11. krog |  Velenje, Mestni st. ob jezeru |  23.09.2015 ob 16.00  | Prenos: Kanal A

Rudar Velenje

1 : 0

Sodniki: Žganec Mitja (glavni sodnik), Rojko Gregor (1. pomoč), Kovačič Andraž (2. pomoč) , Pavlič Franci (4. sodnik) , Balažič Dejan (5. sodnik) , Sagrković Asmir (6. sodnik)
2 Rumeni kartoni 1

0'
  Lepo pozdravljeni iz Velenja #RUDGOR
0'
  Začenja se 11. krog državnega prvenstva, danes bo odigranih vseh pet tekem.
0'
  Na stadionu ob Jezeru bosta nasprotnika Velenjski Rudar ter Gorica #RUDGOR
0'
  Domači Rudar je po slabem začetku sedaj prišel že do šestega mesta, njihova trenutna forma je dobra, če spregledamo tisti velik poraz proti Olimpiji so Velenjčani brez poraza vse od začetka avgusta.
0'
  Zadnja tekma knapOV se je končala brez zadetkov proti Krki.
0'
  Za gosti iz Gorice so nekoliko težje tekme. Po sedmih zaporednih zmagah so se Novogoričani morali sprijazniti z dvema porazoma proti Olimpiji in Mariboru, kljub temu, da so ostali brez točk so na obeh tekmah pustili več kot soliden vtis, čeprav rezultat tega ne kaže.
0'
  Dva poraza se poznata tudi na lestvici. Goričani so nekoliko izgubili stik z Olimpijo, ki jim beži na štiri točke, za vrat jim sedaj dihajo že Domžalčani, ki zaostajajo dve točki.
0'
  Medsebojna statistika današnjih dveh nasprotnikov je izredno izenačena. 18 remijev, ter zgolj dve zmagi več od Gorice ima Rudar na svojem računu, od skupno 68 tekem.
0'
  Na zadnjih treh tekmah so se vselej veselili Novogoričani, na zadnji tekmi v drugem krogu je bil rezultat 2:1. Strelci pa Martinovič in Džuzdanovič za Gorico ter Prašnikar za goste.
0'
  Poglejmo si obe začetni enajsterici.
0'
  Rudar: Radan, Kašnik, Krcič, Trifkovič, Prašnikar, S.Babič, Kocič, Bolha, Ihbeisheh, Knezovič in M.Babič #RUDGOR
0'
  Gorica: Sorčan, Škarabot, Širok, Burgič, Arčon, Kolenc, Eleke, Kavčič, Džuzdanovič, Jogan in Johnson #RUDGOR
0'
  Domači trener Jernej Javornik, še vedno ne more računati na tri že dalj časa odsotne nogometaše. To so: Mate Eterovič, Leon Črnčič in Rusmin Dedič.
0'
  Tekmo, ki se bo pričela ob 16 uri, bo sodil glavni sodnik Mitja Žganec #RUDGOR
1'
2'
  Prva akcija na tekmi za Gorici, premalo zbran je bil v zaključku akcije Arčon.
5'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Stjepan Babič.
6'
  Rudar ima udarec iz kota.
7'
  Prva nevarnost za vrata Gorice, po strelu S.Babiča je žoga zadela Jogana in skorajda končala v gostujoči mreži.
7'
7'
7'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Klemen Bolha.
7'
  Nenevaren strel Bolhe z glavo.
8'
  Džuzdanovič z ostro podajo pred vrata, kar nekaj težav za Radana.
9'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Luka Prašnikar. Utrpel ga je Alen Jogan.
10'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Mario Babič. Utrpel ga je Matija Širok.
10'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Jaka Kolenc. Utrpel ga je Stjepan Babič.
11'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Utrpel ga je Mario Babič.
11'
12'
  Dober začetek domačih nekoliko zadržano s strani Novogoričanov.
12'
14'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil David Kašnik. Utrpel ga je Miran Burgič.
14'
  David Kašnik je dobil rumeni karton.
15'
  Padec Prašnikarja v kazenskem prostoru, domači zahtevajo najstrožjo kazen.
15'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Amer Krcič.
16'
  Po podaji z desne je Krcič prišel do strela, naravnost v Sorčana.
18'
  Strel v okvir vrat! Poskusil je Blessing Chibuike Eleke.
19'
  Eleke se je nekoliko z desne sam znašel pred Radanom, preveč se je obotavljal in tudi preslabo zaključil za zadetek, dobro je posredoval Radan.
20'
  Gorica ima udarec iz kota.
20'
  Streljal je Matija Širok, a mimo vrat.
21'
  Gorica se počasi prebuja in je začela igrati nekoliko napadalneje.
21'
  Damjan Trifkovič v prepovedanem položaju.
22'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Kocič. Utrpel ga je Matija Širok.
25'
  GOOOL! Zadel je Mario Babič!
26'
  Odlično preigravanje Maria Babiča na desne strani, iz igre je vrgel dva branilca Gorice in dobro zaključil iz težkega položaja s strelom na drugo vratnico.
26'
  Streljal je Stjepan Babič, a mimo vrat.
27'
  Streljal je Miran Burgič, a mimo vrat.
27'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Babič. Utrpel ga je Jaka Kolenc.
28'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Kocič. Utrpel ga je Amel Džuzdanovič.
28'
30'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Ivan Knezovič. Utrpel ga je Miran Burgič.
30'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Škarabot. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
31'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Milan Kocič. Utrpel ga je Miran Burgič.
32'
  Deževje spremlja prvi polčas v Velenju.
33'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Tine Kavčič. Utrpel ga je Mario Babič.
34'
  Amer Krcič v prepovedanem položaju.
36'
  Po zadetku Rudarja nekoliko mirnejše nadaljevanje, igra predvsem na sredini.
37'
  Veliko več pri žogi še naprej domačini.
37'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Sandi Arčon. Utrpel ga je Damjan Trifkovič.
37'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Klemen Bolha. Utrpel ga je Amel Džuzdanovič.
39'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Blessing Chibuike Eleke. Utrpel ga je Mario Babič.
41'
  Streljal je Jaka Ihbeisheh, a mimo vrat.
41'
  Podaja Trifkoviča proti Ihbeishehu, ki pa mu je v ključnem trenutku spodrsnilo.
42'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Marshal Mfon Johnson. Utrpel ga je David Kašnik.
42'
  Marshal Mfon Johnson je dobil rumeni karton.
43'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Širok. Utrpel ga je Luka Prašnikar.
45'
45+1'
45+1'
  Za nami je prvi polčas v katerem je prevladovala ekipa Rudarjam ki je prišla do vodstva preko Maria Babiča z lepo individualno akcijo.
46'
51'
  Tudi v drugem polčasu vsaj zaenkrat boljši začetek Rudarja.
52'
54'
55'
  Lepa kombinacija domačih, Trifkovič je lepo našel vtekajočega Prašnikarja pred katerim pa je žogo v kot poslal Jogan.
55'
  Streljal je David Kašnik, a mimo vrat.
57'
  Zadetek Krciča, ki pa ni bil priznan. Tam naj bi se v prepovedanem položaju znašel Mario Babič, ki je stal pred Sorčanom in tako oviral vratarja.
57'
  Mario Babič v prepovedanem položaju.
57'
  Menjava: iz igre Jaka Kolenc, v igro Dino Martinovič.
58'
58'
  Milan Kocič je dobil rumeni karton.
60'
  Menjava: iz igre Jaka Ihbeisheh, v igro Senad Jahič.
61'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Amer Krcič. Utrpel ga je Matija Širok.
63'
64'
  Tudi v drugem polčasu igra na polovici Gorice.
65'
  Menjava: iz igre Sandi Arčon, v igro Uroš Celcer.
70'
  Streljal je Mario Babič, a mimo vrat.
71'
  Hiter protinapad Rudarja, zaključil je Mario Babič vendar preslabo.
71'
  Rudar ima prosti strel. Prekršek je storil Matija Škarabot. Utrpel ga je Senad Jahič.
73'
  Menjava: iz igre Matija Škarabot, v igro Jan Humar.
74'
  Lepa priložnost za Gorico. Podaja z desne strani pred vrata domačih, kjer pa sta bila prekratka in nespretna Eleke ter Džuzdanovič.
75'
  Menjava: iz igre Damjan Trifkovič, v igro Nikola Tolimir.
76'
  Goričani v zadnjih minutah igrajo nekoliko napadalneje in so več na polovici Rudarja.
76'
80'
  Menjava: iz igre Luka Prašnikar, v igro Damir Grgič.
84'
  Gorica ima prosti strel. Prekršek je storil Stjepan Babič. Utrpel ga je Uroš Celcer.