelho Da Silva, a mimo vrat.
76'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Marko Nunič. Utrpel ga je Nemanja Mitrovič.
77'
78'
  Streljal je Marko Nunič, a mimo vrat.
79'
  GOOOL! Zadel je Nik Kapun!
80'
  Izjemen strel Kapuna s 25 metrov in neubranljivo za Sorčana. 0:2. #GOROLI
82'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Matic Fink.
82'
  Odličen strel Kapuna po prodoru z desne, Sorčan odbija.
83'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Ezekiel Isoken Henty. Utrpel ga je Tine Kavčič.
83'
  Menjava: iz igre Jaka Kolenc, v igro Dino Martinovič.
83'
  Blessing Chibuike Eleke v prepovedanem položaju.
84'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Darijan Matič. Utrpel ga je Amel Džuzdanovič.
86'
86'
  Menjava: iz igre Ezekiel Isoken Henty, v igro Danilo Mariotto Dos Santos.
87'
  Streljal je Dino Martinovič, a mimo vrat.
87'
  Po podaji iz kota in odbiti žogi, je Martonovič z 18 metrov streljal preko gola.
88'
  GOOOL! Zadel je Rok Kronaveter!
89'
  Kronaveter je po dolgi podaji na levi strani kazenskega protora sprejel žogo in neoviran matiral Sorčana 0:3. #GOROLI
90'
90+1'
  Po kotu in strelu Nuniča, so Ljubljančani žogo izbili z golove črte.
90+2'
  3 min. sodniškega dodatka.
90+2'
  Olimpija ima prosti strel. Prekršek je storil Dino Martinovič. Utrpel ga je Matic Fink.
90+3'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Rok Kronaveter. Utrpel ga je Matija Škarabot.
90+3'
90+3'
90+3'
  Gorica je imela več od ige, Olimpija je bila učinkovita in izkoristila svoje priložnosti za 7. zaporedno zmago. #GOROLI