14. krog |  Domžale, Športni park Domžale |  17.10.2015 ob 20.00

3 : 0

Krka

Sodniki: Ponis Roberto (glavni sodnik), Smej Simon (1. pomoč), Burjan Aleksander (2. pomoč) , Skomina Damir (4. sodnik)
Delegat: Močnik Vlado
Št. gledalcev: 650

Pred tekmo: Domžale – Krka

Prva liga Telekom Slovenije, 14. krog

17.10.2015 ob 20:00 DOMŽALE – KRKA

Stadion: Športni park Domžale,  kapaciteta 3.100 sedežev (povprečen obisk: 1.375 gledalcev)

- odrasli: 5 evrov
- dijaki, študentje, upokojenci: 3 evrov

DOMŽALE:

Prepoved nastopa: /

Domžalčane v 14. krogu Prve lige Telekom Slovenije čaka obračun z Novomeščani, s katerimi na domači zelenici v štirih tekmah še niso izgubili. Tri tekme so se razpletle z domžalsko zmago, zadnji medsebojni obračun predlanske sezone pa se je zaključil brez zmagovalca. Že sedem zaporednih tekem neporažene Domžale so se lahko med reprezentančnim odmorom pohvalile s kar tremi članskimi reprezentanti, saj je Nejcu Skubicu in Nejcu Vidmarju v slovenski reprezentanci priključil še Dejan Trajkovski. Tako je trener Luka Elsner v minulih dneh pogrešal trojico pomembnih členov začetne enajsterice, še brez nekaterih pomembnih igralcev pa so rumeno-modri najprej s 3:1 ugnali ljubljanski Bravo, nato pa v Zagrebu izgubili z Interjem iz Zaprešića. Ob porazu s 4:2 sta v polno zadela Slobodan Vuk in Antonio Mance, ki je v avgustovskem obračunu na Portovalu zatresel tudi mrežo Krke.

Žan Majer, vezist Domžal: »Vsako tekmo moramo igrati na zmago. Na zadnji tekmi nam je zmanjkalo nekaj malega sreče in ostali smo brez dveh točk. Po treh zaporednih remijih je čas za novo zmago in proti Krki bomo naredili vse, da jo tudi dosežemo. Če bomo pokazali pravi pristop, potem ne bi smelo biti vprašanja o zmagovalcu.«

Kenan Horić, branilec Domžal: »S trenutnim izkupičkom nismo najbolj zadovoljni, saj nam manjkajo vsaj štiri točke. S preteklostjo se ne gre obremenjevati, zato se moramo s trenutnim stanjem sprijazniti. Še naprej gremo iz tekme v tekmo, saj želimo čim dlje ohraniti niz neporaženosti, ki sedaj traja že sedem kol. Prvi tekmec je Krka in z zmago želimo ohraniti stik z Olimpijo in Gorico.«

Maticu Črnicu tekme s Krko očitno ležijo. Mariborčan se je po zimskem prestopu v Domžale veselil že štirih zadetkov v novomeški mreži. V uvodu drugega dela lanske sezone je bil v obračunu v Domžalah dvakrat natančen z bele točke, še dvakrat pa je v polno meril tudi letos poleti, ko so Domžalčani na Portovalu obračun dobili z izidom 0:4. Krilni nogometaš pa je že v času igranja za Maribor proti Krki vknjižil tudi tri asistence.

Domžalska četa se v obračun s Krko podajo z lepo serijo neporaženosti, saj Nejc Skubic in soigralci na zadnjih sedmih tekmah ne poznajo poraza. Niz se je pričel z remijem v Zavrču, trem zaporednim zmagam nad Celjem, Krškim in Koprom pa so sledili še trije remiji z Mariborom, Olimpijo in Rudarjem. Elsnerjevi varovanci so v Velenju izenačili najdaljši niz neporaženosti v letošnji sezoni, v 14. krogu pa z Zavrčem »tekmujejo« tudi za izboljšanje le-tega.

Dani zadetki Domžal po položajih po 13. krogu:

KRKA:

Prepoved nastopa: Bruno Marotti

Nogometaši Krke so v tekmi pred dvotedenskim premorom podaljšali pozitiven niz tekem z Zavrčem. Trem zaporednim zmagam nad Haložani so dodali še remi, v soboto pa se odpravljajo na novo gostovanje, tokrat v Domžale. Moštvo Andreja Kastrevca v zadnjih mesecih, sodeč po rezultatih, rado gostuje, saj so se Novomeščani z zadnjih devetih gostovanj zgolj enkrat vrnili sklonjenih glav. Usodno je bilo zadnje gostovanje v Novi Gorici, kjer je novomeška četa izgubila prvič po petih mesecih gostujoče neporaženosti. Zdaj je pred Dolenjci gostovanje, na katerem v štirih tekmah še niso slavili zmage, za nameček pa se bodo z Domžalami pomerili še brez kaznovanega Bruna Marottija, ki je v celoti odigral vseh 13 tekem. Zato pa lahko Novomeščane veseli dobra forma Žige Kastrevca, ki se je v dresu mlade reprezentance veselil dveh zadetkov v mreži Andore. Leo Ejup je v Andori počival, zato pa je nekaj dni pred tem odigral celotno tekmo proti Italiji.

Miodrag Mitrović, vratar Krke: »Pričakujem da bomo odigrali dobro tekmo in da nam uspe zmagati. Premagali jih bomo le, če bomo enotni ter igrali en za drugega. Imamo željo po zmagi in smo zelo motivirani. Vzdušje v ekipi je dobro, čuti se pozitivnost. Soigralci se med seboj odlično razumemo.«

Marin Perić je s tremi zadetki ob Josipu Fučku trenutno najboljši strelec Krke. Krilni nogometaš je v dresu Krke dosegel že 11 zadetkov in le še za zadetek zaostaja za Žigo Kastrevcem, ki je najboljši prvoligaški strelec kluba. Hrvaški nogometaš je nazadnje v polno meril proti Zavrču, mrežo nekdanjega kluba pa je zatresel še drugič, odkar igra za Krko. V lanski sezoni pa je zadnjega od petih zadetkov pospravil prav v mrežo Domžal.

Vodstvo dolenjskega prvoligaša je pred dnevi v svoje vrste zvabilo še dva novinca. Mario Brkljača je nekdanji član Hajduka in Zagreba, s katerim so Novomeščani med premorom remizirali z 2:2, Miha Kostanjšek pa je krstne prvoligaške korake storil prav v dresu tokratnega nasprotnika. Kot 17-letnik je aprila 2012 odigral zaključnih 17 minut ob porazu s kranjskim Triglavom. Kot se je izkazalo kasneje, je bila za nekdanjega člana švicarskega Siona do danes to tudi edina prvoligaška tekma.